Автор Тема: Имам ли направена магия- н-та част  (Прочетена 69178 пъти)

Неактивен Jokera

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #90 -: 5 Декември 2013 21:13:31, Четвъртък »
Сянката наистина и заслужено ще ни напляска, че доста се отклонихме от темата.:) 
 Хората питат за магия, а ние си хортуваме за Его, Бог, Душа и други такива.
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен eternity8

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #91 -: 13 Януари 2014 21:23:42, Понеделник »
lia, благодаря ти много! Наистина е точно такъв, ама изключително точно описание. Не търпи никакви възражения. Чудя се как бих го обърнала към себе си, не знам как жените успяват да въртят мъжете, аз на моя нищо не мога да му кажа. Даже прави обратното. Много ми се иска да си започне хубава работа по специалността, но имам чувството, че от инат изобщо не иска да пробва. Невероятно голям инат е.

Неактивен lili12

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #92 -: 12 Април 2014 08:50:24, Събота »
здравейте, искам да попитам дали имам външно вмешателства при нас и по-конкретно при моя баща. историята е следната. преди около две години намерих яйце в двора, където живеехме. дадох го на майка ми и го изхвърлихме в реката и забравихме за случката. след време тя ходила при някаква жена за друго и тя и казала, че сме намерили яйце в двора и че сме имали направена магия и да отидел човекът,  който го е намерил. ходихме няколко пъти. дали е имало ефект не знам. жената обаче не ми каза кой е бил и защо го е направил. наскоро майка ми намерила топка косми в дрехите на баща ми и ходила да пита. казали й, че нищо тя не можела да направи. вярно ли е това? тя беше разбрала, че баща ми си има любовница преди да намеря яйцето. след като намери космите разбра, че баща ми пак се среща с тази жена и то на публични места. моля, помогнете ми. не знам какво да правя. как може да защитя родителите си и семейството ми от такива хора и изобщо трябва ли да се мешам? досега гледах какво става, но майка ми стана 20 кила от нерви, а аз се събуждам сутрин и ме болят гърдите от напрежение.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #93 -: 12 Април 2014 10:19:09, Събота »
Добро утро lili12,проблемите на родителите ти не е свързана с магия.

 Яйцето което си намерила в двора си е пренесено от невестулка или пор. Тези животни "крадът"яйца от полозите и ги пренасят на място на което могат да ги изядат на спокойствие. Явно нещо е изплашило животното и то е изоставило яйцето. Няма човек който да има двор и да не е намирал яйце в двора си smile .
 Успокой се. Родителите ти трябва да поговорят и да се разберат по между си,а ти се помъчи да приемеш решението на родителите си. 
 Любовта им към теб няма нищо общо с отношенията по между им. И двамата много те обичат. Не се намесвай в този конфликт и не взимай страна. Ти ги обичаш и двамата и те трябва да го знаят и да не те намесват.

 Всичко хубаво скъпа smile
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен lili12

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #94 -: 12 Април 2014 11:45:56, Събота »
хеката, благодаря много за твоя отговор. разбираш ме добре колко ми е трудно да седя безучастна, да бъда безпристрастна и да се правя, че нищо не знам. това много ме измъчва. рових из форума и намерих темата за лично изчистване от натрупаното напрежение. дано има ефект. може ли да ми кажете къде мога да прочета за начин за пречистване на друг човек. майка ми ходи на рейки, но не може да се справи сама с натрупаното напрежение. искам да й помогна, поне с това.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #95 -: 12 Април 2014 12:27:15, Събота »
lili12, ако майката ти вместо на рейки и по лъжливи врачки, отиде на психолог, за нея ще е по-добре. Но такова решение няма как да го вземеш ти. Трябва да го реши майка ти.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен lili12

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #96 -: 12 Април 2014 13:07:22, Събота »
theshadow, прав си. тя ходи на психолог, казаха й нещата, които и аз й казах, че и да се измъчва файда няма, а да седнат и да се разберат, но шокът си е голям. опитвам се да я изслушвам и да бъда безпристрастна. знам, че те трябва да си решат проблемите помежду им. знам, че е дошло времето и тя да научи уроците си, макар и по трудния начин, защото беше прекалено вглъбена в ежедневието и подвластна на материалното, но много ме боли от цялата ситуация.

 благодаря ви за отговорите.

Неактивен rolipoli

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #97 -: 13 Май 2014 09:13:10, Вторник »
Здравейте, искам и аз да попитам дали имам нещо направено на мен или моя приятел, защото поведението му от известно време е много различно, студен е към мен, ако направя нещо за него, казва че не го заслужава, тъжен е, а не сме се карали. Нямам представа какво става с него, питам го, а той не иска да говори. Имам подозрения за една туркиня, която му обръщаше много внимание,да не би тя да му е направила нещо. Просто не знам какво да мисля вече и какво да правя. Моля помогнете ми, защото знам, че искам да остана с този мъж, а нещата вървят към раздяла.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #98 -: 13 Май 2014 09:31:31, Вторник »
rolipoli, ако приятелят ти е отчужден, по-вероятно е чувствата му да не са вече същите и да не знае как да ти поднесе неприятната новина. За съжаление любовта не винаги е взаимна и до живот.
 Според мен е хубаво и ти да се отдръпнеш малко от него. Трудно е, но така ще му дадеш време да реши дали иска да е с теб или не.
 От опит зная колко боли когато разбереш, че отсрещният вече не отговаря на чувствата ти и тази връзка не го радва, а му тежи. Все още лекувам такива рани, но... От друга страна не е ли по-добре да се разделите отколкото да знаеш, че той се насилва да е с теб?
 И нямаш направена магия, нито той. А туркинята която му е обръщала внимание... Харесвала го е... Няма магия.
 Съжалявам, че вместо да ти дам кураж, аз ти причинявам болка, но... Предполагам, че искаш истината пред красиви и успокояващи лъжи.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен valst

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #99 -: 21 Май 2014 15:48:05, Сряда »
Здравейте! Преди няколко години започнах да плета разни неща и майка ми, която вече не вижда добре и не плете, ми даде всички прежди, които е купувала и са останали при нея. Някои са си на гранки с етикети, други - домашна вълна от баба ми, а имаше и една торбичка с 5-6 кълбета - навити ръчно. Преди около месец реших точно от тези последните да изплета нещо, но видях, че едното е леко накъсано на места. Започнах да го пренавивам, за да видя дали цялото е така и дали става за плетене. Като намаля малко, усетих, че нещо в центъра леко дрънка. В началото помислих, че е парче вестник (майка ми и бабите ми като започваха да навиват кълбо, правеха малка топчица от смачкан вестник, за да е по-лесно навиването). Продължих да развивам преждата и като свърши, видях, че кълбото е било навито около орех. В началото ме досмеша, но какво беше учудването ми - орехът се разпадна на две половини в ръката ми и вътре, на мястото на ядките имаше 4 царевични зърна. Обадих се на майка ми да я питам дали си спомня откъде е тази прежда, но тя не можа да се сети. Казах й за ореха и тя ми препоръча да изгоря и него и преждата. Така и направих - изгорих всичките 4-5 кълбета от тази торбичка, макар в тях да нямаше орехи. Преди 3-4 дни реших да сложа малко ред в останалите ми прежди и отново намерих едно кълбо от същата прежда, което дрънка, като го разклатя. Сигурно и в него има такъв орех. Чували ли сте за такава магия? За какво се прави? Какво да правя с това кълбо - и него ли да го изгоря? Освен него няма други такива - прерових абсолютно всичко. По принцип досега не вярвах на такива неща, но тези орехи ме уплашиха.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #100 -: 21 Май 2014 17:03:00, Сряда »
В цялата работа няма никаква магия. По-скоро ако някоя баба е навивала кълбетата е сложила орехови черупки и царевични зърна за здраве и берекет, а после кълбенцата са попаднали в теб. И царевицата и ореха се ползват за талисмани най-вече за здраве. Така, че не се притеснявай за нищо. Но ако ти е неприятно изхвърли кълбенцата и не ги мисли повече.
 Това е от мен и успех.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен valst

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #101 -: 21 Май 2014 17:05:50, Сряда »
Благодаря! Не знаех, че се ползват за здраве. Значи напразно съм изгорила предишните.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #102 -: 21 Май 2014 18:28:54, Сряда »
Не си направила нищо лошо, просто си се уплашила което е нормално. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен chiana_baby

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #103 -: 15 Ноември 2014 23:37:28, Събота »
Здравейте! Пише ви притеснена съпруга. За последната година ни се случиха толкова неприятности, че вече не мога да си обясня защо и как. След години връзка със съпруга ми се оженихме на 27 август. От момента на годежа ни през февруари, нещата тръгнаха на зле. Започна с дреболии - счупен телефон, колата се повреди, бойлера ни се продъни на връх великден, точно на тръгване за църквата, пералнята се счупи, компютърът също. И все си казваме каръщина, но нищо. В началото на лятото мъжът ми си счупи ръката. След това аз от стомашно -чревна инфекция развих реактивен артрит, лежах в болница и месец не можех да вървя. Мина и това и пак не си го слагах на сърце и гледах позитивно. Оженихме се, доволни, щастливи и след сватбата паднах, натъртих си ребрата и развих бронхит. Замина ни медения месец на кино. Като се върнах на работа още първия ден ме махнаха от работа без предизвестир (работех там почти две години и обичах работата си по специалността) . Същевременно мъжът ми започна да отключва симптоми на параноидна психоза, започна с кошмари, лоши сънища, чувство, че има нещо лошо. Изведнъж избуши, взе да си мисли, че хората го гледат и му се присмиват, не искаше да излизаме никъде, пускаха се щори... Плачеше и се тресеше. Още на следващия ден потърсихме помощ от психиатър, лекарства, посещения, какво ли не, след 2 месеца,с 4 вида антипсихотици, стабилизатори на настроението и прочие, нямаше ефект и в момента лежи в психиатрична болница. Междувременно ние започнахме работа за бебчето и малко след сватбата заченах. Това беше най - силното, което ме държеше през тези месеци, както и него, но онзи ден в 10та седмица отидох на УЗИ и се оказа, че бебчето е загинало и понеделник съм на кюретаж. Бял ден не съм видяла след сватбата и сега, когато имам нужда от съпруга си, той е в лудницата, донякъде адекватен. Вероятно и него ще го махнат от работа, заради болничния, а ние зависим от заплатата му, за да има какво да ядем. Мисля си сериозно вече, че някой ни завидя. Магия или не, не знам, но търся някакво обяснение. С него се обичаме страшно много и никога няма да се оставим, каквото и да става.Млади хора сме, аз на 26, той на 24, животът е пред нас, но въпреки всичко се страхувам, че ако има нещо такова, то трябва да се премахне. И другото, което забелязах (аз съм кинезитерапевт) , последния път като му правих масаж, започнах страшно да се прозявам, очите ми се насълзиха и ми прилоша. С него досега не ми се е случвало нещо подобно. Пробвахме да наръсим къщата със светена вода, майка му му направи курбан (което аз не одобрявам по принцип), четох му библията и какво ли не, имам чувството, че нещата стават по - зле. Благодаря Ви предварително.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #104 -: 16 Ноември 2014 07:52:49, Неделя »
chiana_baby, тази година се оказа кошмарна за всички ни. Просто няма човек в обкръжението ми който да не беше затрупан с проблеми. И на мен не ми се размина. И да не бъда голословна. Само за последната година ме пребиха отивайки на работа, претърпях тежка операция, извадиха ми 3 кътника (в момента съм на каши и пюрета), смъртта ми отне близък приятел и... Нямам сили и нерви да изредя останалите гадости които ми се случиха. И по мои наблюдения тази година е кошмарна за всички ни. Нямам идея защо е така, но нямам близък който да се похвали с успешна година. Вече всички чакаме с нетърпение да свърши защото е като черна серия (неприятностите валят една след друга). Това което правя аз и което съветвам и приятелите си е да следваме принципа "Подобното привлича подобно". Т.е. да мислим за хубави неща, да ги чакаме и когато ни се случи нещо хубаво, да му се зарадваме от сърце, така то ще привлече друго хубаво нещо и ще излезем от черната серия. И това действа.
 Пишеш, че и ти и съпругът ти имате здравословни проблеми. Пробвайте вместо да мислите колко сте болни, да мислите следното: "За мен се грижат най-добрите специалисти, получавам най-доброто лечение и се възстановявам бързо и успешно." Аз го направих през юни когато чакайки планирана операция за премахване на миома направих криза и ме оперираха по спешност с разни усложнения. Операцията наистина е била тежка, но аз бях убедена, че ще получа най-доброто от нашите лекари и целия болничен персонал и го получих. И пак защото вярвах, че ми се полага най-доброто се възстанових много бързо и успешно.
 Всичко е в нагласата на психиката. Ако вярваш, че ти се полага най-доброто, ще получиш най-доброто и обратното. А лошите неща... Той животът е такъв, има и хубави и лоши неща, нека не им даваме шанс да надделеят.
 Тази година наистина е кошмарна за всички ни. Вече с нетърпение очаквам края и и вярвам, че следващата ще е по-добра не само за мен, а за всички ни.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен