Автор Тема: Ревност  (Прочетена 32781 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« -: 26 Януари 2014 12:04:58, Неделя »
Всеки човек в определен момент от живота си е усещал  парещото пробождане на ревността – когато се появява съперник/ца и заплашва да отнеме „неговото“. Тогава ни обзема  страх, омраза към „натрапника“,самочувствието ни е смазано…Какво е всъщност ревността, „добро“ или „зло“ е тя, от къде идва, какво стои в основата и?
 Ревността съществува още в най-ранна възраст. Дори едно съвсем малко дете започва да ревнува, когато в семейството се появи друго дете. Ако имате куче, сигурно сте забелязали как то ревнува,когато погалите друго куче. В ревността се крие най-дълбокото желание да се чувстваме важни, ценени, специални, единствени, обичани. И когато се появи някой
 „съперник“, който би могъл да ни отнеме това усещане за важност, ние започваме да ревнуваме. Чувстваме се застрашени, страхуваме се, че ще загубим мястото си, което сме заемали до сега, страхуваме се, че ще престанем да бъдем значими и обичани и ще бъдем изтикани на заден план. Този страх предизвиква дори омраза, отмъстителност към този, който е „дошъл да отнеме нещо наше“.Защото всъщност най-дълбокия стремеж , заложен у човека, е: Желанието му да бъде ВАЖЕН
 Та да си поговорим за ревността… Но не само за тази към половинката ни, а към приятелите ни, към децата ни… Защо ревнуваме? От страх да не ги загубим или от страх, че някой ще бъде в техните очи по-добър, по-умен и по- от нас?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Ревност
« Отговор #1 -: 26 Януари 2014 12:09:50, Неделя »
Хората не са вещи - не може да бъдат притежавани... Затова... Както е казано-

 "Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако не се върне – не е бил твой никога. ... Ако се върне при теб – твой е завинаги."
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #2 -: 26 Януари 2014 12:16:40, Неделя »
theshadow, не говоря само за ревността към любимия, а за тази като цяло.
 Можеш ли да кажеш, че никога никого не си ревнувал?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Ревност
« Отговор #3 -: 26 Януари 2014 12:30:07, Неделя »
cecivalchanova, като цяло не ревнувам. Но ако все пак заревнувам, веднага пускам на свобода и каквото, такова...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #4 -: 26 Януари 2014 12:46:32, Неделя »
Аз пък съм ревнива... С времето се научих да го преодолявам и да гледам с насмешка на ревността си, но... По някога си позволявам малко здравословна ревност. А най-много си ревнувам котката... Тя си е моята котка, аз я храня и гледам, а тя... Дебне половинка да си легне и му ляга в ръцете и мърка... (това в кръга на шегата)
 Друга ми беше мисълта...
 Последните два месеца имахме доста събирания с колектива и ми направи впечатление едно съревнование и ревност м/у колежките. Ревността беше насочена към шефа. Всяка се стреми да му е фаворитка и в стремежа си да е любимката на шефа се настройва срещу другите... За тази ревност ми е думата...
 Аз нещо нямам амбициите да съм му любимка на шефа. Достатъчно ми е, че той е коректен към мен и му отвръщам със същото. Но тази надпревара и ревност водят до... Абе разгарят се едни войни на тихият фронт... направо си е страшно...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Ревност
« Отговор #5 -: 26 Януари 2014 12:51:35, Неделя »
И сигурно шефът ви се вижда в приключение?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Ревност
« Отговор #6 -: 26 Януари 2014 13:05:49, Неделя »
Дори и да си осъзнал че хората не можеш да ги притежаваш,че ако наистина "обичаш" трябва да позволиш на човека да си отиде ако той го желае. НО,ревността е чувство което изпитваш въпреки всичко,въпреки здравия разум... 
 Ревността е част от човешките взаимоотношения. Да,ако човек изпитва "Ревност" без да е осъзнал че не може да бъде господар на обекта на чувствата си- Ревността е грозна гледка. Отвратителна,болезнена не само за ревнуващия,но и за ревнувания. Когато обаче ревнуващия е осъзнал,че не може да е господар на обекта на неговите чувства,той също проявява ревност,но не я изразява. 
 Тя остава само за сметка на ревнуващия.
 За това преди време казах че" Ревността е самоубийство".
 В крайна сметка няма човек който да не ревнува. По скоро се питам какво е ревността?
 Съвкупност от какви чувства е ревността? Какво представлява като цяло?
 Чувство за собственост или чувство за обида!?
 Какво е ревността?
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #7 -: 26 Януари 2014 13:12:03, Неделя »
Горкият ми шеф... Преди малко беше тук да ми се оплаче... Затова пуснах темата. Той е млад, красив и свестен. На всичко отгоре е възпитан и галантен и не смее да обиди никоя. Обаче когато за 10 мин. ти звъннат половината персонал и са сърдити, че при едната отишъл, а при другата не... Накрая го отнесох аз... (не от шефа, а от колежките). Как да им обясня, че оправяхме документи и пускахме имейли до по-горни шефове?!? Те като са решили, че кафета пием и се забавляваме...
 Стана направо като вица за блондинката:
 "Прегледах му всичките дрехи и нито един косъм... Със плешива ми изневерява гада мръсен..."
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #8 -: 26 Януари 2014 13:21:49, Неделя »
Хеката, според мен ревността е страх някой по-добър от нас да не ни измести. И това не само във връзката. Това е и в приятелствата ни, в службата...
 От друга страна ако аз съм скъпа на някой, няма значение, че около него има други по-добри и по-по-от мен. Моето местенце в сърцето му ще си остане само мое. Аз имам много приятели и всеки си има специално място в сърцето ми, което друг не може да заеме. Двама от тях са ми най-скъпи... И не защото са по-добри от останалите (и двамата са криви и ме тормозят - с цялата си обич естествено). Но тяхното място никой, никога не може да заеме. Това не значи, че понякога не ги ревнувам -ревнувам ги. И те ме ревнуват, ама го преодоляваме.
 Това е... Мисля, че ревността е страх, да не ни измести някой по-добър от нас.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #9 -: 26 Януари 2014 13:48:56, Неделя »
Цеци, отношение към темата "ревност" не проявявам. Щото не виждам кого и от/за какво да ревнувам. Не съм собственик на никого и никой не ме притежава (това е ревността в същността й)...Давам свобода - както каза по-горе сянката...
 Пък се сещам за един познат, началник на женски колектив. Дали ще му дадеш същия съвет, който по повод оплакванията на моя познат дадох, той взе, че го направи и после се оказа, че "тактиката" е успешна (спряха клевети, сплетни и задкулисни машинации на женорята)... Та - на шега му казах, да затвори/заключи в стаята им, докато си изяснят позициите... Той не обърнал внимание точно в това време, когато му подхвърлих идеята, ама запомнил...И, в един ден, когато третата поред сплетница дошла да му пълни главата с глупости срещу друга негова подчинена, той изчакал да излезе и отишъл в стаята при на служителките си; казал на всичките, да си изпонакажат, коя какво иска да казва на другите, да си изяснят помежду си позициите, а него никоя никога повече да не го занимава с глупости, да сплетничи/клюкарства пред него срещу колежка; дал/обявил им час време; затворил  зад гърба си вратата, пък взел и врътнал и ключ...А, казал им също (преди ключа), че следващата, която дойде при него да говори срещу колежка, ще бъде дисциплинарно уволнена....
 Повече от година, на моя познат не му се налага да търпи вкарване в подобни филми от подопечните му... Наскоро ми разказа за това (не бяхме се виждали междувременно)....
 Та, може и на шефа ти това да помогне. Стига да го каже така, че да не остави съмнение за предстоящата санкция...Хора разни.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #10 -: 26 Януари 2014 14:14:44, Неделя »
myself, при нас клюки няма. Всичко е открито. И всяка се сърди, че е пренебрегната. Аз не мога да разбера какъв е този мерак шефа да ти е все на главата? Един шеф като ти цъфне обикновено е, за да те накара да свършиш нещо. И много често това нещо не ти влиза в длъжностната характеристика и бонуси за допълнителен труд няма. Ама ще му подхвърля идеята и ако я осъществи, много ще се забавлявам...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #11 -: 26 Януари 2014 15:03:07, Неделя »
Ревността е едно ужасно противно чувство, което тормози двупосочно!
 Някога бях много ревнива. Ама много! Една вечер се уморих. Реших, че не искам, че не мога и се пречупих за секунда.
 Сега не съм ревнива, в смисъл - не ровя, не питам, не ми е важно, дали е непременно само и единствено мой. Което не означава, че няма да ме заболи, ако науча за изневяра, ама и тогава ще се самопречупя.
 Приятелите си не съм ги ревнувала. Те се събират в едната ми длан по бройка, но зная, че ме обичат и винаги, когато имам нужда, те са там! Затова и не ми е важно дали всеки ден ги виждам, дали споделят само с мен, дали са само за мен. Не се нуждая от това.
 Ревността превръща хората в играчки. Наранява и обижда. Казвам го, понеже редовоно бивам ревнувана. Винаги има някакво съмнение, че си имам някого, ще кръшкам някъде. Е, много е гадно. Не просто заради ревността, а заради липсата на доверие, заради това, че няма значение, какво точно казвам и декларирам, то остава маловажно. Аз съм хубава, значи и спя с всеки мъж, който се доближи до мен! Е такава логика надушвам понякога и много сме се дърляли, понеже в работата ми има доста мъже, някои наистина са хубави.
 Това не означава, че не бих изневерила, как мога да гарантирам някакви си такива неща, но и за бог, това ли е смисъла на една връзка?? Кой ще си го сложи някъде и защо. Ми не ми пука, честно, за мен е важно да си гледаме децата, да ни вървят нещата, да се разбираме и искам да живея спокойно и без напрежене. Другото - ами, ако го влече, ако не разбера... не се брои, значи няма проблем. Свободен е. Но разбера ли, нищо няма да е такова, не за друго, просто ...гордост. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #12 -: 26 Януари 2014 15:07:00, Неделя »
cecivalchanova,
 при колежките ти... това въобще не е ревност. Това е нещо друго. Любимката на шефа ще е тази, която ще опъва конците на всички ви -кардиналът в сянка.. wink
 Войни ще се водят, нормално е. Която и да загуби, ще изпусне не шефът, а властта. smile
 Във всяка една организация и формални и неформални лидери. smile

 П.П. Да ти кажа, преди няколко години мъж ми се бъркаше... Имаше едно симпатично момиче, беше барман. Ама мъжете .. ангелите им в тестисите. Що проблеми ми натвори..
 smile Винаги го има това и винаги ще го има. Ако трябва да съм в такава организация, самата аз бих се възползвала от някой не много... стабилен в делово отношение..шеф. smile
 не е луд който е ял баницата. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #13 -: 26 Януари 2014 15:13:52, Неделя »
Не ревнувам половинката си. Вече -не! Той ме ревнува, но с мярка. И всичко защото една вечер му казах, че ако ще ми ходи по цели дни крив и нервен, само защото е хвърлил око на колежката... А криворазбраното му чувство за морал го спира да бъде с нея... Ми няма да стане така като я мисли, аз да му понасям лошото настроение. По-добре да отиде, да си изживее емоцията и да си дойде спокоен. От него искам само дискретност, както и от себе си ако попадна в такава ситуация.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Ревност
« Отговор #14 -: 26 Януари 2014 15:21:28, Неделя »
LyLyth, Коко (шефа) е стабилен и не поддава на чуждо влияние. Много добре знае какво иска и как да го постигне. А те просто искат внимание. Някъде из ФБ четох, че в последно време галантността и доброто възпитание се приемали за флирт... Мисля, че е точно това. Той е мил и възпитан, а те мислят, че ги сваля...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен