ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Омразата

(1/19) > >>

Veleroth:

Както всички знаем, омразата е нещо което съществува и всеки човек я възприема по различен начин, но съм сигурен, че все някога сме казвали, че мразим някого или нещо поради някаква причина. Кои според вас са главните причини които предизвикват хората да изпитват омраза към някого ?
Другото което бих искал да ви попитам. Кога бихте казали на истина, че изпитвате омраза, а не просто гняв, как бихте могли да различите едното чувство от другото ? И последно, как бихте описали омразата ?

Astaroth:

--- Цитат на: Veleroth в 31 Декември 2019 01:03:25, Вторник ---Кои според вас са главните причини които предизвикват хората да изпитват омраза към някого ?
--- Край на цитат ---
Рана в психиката.


--- Цитат на: Veleroth в 31 Декември 2019 01:03:25, Вторник ---как бихте могли да различите едното чувство от другото ?
--- Край на цитат ---
Едното - гнева е импулсно състояние, непродължително, а другото - омразата е точно обратното. Продължително състояние, в чието огнище постоянно  се налива още и още бензин. 


--- Цитат на: Veleroth в 31 Декември 2019 01:03:25, Вторник ---И последно, как бихте описали омразата ?
--- Край на цитат ---
Много често, но напълно незадължително, това е проекция на наше слабо място във среда която не е подвластна на волята ни.

Цеци_Вихронрав:
Напоследък все по-рядко ми се случва да мразя. Ядосвам се, но до омраза...

Astaroth:

--- Цитат на: Цеци_Вихронрав в 31 Декември 2019 14:06:53, Вторник ---Напоследък все по-рядко ми се случва да мразя. Ядосвам се, но до омраза...
--- Край на цитат ---

Аз пък след като изплувах от кашата, която сам си забърках съм изстинал. Вече даже не се ядосвам... Вниманието е навътре, навън е само за справка, дали посоката е вярна. Гледам да си се развивам и когато надуша конфликт се дърпам, за да не съм епицентъра.

Veleroth:

--- Цитат на: Цеци_Вихронрав в 31 Декември 2019 14:06:53, Вторник ---Напоследък все по-рядко ми се случва да мразя. Ядосвам се, но до омраза...


--- Край на цитат ---


Аз мога да кажа, че от повече от една година не съм мразил каквото и когото и да е, да ядосвал съм се, но не съм мразил

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия