Автор Тема: Реинкарнация  (Прочетена 16722 пъти)

Неактивен Maxx

Реинкарнация
« Отговор #15 -: 14 Януари 2017 16:26:08, Събота »
Нямам и не знам "кодове" за безсмъртие, но имах благоразумието да пробвам късия вариант - 10 годими, в които нищо и никой не можеше да ме убие... Исках да знам отговори, за които никой не е подготвен... Знам ги и преди това ме правеше безкрайно сам, тъжен и глупав. Сега ми е спокойно и весело, защото съм си платил всичко с парчета от душата, кръвта и живота. Сега съм половин човек, половин сянка на себе си, но съм свободен. Но това е друга тема.
Радвам се, че ви намерих! Не се шегувам. Знам, че тук ще бъда полезен само си избирате като герой, анти герой или приятел. 
Всичко е кратно на 3 и се събира в едно, нали?
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Реинкарнация
« Отговор #16 -: 14 Януари 2017 16:34:45, Събота »
Maxx, има куп животни, известни с това, че нямат думата "смърт", нямат и думата "старост" и никой нищо не им казва... Но... Както знаем- никое от тези животни не е вечно...

И сега точно тази тема ми е много тегава и неприятна, защото котката ми е на възраст- стара, отразило и се е... И я изпращам в последния нейн път, от който тя няма да се върне... Не зная още колко ще я бъде, но няма да е още много...

Смъртта е край за всички и всичко има начало и край, всичко подлежи на разрушение... Природата е такава... Вселената е такава... Няма безсмъртни и няма вечни... Никъде и нищо не е вечно... Самата Вселена не е вечна- тя има начало и в един момент ще умре и тя... И няма прераждане...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Maxx

Реинкарнация
« Отговор #17 -: 14 Януари 2017 16:51:22, Събота »
theshadow, наистина ме натъжи и усетих сянката на това, което е в теб. Знаеш ли кое е най- веселото - и ти, и аз сме прави - просто гледаме от различен ъгъл на нещата.. Принципно можеш да спреш котето и то да остане тук ако наистина искаш, повярваш и проявиш търпение, но не те познавам наистина и не знам дали ще можеш да понесеш ужасното чувство, което ще те промени за миг тогава. Не се съмнявам в теб, напротив - обожавам да не ми вярват, да се съмняват, да ми се смеят и да ме унижават с поведението си, защото това ме зарежда, успокоява и вдъхновява. Знам, че е подло от моя страна, но е част от природата ми. Моля те приеми следващите думи спокойно - нито вярвай, нито се съмнявай, просто чети: няколко пъти връщах хора обраатно от прага на живота към вечното. Всеки от тях ми показа колко глупав, самонадеян и арогантен изрод съм отнемайки им правото да се спасят от себе си незнаейки, че е само шанс да спечелят онези 5 минути, за които се говореше от кръста. И животни могат да се върнат, но пак ще е същото. Разбирам те за котето. Загубих 3. След последното намерих себе си и после видях, че никой, никога нищо не губи. Остави я да бъде спокойна и да те чака, защото любовта е достатъчна и е белега по който се откриваме през вечността.
Не се правя на каквото и да е. Такъв съм и искам да те успокоя, че не трябва да се натъжаваш, а или да й завиждаш, или да я обичаш. 
Благодаря ти, че ми позволи да напиша това! Сега усетих колко ми липсва последната моя котчица... Беше наистина луда и се казвашев Марла.
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #18 -: 21 Ноември 2020 16:00:01, Събота »
Аз също смятам,че хората имат душа и се прераждат.Само,че не я разглеждам под призмата на християнството,мюсюлманството или будизмът Да смърта е неизбежна за материята.Може би е въпрос на еволюция или дадено свише не знам.Пренареждането на електроните или частици ,които ние не познаваме  и техните електро-магнитни полета може би се конфигурират в определен вид стабилна  конфигурация.За мен именно тази конфигурация може да променя ДНК-то  ни .Тя може да се надстройва или разрушава.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Реинкарнация
« Отговор #19 -: 25 Ноември 2020 02:11:41, Сряда »
Прощавай, но русата ми глава не схвана как с три изречения трансформира душата от нещо безплътно в материя, изградена от непознати на човека частици, че и успя да я обвържеш с ДНК, което си променя конфигурацията... Би ли обяснил отново какво искаш да кажеш?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #20 -: 25 Ноември 2020 11:24:46, Сряда »
Има частици ,които имат дуална същоност.Агломерат от субчастици и техните ел.магнитни полета ,които действат на невралната система.Като windos за  компютърът .Без  оперативната програма-софтуер комппютарът  е ненужна кутия.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #21 -: 25 Ноември 2020 12:42:27, Сряда »
🙂 Feniks, странен човек си ти. За мен Вселената не изпълнява желания, нито ни забелязва. Това не значи, че не можем да влияем на част от нея. Нивото на човешкия разум ни прави творци - влияем и променяме. Влияят ни и ни променят. Понякога и без думи дори. Дошъл си на ново място - свали старите доспехи и влез в новата вода. Като си тръгнеш, ще бъдеш различен.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #22 -: 25 Ноември 2020 12:57:42, Сряда »
За човек завършил висше образование, твърде много са правописните грешки. Тяхното недопускане е проява на уважение в този форум. А и не само в този.
Не можем да изкривяваме пространството само в своя полза, винаги сме част от някаква система и тя ще реагира.




 
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #23 -: 25 Ноември 2020 13:29:02, Сряда »
Пиша по усет.Извинявам се за допуснатите  грешките.Някога мисълта изпреварва писането.За в бъдеще ще съм по внимателен.Все пак родителите ми са литератори.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #24 -: 25 Ноември 2020 14:17:14, Сряда »
Аз също правя грешки (затова и рядко пиша), но проверявам написаното и ги поправям.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #25 -: 25 Ноември 2020 14:26:32, Сряда »
Ние сме част от цялото.Неделимо е.Нашите желания и мечти са големи колкото нас.Ти избираш в каква част ще изкривиш пространството.Твоят ум е вселената.Зашо да се ограничаваме.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #26 -: 25 Ноември 2020 16:41:45, Сряда »
Много добре казано!
Ограничени сме от нивото на собствената ни енергия или от способността ни да въздействаме на по-мощни енергийни  полета. Дали някой е разширил съзнанието си до ниво Вселена - не мога да знам. Изкривяването на пространството си има цена.
Започна да пишеш като мен и ме караш да се усмихвам, в добрият смисъл на думата.🙂

Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #27 -: 25 Ноември 2020 18:01:55, Сряда »
Можем да използваме тези енергийни полета в собствена полза.Можем да ползваме интерференция или  кохеренция на тези полета ,като ги припокриваме с нашите.Дано русите не ме карат да разяснявам-шега де не искам да наранявам никого.Дори аз самият съм рус е вече посребрял.Може да спомена едно табу за този форум е иминно агрегорите.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #28 -: 25 Ноември 2020 19:26:26, Сряда »
Егрегори*. Предполагам, че има и по-издържано обяснение за тези явления.
Интерференцията и кохеренцията, в чисто електромагнитен смисъл, са присъщи за вълните.





Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Реинкарнация
« Отговор #29 -: 25 Ноември 2020 19:33:00, Сряда »
Щом електроните имат двойнствен характер и ние сме такива .Все пак сме изградени от тях.Просто е нужно определена ситуация ,в която да попаднем.Ама ти се разписа.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми