Автор Тема: Случи ми се нещо странно, моля за съвет  (Прочетена 38172 пъти)

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #75 -: 10 Декември 2012 15:50:41, Понеделник »
кат са взети вече се и...'раз/падаш'..,както и пишеш,..иначе си 'умираш' кротко и...по-'етапно' tongue
hola!..

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #76 -: 10 Декември 2012 20:14:29, Понеделник »
@ MIM

 Третирам желанието на вече пораснал човек, да иска да ходи безкрайно на училище, в което учителят под формата на "висша сила" пише оценки, потупва добрите ученици родителско-закрилнически по рамото, а слабите ученици наказва и праща на поправителен, като недоизживяно детство, като страх от порастване и от вземане на отговорност за собствените си решения и действия и като страх да се отчете реалността.

 Това е, което доктрините за прераждането разбират под учене. Това е и което едно дете разбира под учене.

 Но според мен не това трябва да разбира един вече пораснал човек под учене.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #77 -: 11 Декември 2012 09:33:01, Вторник »
Принципно учението (във всякакъв смисъл) не би трябвало да е самоцел, а средство за постигане на нещо друго.
 В "реалния" живот учението е средство за намиране на по-добра работа, работата пък е средство за по-добър, качествен и т.н. живот (това се явява целта).

 След като отричаш прераждането, като форма на непрекъснато обучение, каква е целта на живота тогава, каква е целта да придобием толкова опитности и знания тук и сега, рпи условие, че нямаме възможност (поне повечето хора) да използваме знаничта и опитностите си и да ги приложим на практика в пълен обем?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #78 -: 11 Декември 2012 11:04:18, Вторник »
Не всеки, който се изучи, т.е. добие висше образование, успява да се реализира и уреди с по-добра работа. Често пъти съвсем неуки хора са по-добре материално обезпечени и с по-хубава работа, от някои висшисти. Особено в България.

 Т.е. ученето само по себе си не е гаранция за по-добра работа.

 Ето примера с хищника: хищникът може да разкъсва мърдащото още животно, което му служи за храна. Гадно е, защото животното за храна умира в ужасна болка и по един отвратителен начин. Защо просто хищникът не мине на фотосинтеза? Къде е смисълът да има именно такива хранителни навици и не е ли по-хуманно, ако е фотосинтезиращ? Къде е логиката животното за храна да се мъчи толкова и така жестоко да умре? Защо хищникът няма избор да постъпи другояче, освен да разкъса животно за храна или сам да умре?

 Вселената не е човек, не притежава човешки черти на устройство, т.е. тя не е устроена човешки. Не предлага прераждане, за да спаси от смъртта, само защото човек я осъзнава и се плаши от края си. При това по същата причина, по която не предлага избор на хранителни навици на хищника. Вселената и не изпитва никого за нищо, не пише оценки съответно. Не предлага вечно учене за никого. Смъртта е край. Окончателен такъв. Жестоко е, безсмислено е, не е красиво, не е прекрасно наредена утопия с вечно съществуване и вечно учене...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #79 -: 11 Декември 2012 14:50:43, Вторник »
Чест-и-Почит!../Y/
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #80 -: 11 Декември 2012 14:59:23, Вторник »
Тогава какъв е смисълът на живота изобщо? Интересно ми е да чуя точно твоето мнение и на Диа... понеже тя споделя теорията ти за "нищо след края" smile

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #81 -: 11 Декември 2012 15:07:52, Вторник »
аз не споделям ничия 'теория',..аз просто знам 'как-е' и го отбелязах малко по-'нагоре',..прочети пак моля,..там пише и за 'смисъла',..като-такъв biggrin
hola!..

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #82 -: 11 Декември 2012 15:15:35, Вторник »
а Чест-и-Почит!..,на theshadow, ,за търпението и достъпността,..с които излага тази 'малко-трудна' за про-ум/н/яване ..."материя" happy ..,прочее това не е "наша" теория biggrin ..,но човек,..обикновено,..разбира каквото-и-да-било,..едва когато развие и 'понятиен-апарат',..за-което,..простичко-'казано' tongue
hola!..

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #83 -: 11 Декември 2012 16:44:42, Вторник »
Quote (Delta)
Тогава какъв е смисълът на живота изобщо?


 От гл. т. Вселената животът няма нито ценност, нито смисъл. Но е ценен и смислен за нас като хора. Така че какъвто смисъл човек сам вдъхне на живота си и на живота въобще, такъв ще му е смисълът.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен coolest

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #84 -: 11 Декември 2012 16:59:11, Вторник »
theshadow, на мене така и не ми стана ясно какъв е смисълът на живота. Просто си живея и така...
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #85 -: 11 Декември 2012 17:04:54, Вторник »
в раздел "свободна-зона" има и такава тема biggrin
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #86 -: 11 Декември 2012 21:25:31, Вторник »
Исках да кажа, че имате еднакво мнение по въпорса... или, че "знаете как е"... smile
 Ааз продължавам да не съм съгласна, въпреки, че много неща не са ми ясни biggrin
 Обаче напълно споделям адмирациите към Шадоу.

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #87 -: 11 Декември 2012 23:13:45, Вторник »
ми,..както писах и преди няколко 'странички'..,всеки да си вярва и приема каквото го 'влече',..или евентуално 'тегли tongue '
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #88 -: 19 Декември 2012 12:11:57, Сряда »
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1681414
 Линкът е специало за Шадоу и Диа-Деви tongue

 Скъпи колеги - магове, феи, вещици и други от гилдията,
 Нека коледния дух докосне съраца и душите ни и ни направи по-добри, по-знаещи и можещи. Нека новата година донесе повече повече доброта и човечност на всички; пожелавам ви да сте здрави, щастливи и обичани и късметът да ви спохожда винаги.
 Да бъде! tongue
 Весели празници на всички!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #89 -: 19 Декември 2012 17:35:03, Сряда »
Проверката е най-висшата форма на доверие. Затова веднага първата ми работа е да проверя тази новина дали е истинска или просто за пореден път родната журналистика се е изложила.

 За целта веднага влизам в сайта на университета, за който се твърди в посочения материал, че под негова шапка е сензационното откритие: http://www.arizona.edu/

 Не я виждам тази новина на сайта на университета в секция News, включително за стари периоди. Този университет не е направил приписаното му научно откритие, че има душа, която си витае из вселената след като човек умре.

 Полетът на фантазията на родната журналистика, таковата, се е проявил за пореден път...

 А иначе- весели празници и от мен! smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.