Автор Тема: търся помощ заради ужасни случки  (Прочетена 5180 пъти)

Неактивен Believe

търся помощ заради ужасни случки
« -: 14 Февруари 2020 11:49:17, Петък »
Здравейте, за съжаление в живота ми са се случвали ужасни неща и като казвам ужасни имам наистина в предвид много тежки неволи. Въпреки , че съм едва на 34 години съм без родители понеже починаха и всичко се стовари върху мен. Сестра ми влезе в психиатрична клиника.....Няма да изпадат в обеснение защото ужаса е наистина голям, без да преувеличавам. Сега имаше период на около една година без сериозни драми и най - накрая беше време на обърна внимание на моето семейство  и  аз забременях за първи път. Всичко още в началото беше с много трудности и тъкмо се поуспокоих и се откри сериозно генетично заболяване на бебето и сега трябда да направя аборт. Не мога да ви опиша как се чувствам. Питам се не е достатъчна мъката която съм изживяла, че още ми се струпва. Какво толкова съм грешна, как може такива ужаси да ми се случват, а има хора възрастни дори които и едно от мойте драми не е изживял. Къде бъркам? Не съм лош човек, честно ви казвам, много съм състрадателна и никому лошо не правя. С какво толкова съм заслужила тези ужасии, една след една и нямат край?

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #1 -: 14 Февруари 2020 13:33:35, Петък »
Здравей...Може би никога няма да разбера болката, която изпитваш...но знай, че всеки си има собствена такава и тежи еднакво. Това, което ти се случва никак не е по твоя вина - за нищо не се обвинявай, никъде не си сгрешила. И да си добър, и да си лош - това е животът...просто не е толкова справедлив, колкото ни се иска да бъде. Най-важното е да не се отказваш и да се бориш, за близките ти, за хората които те обичат, за тези които имат нужда от теб.
Усмихни се, напук - имаш толкова много хора да радваш!


...ъм...имайки предвид, че пишеш във форум за магия - не ходи по магове и врачки - ще ти кажат, че имаш родово проклятие и ще ти вземат парите...

Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Believe

Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #2 -: 14 Февруари 2020 13:50:34, Петък »
Благодаря ви за искренните думи. Просто много ме боли и не знам дали ще си простя,че сме взели решение да убием едно живо същество въпреки че е болно. Просто ми е ужасно мъчно. Иска ми се да вярвам,че за напред ме очаква само добро.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #3 -: 14 Февруари 2020 14:05:37, Петък »
Темата за аборта ми е много тегава...тука няма твърдо "за" и "против"...зависи от конкретната ситуация...емоционалното състояние на родителите, тяхната перспектива и т.н. Ако мислите, че то наистина няма да е пълноценно и няма да можете да го обгрижвате по правилния начин и не сте достатъчно силни за такава борба, може би по-правилното решение е да се спестят страданията и за него, и за вас...Иначе може да се окаже, че обричате един живот на вечни страдания, което е по-тежкото бреме, според мен...


Сега не е моментът да се разкайвате за това...гледайте да сте щастливи и здрави, за да можете да създадете такова поколение...

Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #4 -: 14 Февруари 2020 14:18:49, Петък »
Съчувствам Ви за преживените страдания! Да остснеш млад без родители, да се грижиш за психично неуравновесен близък и да загубиш дете е кошмарно. Но Вие сте силна личност и ще се справите!
Исках да коментирам аборта. При генетично увреден плод ще се роди дете което няма да може да изживее пълноценно живота си. Няма да играе, да расте нормално, да се влюби и т.н. Ако аз съм този генетично увреден плод не бих исксла да се родя...
Живота е пред Вас. Дайте си година-две да се успокоите след преживените нещастия и тогава ще имате най-здравото и прекрасно бебе.
Обещавам го, като вещица и ясновидка!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Believe

Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #5 -: 14 Февруари 2020 14:42:40, Петък »
От сърце ви благодаря за съчувствието и съжелявам , че ви натоварвам четейки за мойте тревоги. Аз само искам да вярвам, че няма такива неща като проклятия в живота ми и че всичко след аборта ще се оправи за цялото ми семейство. Просто ми се иска да вярвам друго не мога да направя.Още веднъж благодаря от сърце

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #6 -: 14 Февруари 2020 14:56:40, Петък »
Успех !  :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #7 -: 14 Февруари 2020 15:14:43, Петък »
Нямате проклятие или магия. Просто в живота по някога ни се случват жестоки неща и то винаги на купВдигнете глава и продължете напред! Късмета Ви очаква!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #8 -: 14 Февруари 2020 15:20:38, Петък »
Когато си стигнал дъното и няма накъде да потънеш, единствената възможна посока на развитие остава нагоре... Ще свърши лошото, ще дойде и хубавото... Само не се предавай!
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #9 -: 14 Февруари 2020 21:31:13, Петък »

Когато сме изправени срещу трудни ситуации най-хубавото нещо което можем да направим е да търсим причината поради която да се усмихнем, не мисля, че това което ти се е случило и случва е нещо нереално или се дължи на някаква "магия" ако мога така да се изкажа. Много хора имат подобен на вашия живот но от вас си зависи как ще се развият нещата. Един съвет вместо да кажеш "
  Питам се не е достатъчна мъката която съм изживяла, че още ми се струпва. Какво толкова съм грешна, как може такива ужаси да ми се случват, а има хора възрастни дори които и едно от мойте драми не е изживял.
" те съветвам да си казваш "каквото и да се случи ще го преживея" и да си търсиш причините поради които да се бориш
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: търся помощ заради ужасни случки
« Отговор #10 -: 4 Март 2020 15:50:04, Сряда »
Идва пролет - време на обновление и прераждане. Съвсем скоро ще се стопли, дръвчетата ще разцъфтят, а във въздуха ще се понесе мирис на цветя. Използвай това време да прекарваш колкото се може повече навън, сред природа. Освободи съзнанието си и се остави на живота. Отпусни контрола и виж какво ще се случи. Може би прекалено много се товариш покрай грижи за другите? Дай си време за себе си, защото преди всичко най-важния човек в твоя живот си ти самата. Засади си някое цвете в саксийка, посей семенца, опитай се да се свържеш с природата. Действа много пречистващо. Сега е идеалният момент за всякакви посеви, по магазините изкараха и разсади вече. Почисти дома си, освободи се от всичко излишно, което вече не ти служи, почисти гардебора си, шкафовете, килера или каквото там имаш. Ще видиш, че ще се почувстваш по-леко. Това е символична раздяла с миналото, защото за да дойде новото, трябва да се разделим със старото и излишното. А пролетта е най-подходящото време за ново начало.
Всички имаме периоди на "зацикляне", когато нищо хубаво не се случва, но ако се приеме като нещо, което ще мине и като временно, по-лесно се понася.
Дай си време. Отпусни се, почини си и ще видиш, че всичко ще се оправи.