Автор Тема: Подсъзнателни послания  (Прочетена 5664 пъти)

Неактивен ScorpioVenus

Подсъзнателни послания
« -: 9 Юли 2023 01:58:11, Неделя »
Здравейте, свежи и вещи хора!  [witch]


Иска ми се да получа отговор на няколко въпроса и зная, че тук е правилното място да попитам напредналите в магията на думите ( и не само).  [victory]


Та, от известно време из платформата TikTok (знаеща чрез своя алгоритъм интересите ми) попадам на видеа, в които се говори за постигане на резултати от т.нар. subliminals (или подсъзнателни послания). Тяхната идея е, че зад фона на бял шум или песен се изричат утвърждения с цел постигане на определени цели (по-добро здраве, отваряне на повече възможности в кариерен план, повече пари, повече популярност в определени среди, а и включително такива насочени към външен вид - като по-хубава фигура, по-красива усмивка и т.н. и т.н.). Утвърждения са изречени много тихо предполагам или така е записано самото аудио, че да не се чуват, като се твърди, че целта им е достигане до подсъзнанието и ангажирането му към действие в желаната насока.
 В коментарите пък на някои от видеата имаме основно две мнения - повечето хора казват, че при тях слушането на тези сублиминълс е довело до търсения резултат и малка част хора, които твърдят, че са получили точно обратното на желаното.


Вие как мислите? Възможно ли е всъщност повлияването на подсъзнанието по този начин и как? Възможно ли е да се постигат реални резултати? Да, ясно е разбира се, че фиксиране в определена мисъл само  във вътрешния ни свят и липсата на действие по целта във външния свят няма да ни заведе до никъде. Любопитно ми е, въпреки това - има ли смисъл и полза от подобна практика? Ако има, според вас би ли било по-добре да се направи собствено лично подсъзнателно послание със собствени утвърждения с по-точни и ясни намерения?


Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #1 -: 9 Юли 2023 15:22:14, Неделя »
Здравей! [witch]


Това, което описваш, много ми напомня на правенето на affirmations. Това са точно такива кратки послания, които, докато си в трансово състояние, изстрелваш, и се предполага, че влияят на несъзнателно ниво.
При мен работят, но аз не ги правя на фона на какъвто и да е шум. Но не виждам защо не би сработило и по този начин.
Трябва да го изпробваш и да кажеш дали има ефект за теб.  [wizard]
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #2 -: 9 Юли 2023 19:45:17, Неделя »
Това с несъзнателните утвърждения (съблиминълс) е доста мътна наука според мене.
Не приемай всичко, което пиша за абсолютна истина, но...:
Несъзнателната част от нас/несъзнаваното по принцип не борави много добре с думи...по-възприемчиво е към образи и идеи свързани с тях...
Другото което е - тези словесни утвърждения не се чуват - или са с много тих звук, или са забързани до степен да не се отчитат съзнателно...и ме съмнява да се отчитат и несъзнателно.


По-добрият начин да работиш с утвърждения, според мен, е да си ги изричаш на глас или да си ги пускаш на запис (и да се чуват) и да се концентрираш върху идеята/смисъла на утвърждението. Това - примерно за 15 минути на ден.


Другият вариант е да работиш със сигили. Действа на същия принцип.

Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен ScorpioVenus

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #3 -: 11 Юли 2023 10:44:44, Вторник »
Здравей! [witch]


Това, което описваш, много ми напомня на правенето на affirmations. Това са точно такива кратки послания, които, докато си в трансово състояние, изстрелваш, и се предполага, че влияят на несъзнателно ниво.
При мен работят, но аз не ги правя на фона на какъвто и да е шум. Но не виждам защо не би сработило и по този начин.
Трябва да го изпробваш и да кажеш дали има ефект за теб.  [wizard]


Между другото и на мен много ми напомнят на affirmations от водените медитации. А в какво се състои това изстрелване (тъй като съм го виждала в секцията със сиглите), но не го разбирам?
Мисля да започна след известно време да направя дневник в отворените секции. Би ми било интересно да практикувам, но се чудя откъде да започна.
Ако успея на си направя свое послание иначе, ще споделя мнение и евентуални резултати.  [victory]

Неактивен ScorpioVenus

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #4 -: 11 Юли 2023 11:17:47, Вторник »
Това с несъзнателните утвърждения (съблиминълс) е доста мътна наука според мене.
Не приемай всичко, което пиша за абсолютна истина, но...:
Несъзнателната част от нас/несъзнаваното по принцип не борави много добре с думи...по-възприемчиво е към образи и идеи свързани с тях...
Другото което е - тези словесни утвърждения не се чуват - или са с много тих звук, или са забързани до степен да не се отчитат съзнателно...и ме съмнява да се отчитат и несъзнателно.


По-добрият начин да работиш с утвърждения, според мен, е да си ги изричаш на глас или да си ги пускаш на запис (и да се чуват) и да се концентрираш върху идеята/смисъла на утвърждението. Това - примерно за 15 минути на ден.


Другият вариант е да работиш със сигили. Действа на същия принцип.


Разбирам какво имаш предвид, Соломон. Чувала съм, че подсъзнанието работи със символи. За него 1 един символ може да е равен на стотици думи и в този ред на мисли индустрията като цяло ни бомбандира със символи, които таргетират несъзнателната ни част. Така че най-вероятно до голяма степен си прав, че е важна самата идея, която достига до нас.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #5 -: 13 Юли 2023 21:03:36, Четвъртък »
За да възприемеш едно послание, самото то трябва да е натоварено с някакъв субективен смисъл за теб. Изречени случайни думи от непознат глас на кой знае какъв език на фона на клипче надали ще ти окажат въздействието, което очакваш да имат.
По-лесен и работещ вариант (с думи) е следният: Написваш на едно листче малък брой положителни утвърждения. Нека да бъдат 3-4 неща, но не и повече наведнъж. Слагаш листчето някъде до леглото си и всяка нощ точно преди да легнеш, си ги прочиташ, било то на ум или на глас. След това се отпускаш и заспиваш, оставяйки ума ти да си "плува" и да си "левитира" под емоцията на съчинените от теб изречения, но без много-много да умуваш над тях. [witch]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен ScorpioVenus

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #6 -: 26 Юли 2023 23:51:59, Сряда »
За да възприемеш едно послание, самото то трябва да е натоварено с някакъв субективен смисъл за теб. Изречени случайни думи от непознат глас на кой знае какъв език на фона на клипче надали ще ти окажат въздействието, което очакваш да имат.
По-лесен и работещ вариант (с думи) е следният: Написваш на едно листче малък брой положителни утвърждения. Нека да бъдат 3-4 неща, но не и повече наведнъж. Слагаш листчето някъде до леглото си и всяка нощ точно преди да легнеш, си ги прочиташ, било то на ум или на глас. След това се отпускаш и заспиваш, оставяйки ума ти да си "плува" и да си "левитира" под емоцията на съчинените от теб изречения, но без много-много да умуваш над тях. [witch]


Благодаря ти, Либра! Точно факта, че става въпрос за случайни думи ме накара да се замисля дали не е по-добре да си направя свой запис. А за утвържденията на лист отдавна не съм практикувала. Даже по-скоро за желания го ползвах този метод. Но ми стана интересно защо не повече от 3-4 утвърждения? Може би се енергията се разконцентрира многопосочно?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #7 -: 28 Юли 2023 21:39:55, Петък »
А в какво се състои това изстрелване (тъй като съм го виждала в секцията със сиглите), но не го разбирам?
Изстрелването се прави с мисъл. При всеки е различно. Аз например си представям желаното като топка енергия която изтласквам с пространството разпръсквайки я като заря.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ScorpioVenus

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #8 -: 28 Юли 2023 23:29:45, Петък »
А в какво се състои това изстрелване (тъй като съм го виждала в секцията със сиглите), но не го разбирам?
Изстрелването се прави с мисъл. При всеки е различно. Аз например си представям желаното като топка енергия която изтласквам с пространството разпръсквайки я като заря.


Благодаря ти, Цеци! Много ми харесва способността ти да представяш информацията по лек и достъпен начин.   [witch]

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #9 -: 29 Юли 2023 00:03:17, Събота »
Ми те тука всичките от учен нагоре и ако си нямаш поне три висши не мойш ги разбра. Еле сенчестия ни администратор като почне, а за девойките с английските им обяснения ми трябва речник. Та гледам редките пъти като вляза да преведа техните умнотии на нормален език.  [crazy]
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #10 -: 29 Юли 2023 23:21:07, Събота »
Но ми стана интересно защо не повече от 3-4 утвърждения? Може би се енергията се разконцентрира многопосочно?
Нека ти го представя с пример, нямащ общо с магията:
Учиш нов език и в рамките на три месеца трябва да запомниш определен брой думи. Кое би било по-ефективно - всеки ден да минаваш през всичките, или да си ги разделиш за учене седмица по седмица на равен брой? Или... Ти си танцьор и имаш да научиш 36 хореографии в рамките на година. Ще избереш всеки ден да танцуваш 36 различни танца, или всеки месец да усвояваш по 3 нови? За вкъщи не можеш да напазаруваш 3 тона храна, за да имаш за месеци напред, защото се разваля. Пазаруваш си за няколко дни в малки количества или в някои случаи за 2-3 седмици правиш по-мащабно пазаруване. Но само дотам. Има си лимит, който не можеш да минеш.
Идеята е, че за да се случва пълноценно нещо и да си изцяло концентриран в него, не може да се случват още 50 неща от същия вид по това време, и да очакваш всичките 50 да вървят продуктивно. Възприемчивостта, работоспособността и паметта ни имат определен капацитет, затова мащабната работа си я разделяме на малки стъпчици.
Ми те тука всичките от учен нагоре и ако си нямаш поне три висши не мойш ги разбра. Еле сенчестия ни администратор като почне, а за девойките с английските им обяснения ми трябва речник. Та гледам редките пъти като вляза да преведа техните умнотии на нормален език.  [crazy]
Цеци за президент! [yahoo] Добре поне, че не съм изцепвала никоя умнотия на испански, че има да ми дърпаш ушите...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #11 -: 29 Юли 2023 23:33:00, Събота »
Либра, тука всичките сте млади и знаещи, ама пусто не мога да ви науча да мислите. А ако се замислите ще се сетите, че си имате една застаряваща вещица дето не разбира ингилизки и разни други чужденецки езици и няма как да ви надърпа ушите като грешите, ако не ви разбира.
Мислете, бе деца! [witch]
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ScorpioVenus

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #12 -: 30 Юли 2023 01:36:55, Неделя »
Права си, Либра. Наистина е по-добре да се поемат малки стъпки и наличната енергия да се разпределя по начин, който да дава качествени и дългосрочни резултати, независимо по какъв път се върви (както даде пример и с танци и езици). Много хубаво ми обяснявате тук и с примери и с асоциации. Харесва ми! А за утвържденията непременно ще пробвам още тази нощ. Успях да се събера в три аспекта, по които искам да работя. Остава само да формулирам утвържденията. Захващам се веднага даже. Благодаря ти!  [witch]

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #13 -: 30 Юли 2023 02:17:56, Неделя »
Успех! [cvete]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен cherry-cat

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #14 -: 18 Септември 2023 13:14:19, Понеделник »
Здравейте , мисля че е възможно да повлияе ...това е нещо като 24 ти кадър .Всяко съсредоточаване е хипноза, а идеята  за 25-и кадър е, че подсъзнанието регистрира неща, които съзнанието не забелязва и по този начин те навлизат директно в подсъзнанието без да минават през реалната преценка на съзнанието, което трябва да определи дали това е добро или лошо. Тоест съзнанието ви няма да забележи 25-ия кадър, но подсъзнанието ще го забележи и ще го приеме директно, а подсъзнанието не прави разлика между добро и лошо. Това е работа на съзнанието, което в случая е заобиколено.По -интересното е какво точно е записано след като не се чува  и дали лоши хора не биха злоупотребили .