Отворена дискусия > МАГИЯ

Съдба или свободна воля

(1/6) > >>

cottonleaves:
Въпросът ми е дали съдбата на всеки от нас е предопределена и от значение ли е свободната воля. Може ли магията да промени съдбата и какви биха били последиците от това

Цеци_Вихронрав:
Всеки сам кове своята съдба. Всяко наше действие и решение променя по един или друг начин съдбата ни. От нашите действия сега зависи бъдещето ни. А колкото до магията... Мисля, че ако ползваш магия да промениш съдбата, после ще трябва да ползваш още и още и в/о ти да владееш магията - тя ще завладее теб.

theshadow:
cottonleaves, дадох ти достъп до практикумите. 

cottonleaves:
От една седмица се каня да благодаря, и все ме прекъсват по средата. Благодаря за достъпа !
 Но аз наистина искам да знам, дали животът ни е предначертан или нашите собствени решения го определят и каква е ролята на кармата. Напоследък тези въпроси много ме терзаят, а пък чета коренно противоположни мнения.

Цеци_Вихронрав:
cottonleaves, помисли малко... Ако ти гледам на карти и ти кажа, че ти предстои неприятен разговор с близък човек след няколко дена, ти можеш да решиш дали да проведеш тоя разговор, как да го проведеш и т.н.... видове решения. И според това какво ще решиш ти сам променяш съдбата си. Те за това са и пророчествата и гаданията - да ни покажат какво би могло да се случи ако вървим по пътя по който сме тръгнали и да ни дадат възможност да се променим, а от там и съдбата си. Вярвам в съдбата, но само до там, че може да ма срещне с даден човек, да ми даде някакъв шанс, но в крайна сметка аз решавам дали да се възползвам и как от нея. Ние сме свободни същества със свободна воля и решенията си ги вземаме сами. Последните години много се дразня като чуя някой да се жалва от нещо и в/о да си реши проблема да хленчи, че така му било писано видиш ли... Някога бях същата кифла и се радвам, че пораснах и си взех живота в ръце. Сега съдбата ми е такава каквато си я нарисувам.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия