Отворена дискусия > ОБЩО

Техники за медитация и автохипноза

<< < (2/7) > >>

Libra777:
Хайде и аз да се включа...
Бягането на стадиона от досадно обикаляне като хамстер може да се превърне в приятна медитация - когато достигнеш до едно определено темпо и започнеш да си въртиш обиколките с него, е много лесно да си изпразниш главата и да се отнесеш... Помага концентрирането(но не втренчване) в една точка във въздуха пред теб - хем погледът не шари и визуалните възприятия не те разсейват, хем си с отворени очи и не можеш да се блъснеш в някоя лампа... (все пак трябва да се внимава с дълбочината на медитацията, че на наша Либра й се е случвало така да се заплесне, че почти да си отпечата оградата на челото). За тези, които не са фенове на бягането, при ходене в кръг пак би могло да се получи...
Това ми е любимият метод за медитация, защото хем тренирам, хем психически си почивам...
За изпадане в автохипноза обикновено лягам по гръб и си представям, че падам в бездънна пропаст... Не помня от кого го научих, но си го краднах и редовно го използвам - ефективно е...

Jadis:
Най-добрата медитация ми се получава, когато "зарея" погледа си някъде. Тогава просто изключвам и нито приемам, нито предавам. И това го правя от малка, напълно несъзнателно. В последствие, когато започнах да се интересувам от източна философия и да се опитвам да медитирам, съсредоточайки се върху дъха, просто не ми се получаваше. Реша ли, че сега ще медитирам, винаги има нещо, което да ми разсее вниманието. Ако лежа, то или ще ми е студено, или ще ми убива на тялото, в седнало положение изобщо не мога, защото ми изтръпват краката и не ми е удобна позата.
Медитирам и когато се разхождам сама, слушайки музика. Може дори да се размина с познат и да не го видя.



--- Цитат на: Libra777 в  7 Октомври 2019 01:16:01, Понеделник --- За изпадане в автохипноза обикновено лягам по гръб и си представям, че падам в бездънна пропаст... Не помня от кого го научих, но си го краднах и редовно го използвам - ефективно е...
--- Край на цитат ---
На мен това пропадане ми се получава от време на време на сън. Сякаш пропадам в пропаст с висока скорост или се возя в асансьор, който в повечето от случаите слиза надолу.

volk22:

--- Цитат на: Jadis в 28 Октомври 2019 15:42:08, Понеделник ---На мен това пропадане ми се получава от време на време на сън. Сякаш пропадам в пропаст с висока скорост или се возя в асансьор, който в повечето от случаите слиза надолу.
--- Край на цитат ---
Сянката може да ти разкаже с какво е свързано подобно пропадане на сън от гледна точка на психологията. Автохипнозата е друга песен.

theshadow:

--- Цитат на: Libra777 в  7 Октомври 2019 01:16:01, Понеделник ---За изпадане в автохипноза обикновено лягам по гръб и си представям, че падам в бездънна пропаст... Не помня от кого го научих, но си го краднах и редовно го използвам - ефективно е...
--- Край на цитат ---

...падане/пропадане и усещания около е сигнал за прекомерен стрес... Означава, че е време за уреждане с почивка...

theshadow:

--- Цитат на: Jadis в 28 Октомври 2019 15:42:08, Понеделник ---На мен това пропадане ми се получава от време на време на сън. Сякаш пропадам в пропаст с висока скорост или се возя в асансьор, който в повечето от случаите слиза надолу.
--- Край на цитат ---

...аналогично на отговора ми до Libra777...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия