Отворена дискусия > КАРЛОС КАСТАНЕДА

Карлос Кастанеда

(1/5) > >>

plambambam:
Не срещнах такава тема И би ми се искало да видя дали има хора с успешни/неуспешни опити в практикуването, по-специално в осъзнатото сънуване. Но и всичко свързано със шамански ритуали, например Аяхуаска церемонии и т.н. ме интересува силно Аз лично съм опитвала определени практики и съм имала успех с някои поставени цели.

coolest:
Аз си нямам на понятие, но много бих желал да споделиш наученото от теб!

plambambam:
Аз лично бях малко негативно настроена когато започнах да чета, но започнах да правя някои практики за Сънуване - т.е. способността да възприемаме и навлизаме в други реалности или т.нар. второ внимание по време на сън - чрез нашето енергийно или с физическото тяло. Успях да бъда съзнателна докато спя , защото докато наистина спим работи само подсъзнанието ни и не можем да се контролираме, а сме само наблюдатели. Но за жалост успях само веднъж и спрях да опитвам, но мисля да започна отново. В този сън, когато бях съзнателна видях духовното си ,,аз,, под формата на златно колибри и няколко дена след това сънувах сънища, които започнаха да се сбъдват. Научих доста неща за себе си в общо линии, което не мисля, че ще помогне особено на други хора. Също така с познати си направихме церемония с Аяхуаска на Рила включваща прочистване на тялото преди това и след това и ефекта беше чудесен. Исках да контролирам нещата, които виждах и изпитвах в начало, но рабрах, че мога само да наблюдавам и уча. Не се смятам за особено напреднала в тази сфера, но определено имам напредък и ми беше много интересно дали има и други хора, които вървят по този път. Като цяло ако искаш нещо специфично и ако мога ще отговоря, защото информацията ми е доста и е трудно да синтезирам всичко на един пост . Доста индивидуално е самото израстване и за да мога да науча околните на нещо полезно трябва първо самата аз да съм достатъчно развита. Мога да препоръчам книжки, които съм чела на Кастанеда, които според мен са интересно четиво дори само от философска гледна точка и ако не друго поне мога да разширят кръгозора на този, който чете.
 Вторият пръстен на силата
 Уроците на Дон Хуан/ Пътуване към Икстлан !
 Огънят отвътре
 Изкуството на сънуването

coolest:
Да, а какво представлява Аяхуанската церемония?

plambambam:
Инките я наричали "лоза на душата" или "камшик на мъртвите".Аяхуаска се нарича вълшебното питие, била използвано за ритуали от обитателите на Индигена по течението на Амазонка. Казват, че ако пиеш от тази напитка, вкусът й предизвиква „отделянето на духа от тялото”.
 Понятието Аяхуаска произлиза от езика Quechua и означава нещо като "лиана на духа". От стръкове, листа и корени на лианата banisteriopsis caapi се прави горчива на вкус напитка.Напитката Аяхуаска е главен елемент особено при шаманите в техните церемонии, с помощта на която, те достигат по-висши светове. По време на транссъстоянието „душата напуска тялото, за да се издигне или нагоре към небето или да потъне надолу в земята”. В общи линии целта на тази церемония е да ,,се спре,, светът, т.е. да не се отъждествяваме с Азът или каквито и да било друго, всичко губи форма и смисъл за да разбераш какво наистина представлява необятното цяло. Поради факта, че сме ограничени от съзнателните граници които си поставяме, не можем да използваме потенциала заложен в нас, това просто е като помощник. Но човек може да достигне до истинско осъзнаване и без каквито и да било вещества. А за самата церемония няма как да споделя нещо особено, защото нещата които ми се случиха са трудни за описание, защото не са изпитани при нормална осъзнатост, могат само да бъдат почувствани, не обяснени. В общи линии се пее/мантрува, пие се билката и след това всичко може да се случи, много е индивидуално и лично. Надявам се да съм отговорила задоволително на въпроса ти

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия