Автор Тема: Реинкарнация  (Прочетена 16722 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« -: 16 Декември 2016 18:45:35, Петък »
Вярвате ли в прераждането ? Да, не ? Защо ? smile

Аз лично нямам строго утвърдено мнение по този въпрос и искам да чуя и вашето мнение.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #1 -: 16 Декември 2016 19:07:43, Петък »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #2 -: 16 Декември 2016 19:24:49, Петък »
Хайде posleden, кажи нещо! Ти какво мислиш по въпроса ? smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #3 -: 16 Декември 2016 19:35:27, Петък »
smile Аз, Строителю Йерусалимов, ще се изкажа последен.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #4 -: 16 Декември 2016 19:45:54, Петък »
Както решиш... smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #5 -: 16 Декември 2016 20:33:53, Петък »
Познаването на устройството човешко  и на физиката категорично ме лишава от подобни заблуди, че има реинкарнация... А като се добави колко удобно е било в миналото измъкването на престъпниците от отговорност с тази лъжа, както и оправданието на бедността в Индия на цели касти без право на преминаване в друга по-замогната каста и.... Самата идея за реинкарнация е удобна политическа лъжа всъщност...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #6 -: 22 Декември 2016 06:11:07, Четвъртък »
Възхищавам се на здравият разум на Сянка и не мога да не се съглася, че е прав, но... Предпочитам да вярвам, че смъртта не е края. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #7 -: 3 Януари 2017 21:02:39, Вторник »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Предпочитам да вярвам, че смъртта не е края.
И аз. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Maxx

Реинкарнация
« Отговор #8 -: 14 Януари 2017 08:46:22, Събота »
Не е. От опит. Тежка кома 13.12.- 17.12.2001 и спомен от "долината на сенките", който е неописуем.
Както на земята, така и на небето е правилното звучене на израза.
Изследвал съм смъртта в много аспекти и имам полезни отговори и тайни. 
Готов съм да ги обсъдим и разменя ако трябва.
Ще се радвам да съм полезен!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #9 -: 14 Януари 2017 13:02:29, Събота »
Maxx, я разкажи за спомена от ''долината на сенките''. smile
Сигурен съм, че The Shadow може да ти обясни по-добре от мен за онези части на мозъка, които се активират в състояние на кома или т.нар. ''преживявания близки до смъртта''. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #10 -: 14 Януари 2017 13:36:08, Събота »
Maxx, от опит, плюс от образование- виденията са продукт на химия в мозъка- не са реални... Затова, понеже не са реални- върналите се от кома мюсюлмани описват мюсюлманските си представи, християните описват християнски представи, а онези, дето уж са атеисти, ама всъщност са само уж, току виж им се привидяло някой религиозен мотив, други пък в духове дето вярват и духове халюцинират и т.н... Аз понеже във висши сили и в призраци не вярвам- нямаше какво да изхалюцинирам и те така те...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #11 -: 14 Януари 2017 14:07:05, Събота »
Quote theshadow ()
а онези, дето уж са атеисти, ама всъщност са само уж
Сянка, не е тяхна вината - на атеистите, че халюцинират религиозни мотиви, в случай че им е насаден този мотив в дълбините на подсъзнанието от семейството и от средата в която живеят.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #12 -: 14 Януари 2017 14:14:48, Събота »
Solomon, има хора, които са уж атеисти, точно както и има хора, които са уж религиозни... Обикновено това са хора, които не знаят защо са примерно атеисти или примерно религиозни, съответно не са проучвали какво стои зад атеизма или зад религията и представите им са повърхностни... Те лесно биха сменили убежденията си, защото нямат стабилна основа, на която да ги градят... Дали са виновни за това или не са- в случая няма значение... Но да- като цяло средата им е оказала влияние да се водят такива или онакива, а не личния им осъзнат избор в резултат на стабилно проучване и постъпково изграждане на убеждения...

Това са хора, които биха получили странни видения, заради несигурността в личните им убеждения... Примерно- атеист, пък вижда Исус или Буда или нещо трето...

От друга страна няма записан случай убеден религиозен фанатик, примерно християнин, да е бил в кома, да се е върнал и да е взел да хвали Буда примерно, защото Буда му се мернал в смъртта и му заговорил за учението си...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #13 -: 14 Януари 2017 14:34:54, Събота »
Quote theshadow ()
хора, които не знаят защо са примерно атеисти или примерно религиозни, съответно не са проучвали какво стои зад атеизма или зад религията и представите им са повърхностни...
А, значи това имаш предвид. Мда, тези хора - особено уж религиозните са ми ясни...и са много досадни - ''Ама ти си атеист ? ама как така ? Защо...? Ама как няма да вярваш ?''...и като почна да им обяснявам и да им показвам онази страна на религията, която не са виждали, винаги завършват с фразата ''Ами не знам...всеки да си вярва в това, което си иска...'' biggrin
Та, толкова...знам, че във форума не се обсъждат религии и тем подобни, та спирам.
А иначе ''уж атеисти'' не съм виждал досега.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Maxx

Реинкарнация
« Отговор #14 -: 14 Януари 2017 16:20:21, Събота »
Ау, че сте остри и директни и в знанията, и в съмненията, но ми харесва.
Няма много за разказване, но накратко - един от най- добрите ми приятели се опита да ме убие по ред причини и почти успя. Намерили са ме в ступор и без рефлекси. Три дена съм бил в болницата на системи и другите екстри. От спомена за партито и как моя човек ми казва"Внимавай с това.." следващото е сиво поле, сива планина, сиво небе и тишина ама тихо ли беше. Наистина се учудих какво е това място. И съм сънувал осъзнато, и съм се завирал къде ли не, но такова тегаво и неприятно усещане, че ей сега нещо гадно ще стане не помня друг път да съм имал. изведнъж осъзнах, че е много по широко и далеко всичко, че има още много хора разпръснати наоколу и ми олекна, че ще питам къде съм и какво е това място. В този момент осъзнах, че не мога да мръдна. Опитах се да извикам, но нищо не се случи и ме заляха едно след друго осъзнаването, че това не са хора а някакви много тъжни сенки, че това не е реалността, която познавам и светът на сънищата ми, че това е нещо друго... Единственото нещо, което не мога да опиша с думи е убийственото и нечовешки ужасно и кошмарно осъзнаване, че съм мъртъв, че ще съм тук завинаги- ням, неподвижен, с всичките тези наоколу и мислите ми,,, ЦЯЛА ВЕЧНОСТ. и тук не го понесох и... започнах да крещя ама нали съм ням и...
Майкз ми, която е била до мен тогава и лекарите ми казаха, че изведнъж съм излязал от ступора крещейки неистово, скъсал съм системите викайки, че съм безсмъртен и повече няма да се върна и подобни простотии, но нямам спомен. Следват каиши, инжекции и така на другия ден се събудих безкрайно спокоен. Странно спокоен. Казах, че си тръгвам, поисках си дрехите и подписах декларация, че разбирам състоянието си, но напускам по своя воля. Знаех, че вече не съм същия и с годими откривах разликите. 
Това беше началото. Тосле като истински параноик да не би да си въобразявам започнах да изучавам природата на смърта и намерих нещо повече от смущаващо, интересно и хубаво. Разбрах коя е религията и бога, в който вярват 99.9% от хората по света независимо на какви се правят. И вярват с цялата си душа, и следват пътя до края.
Знам, че не е кой знае каква приказката, но за радост или съжаление е истинска. Аз не искам да ми вярвате, а просто да приемете гледната ми точка по въпроса и да питате. Знам, че ще е полезно.
Благодаря за вниманието!

ПП:
-раждаме се безсмъртни, но от родителите, до последния глупак покрай нас всички внушават на по- младите, че трябва да се остарее и да се умре..
-има няколко вида "безсмъртие" - повечето са проклятие, о име един блажен..
-смъртта е много тъжно и измъчено астрално същество създадено от дедите ни с някаква зла цел и иска да я оставим на мира да си отиде..
-съгласен съм и за химиите на мозъка, и за съзнателни и несъзнателни архетипове и подобно. Части от цялото.
-и последно - Смъртта не е неизбежно зло, а избор или отказ от живота (различни неща са), който правим сами заради сляпата си вяра в глупости. Смъртта е единствената награда за тези 99.9% и знаете ли защо почти никой не се връща (не е проблем по принцип)? Защото като преминат измъчените души и видят цялата картина на живота си - лъжите, глупостта и илюзиите...Е, няма как да се върнат и да почнат наново без да забравят,
Hodie mihi, cras tibi.