Отворена дискусия > МИСТЕРИИ

Как да успеем да видим аура?

(1/2) > >>

Lovespell92:
Чела съм,че ако се взирам в огледало в себе си ,а зад мен има бяла стена,накрая ще успея да видя аурата си,но до тук все не успявам. Имате ли съвети относно това как да успея? Благодаря

Solomon:
Привет Lovespell92!
Съветвам те да не си тормозиш очите, защото такова нещо като аура няма. И да има, явно не е във видимия спектър на светлината, та затова не се вижда.  [yes]
Има нещо наречено "Кирлиянова фотография", която уж засича аура, но уви - това което се наблюдава при такава фотография е физичен феномен, а не аура.


Забелязал съм, че хората говорещи за и "виждащи" аура се разделят на два типа...
Едните - съвсем изперкали, претендират да виждат аура в цветове, гами и пр. с очите си - все едно наистина я има...
А другият тип, използват думата "аура" по-скоро за улеснение, когато говорят за излъчването на човек...или дето му викат "вайба" му...не че виждат аури с очите си. В този случай аурата е въображаем обект. Същото като когато "виждаш" енергията. Важна забележка - между "въображение" и "фантазия" има разлика. Въображението (визуализацията) може да ти помогне да се ориентираш м/у различни сетивни усещания, когато работиш с енергия...


Без значение дали човек вярва в аура или не, "ще ти размътя аурата" е винаги плашеща закана...

Lovespell92:
А как да се науча да виждам тази енергия?

Toxik83:
Енергията би трябвало да се усеща, а не вижда...

Astaroth:

--- Цитат на: Lovespell92 в 19 Ноември 2022 11:28:32, Събота ---А как да се науча да виждам тази енергия?

--- Край на цитат ---

--- Цитат на: Toxik83 в 19 Ноември 2022 11:36:35, Събота ---Енергията би трябвало да се усеща, а не вижда...

--- Край на цитат ---
Точно така! [ok]

Това за което другаря Соломон говори е че, чрез нашето въображение, тоест способността на мозъка да визуализира разни неща в психиката ни, дори да не ги виждаме пряко с очите си (зрителното сетиво), е възможно да се изгради връзка с енергията... А не, че виждаме тази енергия директно с очите си.

Определена визуализация бива свързана с усещането на енергията... На някои хора просто така им е по-лесно да работят с нея... Чрез визуализация... Например - представят си, че енергията е поток от определен цвят (може да е зелен, може да е червен, може да е какъвто си поискаш) и я насочват чрез визуализиране на това как този цвят "тече" в дадена посока... Малко скалъпено обяснение, но мисля, че се разбира... горе-долу.


--- Цитат на: Solomon в 18 Ноември 2022 14:08:27, Петък ---Без значение дали човек вярва в аура или не, "ще ти размътя аурата" е винаги плашеща закана...
--- Край на цитат ---
И то от най-сериозните...  [wizard]

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия