ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Подсъзнателни послания

(1/4) > >>

ScorpioVenus:
Здравейте, свежи и вещи хора!  [witch]


Иска ми се да получа отговор на няколко въпроса и зная, че тук е правилното място да попитам напредналите в магията на думите ( и не само).  [victory]


Та, от известно време из платформата TikTok (знаеща чрез своя алгоритъм интересите ми) попадам на видеа, в които се говори за постигане на резултати от т.нар. subliminals (или подсъзнателни послания). Тяхната идея е, че зад фона на бял шум или песен се изричат утвърждения с цел постигане на определени цели (по-добро здраве, отваряне на повече възможности в кариерен план, повече пари, повече популярност в определени среди, а и включително такива насочени към външен вид - като по-хубава фигура, по-красива усмивка и т.н. и т.н.). Утвърждения са изречени много тихо предполагам или така е записано самото аудио, че да не се чуват, като се твърди, че целта им е достигане до подсъзнанието и ангажирането му към действие в желаната насока.
 В коментарите пък на някои от видеата имаме основно две мнения - повечето хора казват, че при тях слушането на тези сублиминълс е довело до търсения резултат и малка част хора, които твърдят, че са получили точно обратното на желаното.


Вие как мислите? Възможно ли е всъщност повлияването на подсъзнанието по този начин и как? Възможно ли е да се постигат реални резултати? Да, ясно е разбира се, че фиксиране в определена мисъл само  във вътрешния ни свят и липсата на действие по целта във външния свят няма да ни заведе до никъде. Любопитно ми е, въпреки това - има ли смисъл и полза от подобна практика? Ако има, според вас би ли било по-добре да се направи собствено лично подсъзнателно послание със собствени утвърждения с по-точни и ясни намерения?

Solar:
Здравей! [witch]


Това, което описваш, много ми напомня на правенето на affirmations. Това са точно такива кратки послания, които, докато си в трансово състояние, изстрелваш, и се предполага, че влияят на несъзнателно ниво.
При мен работят, но аз не ги правя на фона на какъвто и да е шум. Но не виждам защо не би сработило и по този начин.
Трябва да го изпробваш и да кажеш дали има ефект за теб.  [wizard]

Solomon:
Това с несъзнателните утвърждения (съблиминълс) е доста мътна наука според мене.
Не приемай всичко, което пиша за абсолютна истина, но...:
Несъзнателната част от нас/несъзнаваното по принцип не борави много добре с думи...по-възприемчиво е към образи и идеи свързани с тях...
Другото което е - тези словесни утвърждения не се чуват - или са с много тих звук, или са забързани до степен да не се отчитат съзнателно...и ме съмнява да се отчитат и несъзнателно.


По-добрият начин да работиш с утвърждения, според мен, е да си ги изричаш на глас или да си ги пускаш на запис (и да се чуват) и да се концентрираш върху идеята/смисъла на утвърждението. Това - примерно за 15 минути на ден.


Другият вариант е да работиш със сигили. Действа на същия принцип.

ScorpioVenus:

--- Цитат на: Solar в  9 Юли 2023 15:22:14, Неделя ---Здравей! [witch]


Това, което описваш, много ми напомня на правенето на affirmations. Това са точно такива кратки послания, които, докато си в трансово състояние, изстрелваш, и се предполага, че влияят на несъзнателно ниво.
При мен работят, но аз не ги правя на фона на какъвто и да е шум. Но не виждам защо не би сработило и по този начин.
Трябва да го изпробваш и да кажеш дали има ефект за теб.  [wizard]

--- Край на цитат ---


Между другото и на мен много ми напомнят на affirmations от водените медитации. А в какво се състои това изстрелване (тъй като съм го виждала в секцията със сиглите), но не го разбирам?
Мисля да започна след известно време да направя дневник в отворените секции. Би ми било интересно да практикувам, но се чудя откъде да започна.
Ако успея на си направя свое послание иначе, ще споделя мнение и евентуални резултати.  [victory]

ScorpioVenus:

--- Цитат на: Solomon в  9 Юли 2023 19:45:17, Неделя ---Това с несъзнателните утвърждения (съблиминълс) е доста мътна наука според мене.
Не приемай всичко, което пиша за абсолютна истина, но...:
Несъзнателната част от нас/несъзнаваното по принцип не борави много добре с думи...по-възприемчиво е към образи и идеи свързани с тях...
Другото което е - тези словесни утвърждения не се чуват - или са с много тих звук, или са забързани до степен да не се отчитат съзнателно...и ме съмнява да се отчитат и несъзнателно.


По-добрият начин да работиш с утвърждения, според мен, е да си ги изричаш на глас или да си ги пускаш на запис (и да се чуват) и да се концентрираш върху идеята/смисъла на утвърждението. Това - примерно за 15 минути на ден.


Другият вариант е да работиш със сигили. Действа на същия принцип.

--- Край на цитат ---


Разбирам какво имаш предвид, Соломон. Чувала съм, че подсъзнанието работи със символи. За него 1 един символ може да е равен на стотици думи и в този ред на мисли индустрията като цяло ни бомбандира със символи, които таргетират несъзнателната ни част. Така че най-вероятно до голяма степен си прав, че е важна самата идея, която достига до нас.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия