Автор Тема: Реинкарнация  (Прочетена 16716 пъти)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Реинкарнация
« Отговор #30 -: 25 Ноември 2020 19:49:52, Сряда »
Само че имат двойствен, а не двойнствен характер.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #31 -: 25 Ноември 2020 19:58:55, Сряда »
Съжелявам ,права си.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Реинкарнация
« Отговор #32 -: 25 Ноември 2020 20:00:48, Сряда »
.Просто е нужно определена ситуация ,в която да попаднем.

Каква например?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #33 -: 25 Ноември 2020 20:32:42, Сряда »
В това се крие разковничето на загатката.Бях започнал работа в консервена фабрика след 16 години стаж във винпром.Управителят си имаше любовница ,която де факто "колеше и бесеше" .Беше проста ама много проста.Тя изискваше подчинение на база сексуална връзка с началника-управител,който беше свестен пич.Та бяха цар и царица.Всички във фабриката им се поклоняваха .Е, приплетохме шпаги с царицата и следва доста бързо уволнението ми .Не се гордея с това ,но изпаднах в дупка.Записах в телефона си на говорител "Нека Г.... бъде изхвърлена от фирма  Т......... ,като мръсно коте.Три дена се усамотявах в гората на едно мое място си пусках говорителя.След три седмици ми се обадиха дали мога да почна работа пак там.Управителя го бяха уличили във финансови измами.Когато почнах работа се срещнах с Г.....  в офисът на новият управител.Той я  уволни по много грозен и унизителен начин.Чак на мен ми стана неудобно.Като мръсно коте.То такива ситуации има.Не се гордея с таво.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Реинкарнация
« Отговор #34 -: 25 Ноември 2020 21:20:33, Сряда »
Това как се обвързва логически с твоя авторски термин "двойствен характер на електроните"?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #35 -: 25 Ноември 2020 21:34:27, Сряда »
Мислех,че се интересуваш от наука,а ти просто сведе нещата до обикновена  и безмислена риторика.Твори не руши.Щом хваната  правописна грешка те изпълва с гордост и единственното нещо  е да следиш правописа -иди в занималнята .Ние творим с умът си не с лексиката си ,но щом това ти е силата действаи.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Реинкарнация
« Отговор #36 -: 25 Ноември 2020 21:43:58, Сряда »
Поправих те, защото използваш нерокетни термини, съчиняваш несъществуващи такива и няма(или поне аз не виждам) логическа връзка между отделните твои твърдения. Езиковата ти култура е съвсем друг въпрос, който не съм засягала.  :)


Виж, Феникс, съветвам те да се научиш да практикуваш най-обикновена медитация, а след това да пристъпиш към сложните практики. За стабилна къща трябва здрава основа  [cvete]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #37 -: 25 Ноември 2020 22:01:05, Сряда »
Това са твоите  доводи.Всичко  съществува искаш или не искаш.Ти твориш ако искаш да си тапетът  в стаята бъди.Ако искаш рисувай в теб е четката.Стига да знаеш как да я хванеш , във което се съмнявам.Съжелявам,че така ти отговолих,но усетит много болка в теб .Ние сме приятели.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #38 -: 25 Ноември 2020 22:07:58, Сряда »
Феникс, прав си за това, че електроните имат двойствен характер заедно с други частички...но какво от това?
Нямаш изграден механизъм, който да може да казва на електрона на въглеродния атом на миозина в мускулната клетка на делтовидния мускул, примерно...примерно да каже да промени осцилацията си, примерно...
Но пък имаш други не толкова фини нива на регулация, за които писах...Обърни внимание на тях...Когато се изучават науки, трябва дълбоко да се изучават...иначе се получава един микс от наука и фантазия, дето му викаме псевдонаука...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #39 -: 25 Ноември 2020 22:17:21, Сряда »
Ние творим с умът си не с лексиката си ,но щом това ти е силата действаи.


Но пък затова се учим да пишем - за да може умело да предаваме информацията, така че другите хора да ни разбират. Колкото по-грамотно и логически обвързано е написан един текст, толкова по-приятен и достъпен е за четене. Независимо от съдържанието, ако не е написано като хората, аз лично не проявявам интерес да го чета. Затова обръщай повече внимание на езиковите правила, за да можеш хем ти да се изразяваш по-правилно, хем останалите да искат да те четат. :)
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Реинкарнация
« Отговор #40 -: 25 Ноември 2020 22:25:40, Сряда »
Съжелявам,че така ти отговолих,но усетит много болка в теб .
Прощавай, че ще те разочаровам, но нещо не си доусетил. Пробвай пак...


И вероятно станах досадна с въпросите си, само че обичам да ги задавам, а като задам въпрос, любопитството ми да бъде удовлетворено... Таа, може ли да ми обясниш връзката между уволнената колежка и това с частиците? Каква техника използва, за да упражниш съзнателен контрол на ниво частици на атома, та той да се прояви като резултат в нейното уволнение?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #41 -: 28 Ноември 2020 22:46:12, Събота »
Според мен, вярвам и в смъртта и в реинкарнацията, но според мен, тук вече е до лично мнение, ето го и моето.
Ние всички сме свързани и човек решава колко иска да има контрол на неговото съществуване и кога да даде контрола на някого другиго, но докато човек има цел, той ще се преражда и след смъртта, ако мога да се изкажа по някакъв начин.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен INFP

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 17
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #42 -: 19 Декември 2020 23:07:30, Събота »
Аз смятав че прераждането е факт, понеже вярвам, че съзнанието е фундаментала сила във Вселената, а не продукт на мозъка ни. От този мироглед логично следва, че имаме безсмъртна душа, която се преражда от тяло в тяло.

Неактивен baphomet666

Re: Реинкарнация
« Отговор #43 -: 17 Януари 2021 01:03:03, Неделя »
Смъртта не съществува. Във Вселената нищо не умира, само се трансформира. Формите се разпадат в нищото, после се преобразуват в нещо друго и така до безкрай. Душата е именно онова в човека, което съответства на НИЩОТО в природата. Там се ражда всичко човешко и там умира, всяка човешка илюзия, всяко АЗ, всяко изживяване и усещане за реалност. В този смисъл човешката душа нито е жива, нито е мъртва. Тя е нищо - безформена, безплътна, безцелна.... там нищо не живее, затова и нищо не умира. За един човек, който е свързан с душата си, смъртта не съществува. Просто няма какво да умре. Защото в душата името ти, семейството ти, убежденията ти, страданията ти, мъките ти, радостите ти, вярата ти, изобщо всичко, което наричаш АЗ и което е част от ТВОЯТА РЕАЛНОСТ, всичко това в душата губи смисъла си. В душата няма етикети, няма форми, няма нищо което да умре. Само в егото има какво да умре, защото егото черпи своята сила именно от "преживяванията" ти и всичко онова, което смяташ за реалност. То се прикрепя към тези усещания за реалност, защото те дават сигурност и себеутвръждаване. Затова хората толкова се страхуват от смъртта - защото така умира всичко, което ПРЕДСТАВЛЯВАТ те и малкият им свят. Цялата им сигурност и всичко онова, в което са се "припознали" умира.... Всяка маска пада, всяка илюзия се разпада. А в действителност няма нищо, което да умре. Умира само представата за ТЕБ. Отървеш ли се от представата за СЕБЕ СИ приживе, вече няма какво да умира. В това е и основното послание на Буда - да умреш преди смъртта, за да разбереш, че няма смърт. Но простоватите и елементарни хора взели тези мъдри слова и си ги вместили в малките игрички и приказки за лека нощ. И темата за живота след смъртта е също такова "изкривяване". Хората толкова се влюбили в СЕБЕ СИ, че си измислили място, където ТЕ да живеят дори и след смъртта. И естествено всичко това го обвързали с деянията и ОБРАЗИТЕ си приживе, та така да оправдаят и дадат смисъл и реалност на всичко онова, което правели и представлявали.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #44 -: 17 Януари 2021 14:09:16, Неделя »
Просто е написано и дълго ще го чета, за да го осмисля.
Аз съм твоя противоположност, но това с което съм залепнал е от вашият свят свят и иска да ме убие.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.