Отворена дискусия > БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИОННА МАГИЯ

Мамници и баяне при животни .

<< < (2/2)

Цеци_Вихронрав:

--- Цитат на: mariana в 23 Октомври 2018 04:13:03, Вторник ---Или ставам върколак или започва да ме лови старческо безсъние  :D
--- Край на цитат ---
Ааа, да ги нямаме тея! И аз съм над 40, но нищо старческо мняма в нас, Марианче. Сега сме таман в разцвета на силите си.
Колкото до бабешките илачи, това което правя аз си е чисто смисане на билки, а много често и зарзавати и цяра готов. Фармацията е започнала от билкарството, а аз предпочитам вместо да си купя антибиотик на безбожна цевна да го заменя с лук и чесън които са естествени антибиотици. Ама това само ако успея да хвана болежкатас овреме. Има си случаи когато си трябват лекарства, защото са по-силни и действат по-бързо.
А това с кокошите тръни ме изуми. От години си влача кокоши трън на табана на десния крак и не мога да го махна. И с азот го гориха и прополис слагах, но той си дълбае навътре и на моменти както точно сега боли и усещам как работи и дълбае... И масй ще допиша на лични...

Цеци_Вихронрав:
И да взема да се върна на илачите които правя. Зная ги от баба ми и пра-баба ми. Те често ползваха не само билки, а и зарзавати от градината. Недостатъка при това лечение е, че е продължително. За да си прочистя бронхите след една пневмония от миналата година примерно трябва 20 дена да пия сок от черна ряпа със захар. Аз обаче пия ден-два и като усетя облекчение спирам, а след месец съм на същия хал. Тоя път ще взема да си спазя рецептата, че вече боли...
Правя и много мазила особено ако ми попаднат продуктите в точния момент, че тази година не успях да си набавя овреме орехи и сега съм без илач за костите...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия