Отворена дискусия > ШАМАНИЗЪМ

Свързване с животното на силата

<< < (5/14) > >>

LyLyth:
Blackwolf, 
 По върховете се намират отговорите, да..Чувството за собствена значимост изчезва, някак нищожен се усеща човек.

Blackwolf:
Quote theshadow ()В този ред на мисли- не е до сили, нито до устояване на кошмарни преживявания- до начин на живот е... До познаване на гората е... За мен такова преживяване сред гора е перфектното...
 Да, абсолютно си прав. До начин на живот, но той включва каляване. За човек, който се къпе всеки ден в реката или езерото, дори ако трябва да се прави дупка в леда (както са правели много индиански племена), студа не е толкова страшен... 

 Гори са имали всякакви. Все пак това е цял континент, повече от два пъти по-голям от Европа. В умерената зона като у нас - смесени, по-високо в планините иглолистни. На юг (Флорида, Луизиана),  -тропически, на север (Канада и Аляска) - тайга.Added (12.May.2014, 8:03 PM)
---------------------------------------------
Иначе и аз обичам да лагерувам на открито, доста време сме живели в горите ( по месец, месец и половина без прекъсване), живо се интересувам от бушкрафт. Да прекараш 1-2 нощи може почти всякак, но когато останеш за по-дълго, особено когато времето е лошо, се налага да се подготвиш. Нашите далечни предци, за които това е било единствения начин на живот, който са познавали, не случайно са усвоявали различни както им казвам "горски умения". Вкл. и как да си направиш "дом", имайки само двете си ръце и някой остър камък. 

listentothewild:
Направих го! Намерих ги!
 Пуснах си релаксираща музика, запалих свещ и легнах. Картината, която изплува пред мен е запечатана в съзнанието ми от дете - една обсипана с зелени жита нива, от едната страна стар селски път, от другата гора. Животните започнаха да излизат - първо вълк, сърна, мечка, кон, еднорог дори, бръмбар, орел, мравка, елен, катеричка, зайче... Вълкът гледаше от страни, но някак все едно следи. После се приближи, подуши ме, остана. А след него до мен легна елен. И всички останали идваха - подушваха ме, гледаха ме, някои се приближаваха, други бягаха изплашени. Изведнъж от нищото като че ли изскочи лъв. И прогони всички - без вълка и елена.
 Постоях с тях. Вълкът беше най-спокоен, доброжелателен. Свря се в мен. После тръгнах с тях - вълкът от ляво, от дясно - еленът, до него - лъвът. Вълкът беше спокоен, все едно винаги е бил до мен. Еленът вървеше гордо, грациозно. Лъвът пазеше - силно, крайно. Седнах пред гората. Вълкът от едната страна, от другата - еленът. Протегнах ръце към лъва. Той се противопостави първоначално, изрева. Но бавно, много бавно се доближи до мен и падна в краката ми. Гледаше ме като бебе. После така се изви, че да го яхна и ме заведе до чешма с искряща, бистра вода. След това отново вървях пеша, а когато се спънах, еленът ме повдигна с рога. Чу се куршум от към гората - лъвът подивя. Вълкът остана спокоен, близо до мен. Поставих дланта си на пръстта, тя се отпечата, а вълкът постави лапа върху нея. А след това еленът отново ме вдигна, насочвайки ме на къде да тръгна. След това легнах на зелената прекрасна трева. Вълкът постави глава на гръдта ми, еленът - гордо отстрани, а лъвът зае позиция пред мен - да пази сякаш...

 Чувството е прекрасно! Повече от удивително! По време на изпълнението, изведнъж почувствах дясната си длан така, все едно да падне... все едно във въздуха я държа, а бях легнала на леглото... 
 Със сигурност ще опитам пак. Всичко това ме отърси от трудностите в момента. Почувствах се силна, знаеща и... пазена! 

 А какво са Еленът и Лъвът? 

myself:
Quote listentothewild ()А какво са Еленът и Лъвът?
 ти си знаеш. Това са твои проявления.

Blackwolf:
Тълкуванието, че подобни животни са "проявления" на самия търсач всъщност обезмисля подобни практики.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия