Автор Тема: Предсказване на бъдещето.  (Прочетена 628 пъти)

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
  • Публикации: 62
    • Профил
Предсказване на бъдещето.
« -: 1 Септември 2018 19:30:14, Събота »
Отдавна се интересувам от това дали бъдещето е предопределено или всичко е въпрос на свободна воля или пък миксиран вариант на предните две предположения. Колкото повече се ровя в откриване на отговора, толкова повече се отдалечавам от него.
Ще разкажа и една история в кратката и версия. Годините на късния социализъм в България. Религията не е на почит, но вече не е преследвана, както в предишните години. Град много близо до София и една жена, която е ясновидка. Метода, който използва е просто да се докосне до човека и вижда всичко като на филмова лента. Народната Милиция много често я използва при заплетени случаи, а такъв е имало наскоро. Убийство. Властите нямат никакви улики и следствието е в задънена улица. Отново е призована да помага. Докосвайки се до вещ от местопрестъплението, жената казва на разследващите офицери да потърсят в шубраците на десет метра на Изток от трупа, където ще открият паспорта на извършителя. Така и става. Историята е истинска, не е художествена измислица, вероятно документирана и архивирана някъде в архивите на министерството. 

Тя доказва, че свръхестествените хора съществуват макар и скрити или полускрити но са сред нас.
За съжаление в последно време като ли и те поизчезнаха.
Интересно ми е какво е Вашето мнение относно бъдещето. Фиксирано, Свободно или миксирано е то според Вас?
Какъв е алгоритъма на живота. А може би съществува и четвърти вариант. Ако е фиксиран или миксиран, какви техники на предзказание на бъдещето са най-ефективни според Вас или такива не съществуват, а единствено силата на медиума и прорицателят са в състояние да предскажат неслучилите си събития и то в подробностти. Би ми било интересно да размениме мисли в тази насока.  :) [size=78%] [/size]

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2289
    • Профил
Re: Предсказване на бъдещето.
« Отговор #1 -: 2 Септември 2018 01:37:50, Неделя »
 :)
Не нося броня.

Активен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9275
    • Профил
« Отговор #2 -: 2 Септември 2018 03:48:29, Неделя »
Във всеки един човек е заложено ясновидство. Дали ще го развие или не е друг въпрос.
Колкото до бъдещето... Всеки сам кове своята съдба и може по всяко време да промени своето бъдеще. Когато гледам на карти винаги предупреждавам, че това което казвам ще се случи ако отсрещния продължи да живее по начина по който го прави в момента. Живота е низ от причинно следствени връзки и ако предсказаното от мен не му харесва е в състояние да промени нещата.
Мога да пиша още по темата, но в момента съм с едни отвратителни шини на ръцете и се виждам в приключение да кълва по клавиатурата. Из форума има доста писано, ако се разровиш ще намериш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
    • Профил
« Отговор #3 -: 2 Септември 2018 09:14:55, Неделя »
Във всеки един човек е заложено ясновидство. Дали ще го развие или не е друг въпрос.
Колкото до бъдещето... Всеки сам кове своята съдба и може по всяко време да промени своето бъдеще. Когато гледам на карти винаги предупреждавам, че това което казвам ще се случи ако отсрещния продължи да живее по начина по който го прави в момента. Живота е низ от причинно следствени връзки и ако предсказаното от мен не му харесва е в състояние да промени нещата.
Мога да пиша още по темата, но в момента съм с едни отвратителни шини на ръцете и се виждам в приключение да кълва по клавиатурата. Из форума има доста писано, ако се разровиш ще намериш.

Да наистина във всеки е заложено ясновидството и паранормалното. Човешкият мозък работи в масовия случай на малък процент от заложеният си капацитет. За мене в последните години и средноизползваният процент спада осезаемо. Относно науката бъдещето не съществува, тъй като в момента в който сетивата възприемат реалността събитията вече са се случили. Това е разлика във времето от мили секунди и е свързано със скоростта на светлината и звука и тяхната скорост, с която те стигат до очите и ушите. Относно предсказването на бъдещето моето скромно мнение е че е алгоритъм съчетан със свободна воля, предопределеност и визши енергий движещи вселената. Какъв е точно алгоритъма на действие, какъв е процента на съответния компонент и начина му на действие това е интересното.
Пожелавам Ви бързо оздравяване и възстановяване.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5619
    • Профил
« Отговор #4 -: 2 Септември 2018 10:11:53, Неделя »
Цитат
Човешкият мозък работи в масовия случай на малък процент от заложеният си капацитет.

Дано да нямаш против на професионалното ми изкривяване да се обади (психолог съм понеже)... Не е вярно, че мозъкът на човек работи с малък процент от заложения му капацитет... Поне така показват нагледно изследванията с електроенцефалограф... Всеки си работи на 100 % с мозъка си (ако е в състояние на здраве)...

Друг е въпросът дали умее или не умее да мисли... Тези неща с мисленето са от една страна въпрос на гени, а от друга страна са въпрос развиване на умения за учене... Т.е. дето запада използването на дар мислене у мнозина, се дължи на злоупотребата с дар - мързел и често и със злоупотреби в огромни количества с дар - преписване на изпит... Май... Таковата... [umnik]

И понеже, таковата и физиката ми е сред любимите- такъв вид енергии- висши, във Вселената не съществуват... Магията ползва електромагнетизъм основно... Та електромагнетизъм е енергията в магията... Съответно тази енергия не е добра или лоша, черна или бяла, низша или висша, нито има антропоморфни характеристики. А в обяснение на това какво е времето от позицията на науката няма да навлизам под страх, че тук ще ме изпоутрепят или поне ще има доста заспиващи...  [yes]

В блога ми пиша за същността на ясновидството и ако те интересува, може да прочетеш тук- КЛИК... Ако решиш, че те влече, може да  прегледаш в блога ми и другите ми материали за ясновидството...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
    • Профил
« Отговор #5 -: 2 Септември 2018 11:31:20, Неделя »
Цитат
Човешкият мозък работи в масовия случай на малък процент от заложеният си капацитет.

Дано да нямаш против на професионалното ми изкривяване да се обади (психолог съм понеже)... Не е вярно, че мозъкът на човек работи с малък процент от заложения му капацитет... Поне така показват нагледно изследванията с електроенцефалограф... Всеки си работи на 100 % с мозъка си (ако е в състояние на здраве)...

Друг е въпросът дали умее или не умее да мисли... Тези неща с мисленето са от една страна въпрос на гени, а от друга страна са въпрос развиване на умения за учене... Т.е. дето запада използването на дар мислене у мнозина, се дължи на злоупотребата с дар - мързел и често и със злоупотреби в огромни количества с дар - преписване на изпит... Май... Таковата... [umnik]

И понеже, таковата и физиката ми е сред любимите- такъв вид енергии- висши, във Вселената не съществуват... Магията ползва електромагнетизъм основно... Та електромагнетизъм е енергията в магията... Съответно тази енергия не е добра или лоша, черна или бяла, низша или висша, нито има антропоморфни характеристики. А в обяснение на това какво е времето от позицията на науката няма да навлизам под страх, че тук ще ме изпоутрепят или поне ще има доста заспиващи...  [yes]

В блога ми пиша за същността на ясновидството и ако те интересува, може да прочетеш тук- КЛИК... Ако решиш, че те влече, може да  прегледаш в блога ми и другите ми материали за ясновидството...
Много благодаря за линка към блога Ви. Определено тази тематика представлява интерес за мен. Колкото повече чета тук толкова повече започвам да сменям светогледа си и начина на възприемане на заобикалящият ни свят и механизмите които го задвижват. Надявам се да се докосна до частица от познанието.

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
    • Профил
« Отговор #6 -: 2 Септември 2018 21:52:25, Неделя »
Интересно е какво мислите за астрологията. Къде на шега къде сериозно вникнах в този способ за предсказание, но за съжаление накрая останах доста скептичен. Предполагам, че повечето от Вас са запознати с него и с неговите принципи на действие.
Накратко казано астрологията обяснява живота на индивида със движението на планетите който сключвайки определни позиции спрямо наталната карта /разположението на планетите и техните позиции в мига на раждането на индивида изобразено под формата на карта/. предизвикват определни събития изчислени в зависимост от методиката за предсказание.
Личните ми наблюдения и експерименти в тази насока обаче показаха доста разочароващ резултат.
На първо място въпреки, че астрологията се води за точна наука нейните предсказания са невероятно разтегливи и могат да се извъртат в зависимост от това как на астролога му е удобно да ги напасне. Астрологията не може и да отговори на елементарни въпроси като на този при който близнаци имат съвършенно различен житейски път, въпреки че според законите на астрологията би трябвало да имат изключително сходна съдба. Това е само един пример, такива бихме могли да дадеме много.
Въпроса ми е към Вас е какво смятате за астрологията като способ за предсказване на бъдещето?
Използвате ли я? Ако я използвате как бихте обобщили резултатите, които сте постигнали чрез нея?
Има ли връзка на астрологията с магията, тъй като основата при нея са планетите, които излъчват енергия /тоест свързано е с магията/  и по този начин сключвайки позиций /аспекти/ причиняват и контролират живота на индивида?
За мене лично освен луната която действа доказано по някакъв начин върху живота /водата приливи и отливи, течносттие в човешкото тяло/ другите планети нямат някакво значение като енергиен фактор върху живият свят. Или може би греша?

Активен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9275
    • Профил
« Отговор #7 -: 3 Септември 2018 13:05:12, Понеделник »
За мене лично освен луната която действа доказано по някакъв начин върху живота /водата приливи и отливи, течносттие в човешкото тяло/ другите планети нямат някакво значение като енергиен фактор върху живият свят. Или може би греша?
Редактиране на публикация

Абсолютно си прав!
Астрономията е наука - астрологията е... шарлатания, забавление и т.н.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #8 -: 3 Септември 2018 13:32:27, Понеделник »
Абсолютно си прав!

Тъкмо щях да напиша същото... :)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
    • Профил
« Отговор #9 -: 3 Септември 2018 21:21:27, Понеделник »
Редактиране на публикация

Абсолютно си прав!
Да и аз останах с подобно впечатление след като се запознах отблизо с астрологията. Страшното беше, че много хора са я издигнали в култ, който следват с невероятна доза фанатизъм. Сляпа вяра в звездите и техните аспекти.
За един друг метод гледането на кафе обаче имам други наблюдения, но за него ще разкажа някой друг път.
Бих попитал и едно друго нещо. Диктаторите /не всички разбира се/ използват почти винаги митинга тоест събирането но огромна маса хора на едно място предполагам и с една допълнителна цел. Събиране на огромно количество човешка енергия, която вероятно по-някакъв начин могат да използват насочват и тн. Съществува ли такъв вид групова магия?. При райха където окултизма е бил в култ и предполагам са били доста просветени в него ясно личи това.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #10 -: 4 Септември 2018 15:24:22, Вторник »
Събиране на огромно количество човешка енергия, която вероятно по-някакъв начин могат да използват насочват и тн. Съществува ли такъв вид групова магия?

Не, но съществуват такива видове техники за манипулации... Залагат от една страна на конформизъм, а от друга- експлоатират влизането в роля...

За демонстрация на влизането в роля - това е изследвано от примерно (но не само) психолога Филип Зимбардо, който направил експеримент... Станфордски затворнически експеримент... Брутално е... Разкрива колко е лесно да подаде психиката на хора, които не очакват, че са подложени на манипулация... Другият също доста известен психолог, работещ в тази насока на изследвания е Стенли Милграм...

За конформизма- интерес представлява работата на психолог Соломон Аш...

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
    • Профил
« Отговор #11 -: 4 Септември 2018 15:48:37, Вторник »
Събиране на огромно количество човешка енергия, която вероятно по-някакъв начин могат да използват насочват и тн. Съществува ли такъв вид групова магия?

Не, но съществуват такива видове техники за манипулации... Залагат от една страна на конформизъм, а от друга- експлоатират влизането в роля...

За демонстрация на влизането в роля - това е изследвано от примерно (но не само) психолога Филип Зимбардо, който направил експеримент... Станфордски затворнически експеримент... Брутално е... Разкрива колко е лесно да подаде психиката на хора, които не очакват, че са подложени на манипулация... Другият също доста известен психолог, работещ в тази насока на изследвания е Стенли Милграм...

За конформизма- интерес представлява работата на психолог Соломон Аш...
Тоест това не е магия а единствено базирана на психо манипулацията практика?
Все пак мисля че групово насочване на мисъл енергия за постигане на определена цел е възможно и въздействието от подобен вид практика би било доста интересно.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #12 -: 4 Септември 2018 19:21:50, Вторник »
@ asa

Манипулация е... Нищо повече... Четох за т.нар. окултни практики на германците от онова време... Определям ги като проява на психопатия... Нямат стойност...

Самият Хитлер е бил психично болен... Влезнал е в учебника, по който учех политическа психология като лице, хапещо килими като се ядоса... За мен беше занимателен случай, но не точно от окултна гл.т.

Относно това как се работи с магия на ниво много хора... Не германците, а американците са тези, които имат доста зловещи изпълнения... Поне ако се съди от това, което е изтекло в масовото пространство по невнимание... Но не е това, което хората си представят, като се спомене за въздействие върху много хора по един такъв начин... Трудно е за обяснение... А и темата е тагава... Затова спирам до тук с масовите въздействия върху хора...

Неактивен asa

• Специален достъп
  • Jr. Member
    • Профил
« Отговор #13 -: 4 Септември 2018 19:43:29, Вторник »
@ asa

Манипулация е... Нищо повече... Четох за т.нар. окултни практики на германците от онова време... Определям ги като проява на психопатия... Нямат стойност...

Самият Хитлер е бил психично болен... Влезнал е в учебника, по който учех политическа психология като лице, хапещо килими като се ядоса... За мен беше занимателен случай, но не точно от окултна гл.т.

Относно това как се работи с магия на ниво много хора... Не германците, а американците са тези, които имат доста зловещи изпълнения... Поне ако се съди от това, което е изтекло в масовото пространство по невнимание... Но не е това, което хората си представят, като се спомене за въздействие върху много хора по един такъв начин... Трудно е за обяснение... А и темата е тагава... Затова спирам до тук с масовите въздействия върху хора...
Нормално е да е хапел килими, всички марионетки трябва да имат недостатъци, за да има контрол над тях. Истинската власт е скритата власт, както и истинското познание е скритото иначе няма да бъде такова. Работи ли системата от Филма тайната според Вас или там нарочно са изпуснати някой важни детайли, тоест тайната е разкрита, но не изцяло. Предполагм, че сте запознат с тематиката?

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #14 -: 4 Септември 2018 23:37:25, Вторник »
Зная чия марионетка е Хитлер... Той не е маг или подобно... Останал е в историята известен с това, че бил много мърляв и от нечистотия понамирисвал... Но изучавал медицина... Покрай това явно и манипулация... От там и не случайно е избрал именно Хитлер...

Филмът Тайната... Това опитах да го гледам.... Не ми издържаха нервите съвсем... Явно правено, за да спечелят едни хора едни пари... Програмиране на ситуация съществува и е възможно... Но не е като по филма... И никой не може да добие нищо, за което няма правилната причина, която да доведе до следствието за придобиване.

Примерно, искам да живея на Марс. Да се сбъркам да го искам, няма да стане, защото няма нито една причина да стане. Затова и управление на ситуация се прави чрез управление на причинно следствените връзки, а не чрез желание, мечтаене и подобно.