Отворена дискусия > КАМЪНИ И МИНЕРАЛИ

Опал

<< < (2/2)

Цеци_Вихронрав:
Трудно предполагам... Особено ако не си ги изучавал камъните. Просто търси магазини където са коректни и казват. На мен ми направи впечатление, че изкуственият камък е винаги блестящо изглеждащ, един вид перфектен, докато естествените не са така идеални. Когато преди време реших да си купувам колие от цитрин естествено избрах най-жълтото и слънчевото, но тогава собственика на магазина който е и геолог и знае за увлечението ми по минерали ми каза, че това което съм харесала е изкуствен цитрин. Поисках да видя естествения и... Пак жълти кристали, но не така еднакво наситено жълто като цвят, някой по-мътни, други по тъмни или светли... С лунният камък също. Изкуственият изглежда така:



 Докато естественият по- скоро така:



Не че няма и лъскави и без пукнатини естествени камъни, но те съответно са и на по-висока цена поради качеството... Аз лично предпочитам камъкът ми да си е с някакви дефекти - това го прави уникален.

Rebeka:
Sirens, за да се предпазиш от измамници те съветвам да си купуваш необработени камъни, винаги питай за неполирани. В София знам един магазин. Намира се в централни хали на втория етаж. Камъните в него са по-скъпи, но в крайна сметка търсим качество. А и винаги можеш да поискаш сертификат, особено ако купуваш по-ценни или по-големи камъни.

angelix:
Сдобих се днес с черен опал. До колкото съм чела,изкуственият опал се води опалит

https://youtu.be/2uSZRoAfMgM
Преди да се сдобия с този опал бях гледала в доста сайтове и все ме беше страх да не получа някоя систетика🤭

angelix:
Ето го моят опал

angelix:
А тези са синтетики

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия