Отворена дискусия > МАГИЯ

Съдба или свободна воля

<< < (2/6) > >>

Aton:
cottonleaves, никой не може да ти даде еднозначен отговор подкрепен с факти.Но....когато имаме програмирано начало и програмиран край на пътя ,може пък и  да имаме навигация за този път .

myself:
Quote (lia)какво според теб е Магия?Фитнес за ума

Foxy:
Не мисля че едното напълно изключва другото. Свободната ни воля изгражда и определя живота ни. Първо нашите мисли и после нашите действия. Ако не би съществувала свободната воля голяма част от заниманията с магия (да не кажа всички) щяха да са безмислени. Работата е там, че всяко действие (ментално или физическо) носи своя ефект/последствие. С други думи, когато със свободната си воля сме извършили нещо, следствията от него се превръщат в наша съдба.
 Съответно магията, както и "обикновените" действия могат да променят съдбата ни ... може би по малко различен начин.

cubalibre:
Освен това,четох енволтуване за любов, къде автора bezimenen казва следното: "Добре е обреда да се извършва при нарастваща луна или пълнолуние, но няма строго определено време за него. Обикновено при растяща луна или пълнолуние се изпълняват обредите за любов.", след това казва: "Гаси се с пръсти не с духане.", за свещ става въпрос...само,че аз съм чела,че не се гаси с пръсти свещ... та за това конкретно става въпрос....

огледало:
и на мен ми е интересно колко ни е свободна свободната воля
 защото ако някой стане "виждащ", се намират около 10-на много близки роднини и приятели, които да го заведат на психиатър, невролог, психолог, ..лог, и заедно да го накарат да вярва, че е шизофреник, и че трябва да изпие около 2кг с различни по големина и цвят хапчета
 Сега...това съдба ли е, свободна воля ли е?
 И как може някой да твърди, че има свободна воля, като ежедневно, ежеминутно живеем в стереотип
 С една дума - свободна воля може и да има, но ние не я практикуваме

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия