Отворена дискусия > КАРЛОС КАСТАНЕДА

Карлос Кастанеда

<< < (5/5)

Reya:
Оставям настрана шаманизмът и произхода на КК, така като никога не са ме интересували особено.
 Нямам представа дали някои от описаните практиките са били взаимствани.
 Относно ОС и някои от практиките, описани в книгите:  като оставите настрана обясненията и самото учение, има практики, които работят много добре. За мен "прегледът" макар труден, е едно от най-добрите средства за себе опознаване, на които съм попадала. Също, много полезно средство за изследване на дадена ситуация- и изобщо на предишен опит и личността, която си изградил на база на този опит. Самата практика със ситуациите ти дава нов поглед над нещата- защо си почувствал това, което си почувствал, какво си помислил и защо си мислил точно това, и как е протекла енергията (и от там нататък проверка и предизвикателство към личността, навиците и вярванията). Не знам дали е шарлатанин или не, но практиката си е практика, и за мен лично тази ми е дала много. А отделно помага и на ОС, яснота на сънищата, а самото повишено осъзнаване води и до ОС.
 За ОС (извън КК)- има полезни неща, но най-лесно е да си водиш дневник и да пишеш ВЕДНАГА след като се събудиш. Така съзнанието свиква да обръща внимание на сънищата, и започва да помни всички сънища, и да възстановява стари, сънувани преди години. В КК се ползва намиране на ръцете за осъзнаване на сън, аз лично намирам за много по-лесно проверка на реалността в будно състояние (примерно, проверка дали сънуваш, когато попаднеш на някакъв абсурдизъм или странност и ако го проверяваш достатъчно често, ще започнеш да го правиш и на сън- и да осъзнаеш, че сънуваш. Отначало може да са доста фрапиращи, но с повишаване на внимателността към тези детайли, ще намаляват и абсурдите, но почти винаги има за какво нетипично да се хванеш).

Jan:
Когато едно учение издържи изпита на времето, т.е. продължават да го търсят и четат, това означава, че в него има нещо истинско. Най важното за мен в учението на Кастанеда е разбирането  за Намерението.

keysha:
Първо да благодаря на администраторите за това, че одобриха регистирацията ми, да поздравя участниците във форума и да кажа няколко думи за себе си.
Пиша в тази тема защото се интересувам най-вече от идеите на Кастанеда. Подчертавам - от идеите, а не от личността на Кастанеда. За себе си мога да кажа, че се считам за практик. Не съм начинаеща, разбира се не съм и завършрн магьосник. Познавам книгите, имам и доста сериозен практически опит. За начало мисля, че това е достатъчно. Надявам се да се получи дискусия по темите, които ме вълнуват.

Solomon:
Keysha, добре дошла!  [yes]

keysha:



На пълно съгласна Solomon и добре заварил!

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия