Отворена дискусия > ТЪРСЯ ПОМОЩ

Халюцинации?

<< < (3/3)

feniks75:
Здравата психика е нужна в магията.Нямам на представа каво ще се случи ако сънуваш "джурасик парк".

INFP:
Досега психиката ми не ми е пречела в магическата ми практика, но ще го имам предвид мерси...

Solar:
Наскоро пак "халюцинирах"?! Със сигурност не е от стрес, защото аз 24/7 съм стресирана, а последният път, когато нещо такова ми се случи, беше 2020.
Абсолютно същият феномен - чужд допир. Цялата ситуация ми се стори толкова истинска - от емоцията до физическия контакт. Но този път беше хубаво. Обикновено или съм объркана, или изплашена дори, но този път беше приятно - все едно получих нещо, което няма как да получа наистина (не е сексуално). Сгряваща сърцето емоция и допир (ама не наистина?). Някой някакви идеи?


П.П. Забравих да кажа - друг път нито съм знаела откъде идва този допир, нито нищо. Само съм го усещала. Но този път беше конкретен човек.

chimera:
Според описанието ти, е възможно да става въпрос точно за халюцинации, както ти ги нарече - hypnagogic и hypnopompic. Те са обикновено свързани със състоянието на преход между бодрост и сън (както пък Solomon е написал) и могат да се проявят като видения, звуци, усещания или дори допир, както е бил случаят с теб.

Възможно е тези халюцинации да са резултат от доста причини, а не само от стрес. Може да се появят включително при нередовен режим на сън или други фактори, но в повечето случаи не са причина за загриженост и не са указател за здравословни проблеми.

Не е бил конкретен човек, дори съзнанието ти да го е свързало с такъв.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия