Отворена дискусия > КАМЪНИ И МИНЕРАЛИ

Опал

(1/2) > >>

Sirens:
Здравейте ! Имам въпрос някой може ли да ми разясни , каква е разликата между Опал, опалит и лунен камък ? Че вече се обърках тотално ...

Rebeka:
Sirens, зависи за какво ще ги използваш ... Например Опал Уайт от чисто геологически поглед е наситен бял камък със свойства да приема светлината, ако вземеш една плоча бял опал и го сложиш върху лампа ще видиш как започва да свети, приема светлината и я излъчва, по същата логика, както е известно Опала приема положителната енергия, но приема и отрицателната. Или по друг начин казано, ако излъчвaш пoлoжитeлни вибpaции тe щe бъдaт oтpaзeни oт oпaлa и щe пpивлeĸaт oщe пoлoжитeлни вибpaции, но aĸo излъчвaш oтpицaтeлни вибpaции, тe щe зapeдят ĸaмъĸa c oтpицaтeлнa eнepгия и в peзyлтaт щe пpивличaш oщe негативна eнepгия. Опала е търговски камък.. някои от неговите разновидности се ценят повече и от диаманта, докато лунния камък например в Идния се е оценял като магически, божествен камък и хората са се грижили специално за неговото съхранение.

Относно Лунния камък, той е скъпоценен камък със специфичен бял и син оттенък, променя цвета си спрямо фазите на луната. Помага при опознаването на фазите на луната и самото им действие върху личността. Има свойството да привлича любовна енергия, но също и спомага за изграждането на защита. Много е индивидуален, на всеки действа различно. Подсилва психическото състояние на притежателя му, както и интуицията. А ако имаш способности за ясновидство и гадаене това е твоя камък.

Не разбирам защо използват опалит като друго име на лунния камък, може би защото има един вид опал, който наподобява лунния камък...

Sirens:
Благодаря за информацията. Наистина и аз не знам защо даден камък в повечето магазини го пробутват за друг. Така се поражда объркване и се стига до това, че ако човек не е на ти с камъните и кристалите е напълно възможно да се обърка , като мен в случая.

Цеци_Вихронрав:
Sirens, в повечето магазини и самите продавачки нямат представа какви са минералите които продават, да не говорим, че голяма част от камъните са изкуствени. Това го зная понеже имам познат геолог който продава минерали и ми е казвал.

Sirens:
Цеци_Вихронрав тогава как човек може да различи искинският от изкуственият ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия