Отворена дискусия > ОБЩО

Техники за медитация и автохипноза

(1/7) > >>

theshadow:
В началото мислех аз да ги пиша такивата техники за медитация и автохипноза, тъй като получих запитване за тях... Но тъй като така или иначе някъде из форума това даване на техники е правено от мен, а техниките за достигане до въпросните състояния са много- реших, че би било по-добре да се пусне тема, а който желае, да сподели по темата какви техники за медитация, може би и за и/или автохипноза ползва...

Цеци_Вихронрав:
Ами да споделя за медитацията...
Първоначално започнах както си пише по дебелите книги, с лежане неподвижна и изчакване мозъкът ми да се опразни от към мисли. В повечето случаи заспивах и бях щастлива ако сънят не ме повали...
После се сетих за "отнасянето" на баба ми и ми стана ясно, че те това отнасяне си е баш медитация и пробвах. Т.е. пробвах същото като в книгите, но без неподвижното стоене или лежане, а докато върша някаква сравнително монотонна работа която не изисква мислене и се получи. Сега използвам всеки момент в който върша нещо монотонно и досадно да медитирам. Така хем времето минава по-бързо, хем покрай медитацията ставам някак... Не по-малко проклета, но поне по-малко заядлива.

Solomon:
Най-често медитирам легнал на леглото по гръб, изцяло неподвижен. Понякога се случва да медитирам и пред масата, когато уча и когато нямам възможност да легна - просто поставям главата си на масата, оставам неподвижен и изпразвам главата си от мисли. Понякога използвам и визуализацци при дишането докато медитирам - визуализирам си въздуха около мен видим - син на цвят, вдишвам го, той че изпълва спозитивна енергия и издишвайки го си визуализирам как той става червен, защото вече е насъбрал негативната енергия в мен и я извежда навън...
Сега си спомням, че за пъпрви път медитирах в шести клас - бях си взел една мъничка книжчица от библиотеката на име ''1001 въпроса за природосъобразен живот''(мисля че се казваше така) и още тогава си медитирах, но не знаех точната дефиниция на думата ''медитация'', може би го правех защото виждах по филмите как източните кунг-фу воини го правят, а и ми беше приятно да гледам плъмъка на свещта и да съзерцавам. Концентрирах се върху пламъка за няколко минути, после затварях очи и си визуализирах пламъка, визуализирах огъня как изпълва тялото ми със светлина и жизнена енергия. Това в шести клас не продължи много дълго - писна ми и забравих за това. А сега пак...

Veleroth:

Знам, че не се е писало от много време, но защо да не пиша  ;D .
Моя начин на медитация е доста забавен, ако мога да го нарека така. Правя това, когато ми се налага да правя и нещо което не изисква по голяма концентрация от това да правя движенията в мускулната ми памет или, когато нямам какво по-хубаво да правя. Пускам си музика, не винаги, и затварям очи, дишам и издишам на спокойно, без да бързам и освобождавам ума си от всичко, докато в него няма нищо освен едно бяло пространство. В това пространство, аз, имам достъп до всичко, което минава през главата ми, всяка една мисъл, и аз сам решавам дали да текат мисли или не. Много е полезно, защото можеш да изчистиш лошите емоции насъбрали се през деня. ;D
Бях спрял да медитирам напоследък и вчера от нищото, просто почнах пак и се чувствам уникално.

posleden:
Фитнес залата е добро място за медитация. Чудесно се съчетава с прочистване на енергийните канали. Когато работя, често изпадам в състояние да не чувам околните - предполагам че е вид медитация.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия