Автор Тема: Въпрос относно състояние преди сън  (Прочетена 11288 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #15 -: 28 Октомври 2018 22:20:16, Неделя »
Не знам дали въпросът ми е за тук, но не намерих друга подходяща тема.Преди години ми се случваше постоянно когато съм легнала, нито заспала, нито будна, да получавам много странна...халюцинация?...не знам какво е - в каквото и да си допра някоя част от тялото, го усещам като огромно, гладко и много твърдо. Дойда ли в пълно съзнание, чувството изчезва. Феноменът беше изчезнал, но наскоро пак се появи и е нещо страшно неприятно. Усеща се много реалистично и направо е невъзможно да заспя. На моменти даже имам чувството, че полудявам  [crazy] Моля някой, който знае какво е това нещо, от какво се получава и как да се отърва, да сподели знанията си.

Има ли начин да опишеш по-подробно състоянието ?
Всъщност...това, което каза - "нито заспала, нито будна" достатъчно добре описва положението и мисля, че е нормално в такова състояние да имаш изменения във възприятията...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #16 -: 28 Октомври 2018 22:24:50, Неделя »
Не знам как точно да го опиша, защото не мога да го оприлича с нищо обичайно. Сякаш сетивото осезание се побърква. Получават се нереални усещания за пространство, за размера на даден предмет, както и за материята, от която е направен.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #17 -: 28 Октомври 2018 22:28:42, Неделя »
Случвало ти се е преди, спряло е и сега отново. Помисли дали и предният път и сега не си била подложена на стрес.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #18 -: 28 Октомври 2018 22:50:43, Неделя »
В такова състояние вестибуларният апарат не работи на макс (така да се каже) и е нормално да имаш такива усещания...Когато медитирам дълбоко, понякога имам чувството, че се претъркулвам на една страна или усещам "люшкане" на двете страни или напред-назад, или пък заедно с това усещане имам и чувството, че все едно тялото ми е бутилка, пълна наполовина с вода и тази вода се разклаща от движението.......ей такива шантави неща.


Има няколко нива на съзнанието, през които се минава докато се стигне до сънното състояние...обикновено човек не усеща междинните нива през които минава, защото е унесен (не намирам по-подходяща дума в момента)...ако случайно нещо те накара да обърнеш внимание към момента "сега" когато си в такова състояние, то едва тогава усещаш в какво изменено състояние на съзнанието се намираш...и в такова изменено състояние на съзнанието е нормално да има промяна във възприятията...нищо страшно не е...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #19 -: 28 Октомври 2018 22:56:50, Неделя »
А има ли начин да се науча да контролирам това състояние или просто трябва да свикна с него?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #20 -: 28 Октомври 2018 22:59:40, Неделя »
А има ли начин да се науча да контролирам това състояние или просто трябва да свикна с него?

Състоянието за което говорим всъщност се използва в магията, така че ако почнеш да практикуваш, ще свикнеш с него и вече няма да е толкова чуждо и страшно... :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #21 -: 28 Октомври 2018 23:01:49, Неделя »
Ясно. Благодаря много
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #22 -: 28 Октомври 2018 23:19:22, Неделя »
Ясно. Благодаря много

Моля.  :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #23 -: 10 Декември 2019 20:24:25, Вторник »
Помисли дали и предният път и сега не си била подложена на стрес.
Сега, като се случи пак наскоро, си давам сметка, че е точно от това(в комбинация с дехидратация)... Разликата от предишните пъти обаче е, че този път успях да се запазя в съзнание, докато се случва и волево да му се противопоставя. Надявам се да съм го преодоляла вече... А и е крайно време - откак се помня ме тормози...

Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Въпрос относно състояние преди сън
« Отговор #24 -: 27 Февруари 2020 12:26:44, Четвъртък »
В такова състояние вестибуларният апарат не работи на макс (така да се каже) и е нормално да имаш такива усещания...Когато медитирам дълбоко, понякога имам чувството, че се претъркулвам на една страна или усещам "люшкане" на двете страни или напред-назад, или пък заедно с това усещане имам и чувството, че все едно тялото ми е бутилка, пълна наполовина с вода и тази вода се разклаща от движението.......ей такива шантави неща.



По време на медитация ми се се случвало да имам подобни усещания, но не точно люшкане, а завихряне сякаш и въртене в кръг. Другото, което съм усещала е, че сякаш тялото ми се е изкривило на една страна. Например, както съм легнала на постелката, центрирана в средата, да имам чувството, че съм се изметнала на някоя страна, а като изляза от медитативно състояние, тялото си ми е право.