Автор Тема: Имам ли направена магия?  (Прочетена 170113 пъти)

Неактивен love3a3o

Имам ли направена магия?
« Отговор #75 -: 29 Август 2012 18:18:35, Сряда »
ами аз ? xexe

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #76 -: 29 Август 2012 18:49:23, Сряда »
Krossa, магия нямаш. Имаш бан. Тук не е за деца.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен cecci

Имам ли направена магия?
« Отговор #77 -: 30 Август 2012 12:09:17, Четвъртък »
Здравейте,искам да попитам имам ли направена магия.Май месец имах среща в нощен клуб с една недоброжелателка,имам странни сънища от време на време и като чели не ми върви.Правих пробата с буркан вода и яйце под главата ми,и се беше надигнала една нишка с по голям завършек разделен на две мехурчета.Благодаря предварително.

Неактивен Lil

Имам ли направена магия?
« Отговор #78 -: 25 Септември 2012 20:24:06, Вторник »
Quote (921)
За да разбереш дали имаш направена магия пробвай да направиш следното нещо... Напълни една прозрачна чаша с вода, напълни една супена лъжица с олио, и я сипи във водата. По принцип олиото е по леко от водата и би трябвало да е над водата. Ако се образува топче от олиото и падне на дъното , това е знак че има направена магия. Точно как действа и какъв е механизъма незная. До сега когато съм правил тея опити винаги олиото ми е стояло от горе.
 

 921 този начин е уникален, преди време пробвах с чешмяна вода и на дъното нямаше топче. Но понеже нещо не ми дава мира от няколко месеца реших да го направя и със светена вода. Първо оставих три капки да капнат в него както е описано във връзката дадена от coolest http://occultroom.blogspot.com/. Повторих, като в светената вода сипах една лъжица олио...и се удивих - една огромна капка застана на дъното. даже не е и капка а бабунка biggrin . В момента си зареждам батериите на апарата и при първа възможност ще кача и снимки.
Който търси намира.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #79 -: 25 Септември 2012 21:39:42, Вторник »
http://vbox7.com/play:a2cefc14

 Много силен маг е направил клипа, а водата от бутилката сигурно е светена, защото я олиото какво прави и как само си сменя мястото с водата...

 Добре, Lil, постни снимка. Надявам се да е ефектна поне колкото магията с чашите от клипа.

 Между другото познаването на физиката не е страшно... Има различно качество на олиото, от там различна плътност на олиото, различно тегло... Има влияние на фактора температура... Има влияние начина на изсипването... Много неща имат влияние... Които могат да дадат различно поведение... И да не са магия, а физика... Е, добре де... И химия... Но не са магия.

 То не е само да се опитва, а е и да се знае какво се прави и какво и защо се е получило. Но... Това не е толкова лесна задача. Иначе ментетата не биха преуспявали.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #80 -: 25 Септември 2012 22:09:29, Вторник »
Ето как се прави лед, който не се топи във вряла вода. Една епруветка се пълни с обикновена невряла вода. На дъното й на епруветката се поставя лед. Ледът е по-лек от водата при равни други условия, затова трябва да бъде притиснат с нещо и да си стои на дъното на епруветката. Ако епруветката е тясна, става да се притисне с куршум, за да е по-магъз, таквоз, хари-потърсково...

 Накланя се епруветката и поставя на поставка. В горния край епруветката се нагрява, докато водата кипне стабилно. Условието е епруветката да се нагрява само в горния край и така водата да кипне. И сега... Ако ледът не се разстопи- всичките Ви съседки са летели на метли вчера из квартала Ви, затова сега Вие сте с направена черна магия... wink

 Ледът долу на епруветката няма да се разтопи, нищо че ясно ще се вижда как водата кипи. А че не се топи- това е физика, а не магия. Топлопроводимостта на водата при спазени всички горни условия е много малка и ледът практически не се нагрява, че да се разтопи.

 Това е елементарно, но зная и по-сложни тарикатлъци.

 Зная много такива трикове... Някога ми беше хоби да ги изучавам. Мога да докарам сфера от зехтин в чаша, пълна със смес от спирт и вода, а Вие може да не знаете за спирта. Мога да направя "бездънна" чаша, пълна с вода, в която да изсипвам и изсипвам карфици и чашата да не прелее. Мога да нося вода в решето. Мога да направя монета, която не потъва във вода. Мога да предизвикам тотална смяна на цветове в стая. И още много неща...

 ...които не включват да извадя заек от шапка и които са достатъчно хитри, за да не се сетите как се правят... Обаче, таковата... Не са магия. Наука са. Им казват фокуси, понякога...

 Затова имам една препоръка към суеверните хора- престанете да се връзвате на фокуси... Е, освен за забавление, таковата... Да се посмеете, да се отпуснете... Не повече...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Lil

Имам ли направена магия?
« Отговор #81 -: 25 Септември 2012 23:41:55, Вторник »
Има един момент, в който инстинктите на човек се задействат, момент в който фактите смазват логиката и трезвата мисъл, момент в който въпросите стават повече от отговорите. Както и момент, в който стоиш насред нищото...без сили. Има момент, в който никаква положителна мисъл не е от полза, макар и стократно повторена.
 Аз не съм тук да се забавлявам а да намеря отговори на въпроси, и решение на проблеми, които ме топят жива.
 Не съм хлапе, което е прекалило с "яките филми" и вече влиза в роля.
 /ако се вгледаш по-внимателно ще разбереш/
Който търси намира.

Неактивен dia-devi

Имам ли направена магия?
« Отговор #82 -: 26 Септември 2012 14:06:30, Сряда »
edinstvenite ti..."problemi",..kato zada4ki za razre6avane,.. Lil,.. idvat ot teb,..samata,..molq ,..za izvinenie ,..4è nqmam bg-marker tuk angry
 от coolest:Пиши на български на КИРИЛИЦА
hola!..

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #83 -: 26 Септември 2012 20:33:19, Сряда »
Quote (Lil)
/ако се вгледаш по-внимателно ще разбереш/


 Lil, вглеждам се... И се пробвам да те спирам. Точно защото зная много добре колко могат да смазват проблемите и какви могат да са последиците, ако в момент на отчаяние се зареже правилната логическа мисъл, за да се отстъпи място на безумието на отчаянието, склонно да се вкопчва в неразумни обяснения.

 И... Lil, най-тежкият случай, действителен, който все повтарям, дано предпазя някой... На жена, тежко болна, на която лечението е сложно и която изтощена от ходенето по лекари, попада на една много хвалена лечителка... И спира да посещава лекарите, защото хвалената лечителка и говори за безболезненото изцеление с магия, каквото жената в отчаянието си иска да чуе, а не фактите, които са неприятни и изискват тежко лечение, изтощително, но все пак постижимо, които лекарите и казват. Доверила се на лечителката. Спряла лекарите и науката. А когато видяла, че от лечителката полза няма, тя се обърнала отново към лекарите, но вече била задълбочила болестта си толкова, че лекарите не могли да я спасят. И сега е мъртва.

 Изводът, Lil, човек винаги трябва да пази здравата си логическа мисъл и да стои настрана в момент на затрупване от проблеми... В такъв момент... да стои настрана от Ходжи-Потъровци, от Магъзници- Потъровци и всяка Потърова-сган, която спекулира с отчаянието, за да печели пари. Осъзнай, че те може дори да те подлъжат до степен това да те убие (буквално да те убие), защото им е все тая жива ли си или си умряла. С доверяването си на такива особи, ти оставяш живота си на самотек. А животът на самотек е лошо нещо. Защото да стигне до там, за където е тръгнал, може само този, който не само знае за къде е тръгнал, но сам избира пътя си и посоката на вървенето си по лично избрания път.

 Ти си тази, която следва да си решиш проблемите. Става като ги анализираш, отчетеш реалността и потърсиш какво трябва да се направи, за да има изход от тежката ситуация. Анализът следва да се извършва хладнокръвно- без излишно трагедизиране. Като да си хирург- ако оперираш и ти треперят ръцете, значи не само нищо не постигаш, но и влошаваш нещата.

 Надявам се да не ми се сърдиш за по-острия тон. Не е с цел да те обидя или засегна. А по възможност да те оттласна от пропастта, към която си се запътила.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Lil

Имам ли направена магия?
« Отговор #84 -: 27 Септември 2012 15:31:43, Четвъртък »
Благодаря за съветите. Смятам, че вече е излишно да качвам снимките, но дадох дума...като тайничко се надявам да не хванете фотошопа biggrin
 Пробвах да я кача отново горе, но си седи на дъното.

 

 
Който търси намира.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #85 -: 28 Септември 2012 23:53:01, Петък »
Опитът на Плато (белгийски физик) е доказал, че естествената форма на течностите е сфера. Като формата не им личи много, когато е намесена гравитацията.... Обаче, таковата... Естествената форма - сферата- на течностите може да се демонстрира и при условия, включващи гравитацията в сметките.

 Ето какво можеш да направиш, Lil... Вземи една малка чашка (около 1/3 от височината на другата чаша, която ще вземеш и с по-тясно дънце от на другата чаша). Изплакни я с вода и я напълни със зехтин. След това вземи по-голямата чаша, която вече описах. Постави малката пълна със зехтин чаша в голямата такава. В нея налей толкова спирт, че малката чашка да остане изцяло потопена от спирта. После вземи една лъжица и внимателно доливай вода по стените на голямата чаша. Ще видиш как зехтинът започва да се издува полека от малката чашка - много подобно на постнатото от теб. Накрая зехтинът ще се превърне на топка и ще увисне в сместа от вода и спирт.

 В картинка:

 

 Същото нещо има и друг начин да се направи. Вода и анилин. Като имаш предвид, че анилинът е отровен и не трябва да се диша, нито да попада на кожата. Водата се нагрява и се получава същото, което и при зехтинът. Таково, анилинът приема формата на сфера...

 И изобщо... Има много разновидности това, което описах по-горе... Ето една, примерна със снимки към нея: КЛИК

 И... Гледайки постнатото от теб... В него не съзирам нито един повод за притеснение. Даже съм на мнение, че би могло да се постарае и за по-забележителни ефекти, ако се обработи подходящо от знаещ какво да прави човек (и с фотошоп, и с по без фотошоп- който както го влече, стига да е наясно какво прави)...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #86 -: 29 Септември 2012 00:29:43, Събота »
И понеже линкът към сайта на котката, който е постнат по-горе, указва колко е древна измамата с олиото и водата... И дори пише, че можело и със светена вода...

 Мога само да допълня, че е запазен трик на религиите да си служат с фокуси (мн. число- фокусИ). В частност, заради светената вода, визирам християнските фокуси. Всичките им там християнски "чудеса" са разкрити- за който се интересува и е чел по въпроса, знае какво имам предвид.

 Най-ме впечатлява как владетели с наличен интелект са се справяли с опитите да бъдат манипулирани чрез християнските фокуси.

 

 Разкритието на фокуса е направено от същия Петър І веднага.

 Источник: Деяния Петра Великого, мудрого преобразителя России; собранные из достоверных источников и расположенные по годам. М., 1789. Ч. VII. С. 93-97.

 «Его Величество скоро нашел в глазах у образа весьма малые и почти совсем неприметные дырочки, которые наведенная в том месте тень делала еще неприметнее. Он, оборотивши доску, отодрал оклад, и выломивши переклад или связь, какая обыкновенно бывает у образов на другой стороне, к удовольствию своему увидел справедливость своей догадки и открыл обман и источник слез; а именно: в доске против глаз у образа сделаны были ямки, в которых положено было несколько густого деревянного масла, и которые закрывались задним перекладом. „Вот источник чудесных слез!“ — сказал Государь. Каждый из присутствующих должен был подойти видеть своими глазами сей хитрый обман.
 Потом мудрый Монарх толковал окружавшим его, как отовсюду закрытое сгустившееся масло в холодном месте могло столь долго держаться, и как оно в помянутые дырочки в глазах у образа вытекало наподобие слез, растаявши от теплоты, когда то место, против которого оно лежало, нагревалось от свеч, зажигаемых перед образом»

 Няма неразкрит християнски религиозен фокус, включително "самозапалващия" им се "благодатен" огън

 Ето как се постига фокусът "благодатен" огън:

 "А дело в том, что эта лампада величайший из фокусов, устроенных первыми поколениями; я разъясню его тебе и открою тайну. Дело в том, что в вершине купола есть железная шкатулка, соединенная с цепью, на которой подвешена. Она укреплена в самом своде купола, и её не видит никто кроме этого монаха. На этой цепи и есть шкатулка, внутри которой пустота. А когда наступает вечер субботы света, монах поднимается к шкатулке и кладет в неё серу наподобие «санбусека», а под ней огонь, разсчитанный до того часа, когда ему нужно нисхождение света. Цепь он смазывает маслом бальзамового дерева и, когда наступает время, огонь зажигает состав в месте соединения цепи с этой прикрепленной шкатулкой. Бальзамовое масло собирается в этой точке и начинает течь по цепи, спускаясь к лампаде. Огонь касается фитиля лампады, а он раньше бывает насыщен бальзамовм маслом, и зажигает его. Уразумей же все это."

 Уточнение: От времето на това описание, та до сега, фокусът "благодатен огън" е усъвършенстван, но и уменията за разкриване на измами са се усъвършенствали. В тубата има пуснати занимателни кадри от реализацията на този фокус.

 Та... "Ревливи" икони няма, "благодатен" огън няма, както и "светена" вода няма. Но се иска познания по физика и химия, а също и по тарикатлък, за да е ясно защо ги няма- само с вярване не става.

 И, таковата... Ако някой държи да го лъжат с фокуси, ще го излъжат... И ще си плати, че са го излъгали. Както писах по-горе- може да плати и с цената на живота си... Аз мога да предупредя... Ако има кой да разбере какво предупреждавам... А ако няма... Защото да се върже на фокуси човек е по-лесно, отколкото да се разбере как са направени... Е... Всеки сам отговаря за себе си.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен dia-devi

Имам ли направена магия?
« Отговор #87 -: 29 Септември 2012 01:26:36, Събота »
edinstvenite ti..."problemi",..kato zada4ki za razre6avane,.. Lil,.. idvat ot teb,..samata,..molq ,..za izvinenie ,..4è nqmam bg-marker tuk
 от coolest:Пиши на български на КИРИЛИЦА
 .....................................
 видимо е защо,..както е видимо,..че съм помолила за извинение,..това ли е най-големият проблем???...тук?..
hola!..

Неактивен dia-devi

Имам ли направена магия?
« Отговор #88 -: 29 Септември 2012 01:31:43, Събота »
Lil, ..прояви,..изгори и изтрий "снимките",..'магия' нямаш,..иди и изпий кафе с червенокоса жена,..която познаваш,..ще разбереш защо,..не искам да коментирам повече,..както не искам да бъда разбирана погрешно,..иди и го направи,..решението е твое
hola!..

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #89 -: 1 Октомври 2012 10:44:45, Понеделник »
Здравейте, и аз като повечето пишещи в сайта, съм разтревожена -ходих вчера да ми леят куршум и жената ми каза,че са ми направили магия,която е лисната пред входната вратата и аз съм минала през нея.Когато ми го каза-много не ми се вярваше,но след престой от 4 часа и нещата, който ми говореше-направо останах шокирана от начина на точно изказване !
 Не знам какво да предприема-моля за съвет!