ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Предай нататък...

<< < (2/6) > >>

Rommel:

--- Цитат на: listentothewild в  2 Май 2019 00:06:02, Четвъртък ---или просто имам цяла орда с ангели хранители
--- Край на цитат ---
Сигурно и Хранителите имат участие , а може би и ти се връща нещо добро което си направила преди това.

--- Цитат на: listentothewild в  2 Май 2019 00:06:02, Четвъртък ---Сега съм в Чехия с надеждата най-на края  да заживея нормално.
--- Край на цитат ---
Преди 10-тина години , когато ме блъсна товарния влак и изпаднах в дупка. Пълна безисходица. То на всеки личните проблеми му се струват най-големи и най-важни , но при мен направо се бях изгубил. Просто рухна всичко в което бях вярвал и за което бях живял до този момент.
И както се случва при повечето нещастници , това беше и момента , в който се обърнах вътре към себе си и открих т.н. "духовно развитие" при положение , че до този момент беше сямо ядене , пиене и друсане на кючеци и когато някой ми заговореше за гледарици , вампири и таласъми (образно казано разбира се) и го полагах зад врата.
Та след като направих подобно откритие предвид на тези обстоятелства и стигнах до някакви практики (тези , дето в предната тема спомена че звучат фентъзи :) ) .......... на мен ми помогнаха и то при положение , че започнах от абсолютното Зеро.
В крайна сметка , и Ангелите е добре , и хората които помагат неочаквано е добре , но сам ако не си размърда човек гъза , то Силата Свише не е достатъчна.В крайна сметка няма значение какво ще е това дето се именува "парктики": йога , народни танци , кръжок по рисуване - всичко води до крайната цел: САМОДОСТАТЪЧНОСТ (т.е. да не зависиш до колкото е възможно от външни фактори)

Astaroth:

--- Цитат на: Rommel в 19 Май 2019 15:29:44, Неделя ---всичко води до крайната цел: САМОДОСТАТЪЧНОСТ (т.е. да не зависиш до колкото е възможно от външни фактори)
--- Край на цитат ---

Съгласен съм с теб, че ако сам не си помогнеш и небето да се разцепи до никъде няма да стигнеш...Но самодостатъчност няма как да постигнеш, поради простата причина, че си част от Вселената/Природата и дори в пълно уединение да бъдеш, пак зависиш от външни фактори нужни за оцеляването ти...Тоест дори в тази ситуация не си сам...

Rommel:

--- Цитат на: Astaroth в 19 Май 2019 15:44:54, Неделя ---Но самодостатъчност няма как да постигнеш, поради простата причина, че си част от Вселената/Природата и дори в пълно уединение да бъдеш, пак зависиш от външни фактори нужни за оцеляването ти
--- Край на цитат ---
Ммммм ... не , нямам предвид физическия аспект. Естествено е , ние живеем в социума с всички правила и порядки в него и постоянно взаимодействаме и зависим (или от нас зависи) от някой в този смисъл.

Имах предвид , че повечето хора имат някакъв център на , който им дава сила. Или как да го кажа ... някаква причина и повод да живеят. При кой това е семейството , при друг работата , трети решил да става световен шампион и т.н.
И когато поради някаква причина тази сила свърши , или този център бъде разрушен - децата порастват и си излизат и не им пука за тебе , губиш си работата , или пък спортиста получава контузия 1 седмица преди да излезе на световния терен .... и живота рухва. Дето му викат , губиш смисъла на живота си.
А когато имаш някаква твоя си причина да живееш , някаква цел  (някакъв център) която не зависи от външни фактори - нито от децата ти , нито от това дали и какво ще работиш , нито от това дали ще се реализираш на световния подиум , дори и в затвора да влезеш и да останеш на улицата без пукнат лев ... то тази причина да си е вътре в теб и да ти дава сили да се движиш. Това имах предвид под САМОДОСТАТЪЧНОСТ .

Astaroth:

--- Цитат на: Rommel в 19 Май 2019 16:03:55, Неделя ---А когато имаш някаква твоя си причина да живееш , някаква цел  (някакъв център) която не зависи от външни фактори - нито от децата ти , нито от това дали и какво ще работиш , нито от това дали ще се реализираш на световния подиум , дори и в затвора да влезеш и да останеш на улицата без пукнат лев ... то тази причина да си е вътре в теб и да ти дава сили да се движиш. Това имах предвид под САМОДОСТАТЪЧНОСТ .
--- Край на цитат ---

Така съм съгласен, да. Но не всеки е разбрал това, за което говорим и наистина са малко осъзнатите...В този ред на мисли е и тази тема тук...Че макар да си неосъзнат заслужаваш помощ когато ти е необходима и силата да даваме тази помощ е у нас осъзнатите... Все пак и ние сме били от другата страна и не трябва да го забравяме...

Rommel:

--- Цитат на: Rommel в 19 Май 2019 16:03:55, Неделя ---Че макар да си непросветлен заслужаваш помощ когато ти е необходима
--- Край на цитат ---
Мда.Тази тема е такава , че ще завием в суфистките Традиции ако се разгърне както трябва.
Това с "помощта" е много интересно нещо.
Сега съм се захванал и пиша един трактат за понятието и разбиранията ни за "добро" и "зло". ........ Еееее , "пиша" силно казано , всъщност правя компилация на неща които съм прочел и които съм узнал чрез беседи с различни хора и пречупвайки ги през собствения си житйски опит ги нахвърлям като бележки.
Та въпроса с "помощта" - кога е уместна , кога не е уместна , кога си навираш носа в намерението на Съдбата да преподаде урок на нуждаещия се от помощ ?
Преди много години , беше време в който пътувах с обществения транспорт и във влака София - Варна в купето започна дискусия точно по въпроса за помощта.Спореха едно младо момиче от някаква ..секта да го кажем и един възрастен (леле , то ще се окаже по-млад от мене сега ха ха ха) човек.
И човека на средна възраст задава един казус на момичето (ще разкажа по памет с мои думи).
Ти си човек от средната класа , не богат - не беден , средностатистически гражданин.Вървиш по улицата и виждаш на ъгъла стои сакат човек , протегнал ръка и ти се моли: Господине , жена болна имам и 2 деца , дайте нещо да им купя.Обзема те жалост и вадиш 50 лв. и му даваш и тоя вика: Господ да те поживи господине , всичко добро да ти се случи на теб и децата ти ........... и прочее подобни.
НО !!!Тръгва сакатия , минава през кварталната кръчма и с парите купува ракия и черпи всички свои познати и пропива парите. Прибира се пиян , жена му прави скандал , пребива я от бой и жената започва да нарежда: Господ да го убие и бял ден да не види този , който му даде пари да се напие.
Въпрос !!???
Добро ли си направил , или зло ?

И коe от двете пожелания ще ти се зачете ?


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия