Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 60751 пъти)

  • Гост
Приятелството
« Отговор #105 -: 3 Ноември 2014 22:56:42, Понеделник »
Благодаря Цеци!!! Добре заварили всички!!! smile

Added (03.Ное.2014, 10:56 PM)
---------------------------------------------


Quote
Не ми се подмазвай
Подмазвам ти се друг път!!!! biggrin tongue Добре заварила лудетино!!!!

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #106 -: 2 Февруари 2015 06:17:47, Понеделник »
Ето на какво попаднах в "Дама.БГ"

 Приятелите са едни от най-важните хора в живота ни.
 Всички се опитват да дадат дефиниция на приятелството,
 но дефиниция не се дава. То не се дефинира, то се чувства.


 То е онова странно чувство, което изпитваш, когато намериш един определен човек, на когото можеш да кажеш всичко, да споделиш
 най-съкровените си мечти, най-тайните си тайни. То е малко като любов, когато даваш всичко на този човек, без да очакваш нищо в замяна, и се
 чувстваш спокоен. Докато семейството няма избор, освен да ни обича такива, каквито сме, то приятелите имат този избор и тук можем да сме
 сигурни, че приемат и нас, и недостатъците ни. Приятелите ни са важна част от нас самите. Често обаче, не можем да различим истинските
 приятели от тези, които са "само за по кафе".Ето 5-те качества, присъщи на хората, които спокойно можем да наречем "приятели до живот". 

 1. Някой, който те кара да се смееш, без да можеш да спреш
 Това е приятелката, с която сте прекарвали безсънни нощи, кикотейки се над разни смешни историйки. Това е човекът, който те разсмива по
 време на скучен час в училище. Който знае как да оправи настроението ти дори когато целият свят ти е крив. Човекът, който ти напомня да не приемаш нещата прекалено на сериозно. Това е приятелят, с който трябва да ви забранят да се появявате заедно пред хора, заради неприличните и несдържани изблици на смях, които се раждат в разговора ви. Без този приятел поддържането на здравословни нива на хумор и приемането на живота от веселата му страна биха били много трудна задача.

 2. Някой, който променя живота ти само с присъствието си
 Това е приятел, който е влязъл в живота ти още докато си бил дете, или такъв, с когото си се сприятелил съвсем скоро. Може да е човек, с
 който си работил заедно, играл си, учил си, смял си се. И някак неусетно този човек е станал част от живота ти. Чувате се всеки ден и не си
 омръзвате. Можете да не се виждате с дни, но нищо в отношенията ви не се променя. Това е човекът, който внася спокойствие в живота ти. 

 3. Някой, който те кара да вярваш, че има добро на този свят
 Това е човекът, който ще се погрижи за теб, когато имаш нужда. Това е човекът, който ще ти помогне винаги и ще ти вдъхне сили и надежда,
 когато най-много имаш нужда от тях. Ще те накара да повярваш в доброто. Ще придаде смисъл на думите "Тук съм". И ти ще знаеш, че наистина е там
 за теб. Това е човекът, който ти дарява надежда.

 4. Някой, който ти напомня, че има неотворена врата, която чака теб
 Това е този, който те мотивира, вдъхновява да се развиваш, да израстваш. Някой, който те кара да даваш всичко от себе си. Който превръща провалите в успехи. Всеки има нужда от малко побутване от време на време и присъствието на такъв приятел в живота ни е истинска благословия.

 5. Някой, който те кара да се чувстваш щастлив и спокоен
 Имаш нужда единствено от този приятел до себе си, за да почувстваш, че щастието е тук. Нямаш нужда от скъпи вещи или коли. Нямаш нужда от
 много хора около себе си. Само от няколко, но с които се чувстваш истински щастлив. 
 
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #107 -: 2 Февруари 2015 09:59:31, Понеделник »
Някой, на когото ако кажеш, че имаш труп за заравяне, ще те попита : "къде ще копаем" smile

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #108 -: 2 Февруари 2015 10:02:05, Понеделник »
Някой, на когото ако кажеш, че имаш труп за заравяне, ще те попита : "къде ще копаем" smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #109 -: 2 Февруари 2015 10:09:19, Понеделник »
Делта, дойдохме си на думата.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Приятелството
« Отговор #110 -: 2 Февруари 2015 10:11:52, Понеделник »
Цеци_Вихронрав, хубав материал- хареса ми...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #111 -: 2 Февруари 2015 10:20:47, Понеделник »
И много верен. А това:

 
Quote Цеци_Вихронрав ()
Това е приятелят, с който трябва да ви забранят да се появявате заедно пред хора, заради неприличните и несдържани изблици на смях, които се раждат в разговора ви.
Това важи с пълна сила за мен и приятелката ми от Франция. Ние сме невъзможни. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #112 -: 23 Февруари 2015 22:05:28, Понеделник »
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #113 -: 10 Март 2015 20:50:21, Вторник »
Малко мисли  за приятелството:

 Приятелят трябва да е специалист по досещане и запазване на спокойствие    Фридрих Ницше

 Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно.        Дейв Тайсън Джентри

 Приятел е този, който знае песента на сърцето ти и може да ти я запее дори, когато си я забравил.   Дейв Бари
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #114 -: 10 Март 2015 21:29:01, Вторник »
Има една сентенция: няма вечни приятелства, има вечни интереси. На пръв поглед звучи гадно и пошло, но ако се позамислиш има много вярно, погледнато в най-добрия смисъл.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #115 -: 10 Март 2015 21:53:38, Вторник »
Delta, не съм съгласна... Приятелството е въпрос на избор и на много труд положен и от двете страни. С приятелката ми от Франция не винаги сме имали еднакви интереси, за да сме заедно от интерес. Много пъти през годините се опитваха да вкарат интрига помежду ни и да ни разделят. Не успяха!!! И това не за друго, а заради едно детско обещание помежду ни. А обещанието гласеше, че винаги, каквото и да се случи ние ще бъдем приятелки. Ако някой се опита да ни настрои едната срещу другата, първо ще разговаряме двете, после ще разследваме кой и защо се опитва да ни скара, накрая тоя някой ще си го отнесе, а ние винаги ще бъдем приятелки. Дори и да не се понасяме, на инат ще бъдем приятелки, но ще бъдем! Много детско и наивно, но вече 32г. работи. Имали сме моменти когато сме се карали и ни е идело да си оскубем косите, но никога и през ум не ни е минавало да се откажем една от друга. Имали сме моменти когато сме били разочаровани една от друга, но пак не се отказвахме. Говорехме, обвинявахме се, прощавахме си, но оставахме двете. Все още като си дойде през лятото приятелката ми, като видят нея се оглеждат и за мен. biggrin Ние просто сме винаги в комплект.
 Аз вярвам в приятелството повече отколкото в любовта. Защото любовта идва и си отива и новата любов винаги е най-голямата, а приятелят... Той е до теб до живот. Приятелят колкото и да се влюбва и разлюбва, ще ти бъде приятел винаги. Обичам приятелите си! А двама от тях направо ги обожавам! wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #116 -: 10 Март 2015 22:29:41, Вторник »
Има универсални ценности и кодове  за тяхното разбиране. Не е необходим език или видова съвместимост. Освен вечни интереси има и вечни каузи. Последните включват и саможертвата - от там се започва. smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #117 -: 10 Март 2015 22:34:11, Вторник »
Quote posleden ()
Освен вечни интереси има и вечни каузи. Последните включват и саможертвата - от там се започва. smile
Би ли ми обяснил като на първолак? Аз бих жертвала всичко за приятел, но не бих жертвала приятел за каквато и да била кауза. Приятелството е моята кауза.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #118 -: 10 Март 2015 22:36:11, Вторник »
А аз наскоро се оперирах от саможертви. Айде, нема нужда.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #119 -: 10 Март 2015 22:42:25, Вторник »
Мащабът е различен, каузата е идея.Тя няма предел и може да бъде вечна.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.