Автор Тема: Сънища  (Прочетена 17490 пъти)

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Сънища
« -: 6 Октомври 2013 22:38:45, Неделя »
Никъде в сайта не видях място, отделено за сънищата ( ако има, а аз не съм догледала, моля за извинение).
 Темата ми е провокирана от факта, че през определение периоди сънувам често. И често сънищата ми са пророчески (не в глобален мащаб, а в по-личен план). Искам обаче да се науча да си ги тулкувам, без да се ровя всеки път из съновниците.
 Основно като информация ползвам сайта за онлайн съновника на Стоил Добрев, но там излиза инфо са конкретен предмет, чувство, елемент...

 Някакви идеи?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #1 -: 7 Октомври 2013 05:24:22, Понеделник »
За предметите и аз ползвам съновник, но от там нататък тълкувам според какво е моето положение в съня. В смисъл, ако хвърлям предмета, значи ще се отърва от това което е значението му с съновника и обратното. В петък сънувах огън и аз много старателно го подклаждах да е голям и буен. Според съновника огънят е или неприятности, или авантюра. Чудех се от къде ли ще са неприятностите, защото авантюра няма с кого... а то събота и неделя накъсах толкова нерви със колегите от склада, че сега тръгвам за работа с мисълта да спретна такъв панаир, че нищо чудно да пострадам и аз. Ползвай своите усещания за съня и това как си се чувствала в самият сън (доволна, уплашена, ядосана...) няма да сгрешиш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #2 -: 9 Октомври 2013 09:05:14, Сряда »
Преди години се накъсвах да сънувам бедствия и катаклизи, след които винаги оцелявах... и мечки са ме гонили, и цунами са ме заливали  biggrin
 А мъжа ми категорично каза да намаля филмите  tongue

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #3 -: 9 Октомври 2013 09:57:38, Сряда »
Делта, имам едни съмнения, че и ти като моята половинка си падаш по апокалиптични филми. Тея дето: Ами ако един метеорит ни хакне или пък един вулкан изригне, а след него друг и цунами след това и.... След тях и аз сънувам кошмари... и после нещото дето ми ги е пуснало стои гладно понеже аз съм в "депресия" от кошмара и се "лекувам" с комедии. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен aves

Сънища
« Отговор #4 -: 10 Октомври 2013 19:23:27, Четвъртък »
Основната идея е да наблюдаваш внимателно съдържаниета на съншщата и да записваш, както повтарящите се образи и ситуации, така и особено ярките. С времето ще натрупаш материал и той ще ти позволи да разбереш кои сънища са отражение на замъглените усещания от сетивата по време на спане, кои са интерпретации на спомени от деня, а кои са и други неща...

 Но без "база данни" няма да стане.

 Това е моята идея smile
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Сънища
« Отговор #5 -: 10 Октомври 2013 20:35:44, Четвъртък »
Добавете и медицината в списъка- някои видове сънища са сигнали за стаени (или пък не) здравословни проблеми, на които следва да се обърне внимание...

 Това- тълкуването на сънищата- си е цяла наука и ако се цели точност, само усет и общо отчитане на ситуации не биха свършили работа (съновниците не ги броя за литература по въпроса)... Ако обаче се цели най-общото- предполагам усетът и общото тълкуване на ситуациите- стават...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен fnosen

Сънища
« Отговор #6 -: 25 Октомври 2013 00:53:19, Петък »
Сънищата са дар. Обожавам да сънувам и вече се научих как да предизвиквам съня си. Когато легна вечер спя дълбоко и поради това не помнех сънищата си. Веднъж легнах да спя на обяд и сънувах от момента в който заспах. На следващия ден реших да експериментирам. Легнах си вечерта, но си навих аларма за 5/6 сутринта. Интересното бе, че до момента на събуждането ми не усещах нищо. След като се събудих за да спра алармата и да продължа да спя, започнах да сънувам, до момента на събуждането ми. Пробвайте и вие smile
Печелят смелите, които познават саможертвата и не се страхуват да се борят за постигането на целите си.

Неактивен sun4shy

Сънища
« Отговор #7 -: 13 Ноември 2013 19:51:33, Сряда »
Аз сънувам всяка вечер ... Сънищата си ги помня в 99% от случаите. Имам един сън, който се повтаря на определен период - на всеки 3 месеца на 19 дата не знам защо ... Сънят е доста интересен - Една гора, много зловеща.Вървя през нея и когато се обърна назад от някъде изкача глутница вълци и ме гони ... или поне си мислех, че ме гони ... Тъй, като не знам как успявам да участвам съзнателно в съня си и знам какво съм правила всеки път, когато се появи винаги променям изхода от съня ... Примерно един път не се обърнах назад, а вълците дойдоха от другаде, друг път реших, че няма да бягам от тях и спрях, но и те спряха и ме гледаха особено имаше един по-светъл сякаш беше начело на глутницата... Абе доста интересно е smile
"SunShy"

Неактивен sunflower

Сънища
« Отговор #8 -: 21 Януари 2014 16:58:06, Вторник »
Аз лично много рядко ползвам съновници.Винаги е важно да обръщаш внимание на чувствата които изпитваш по време на сън - страх,спокойствие и всичко което почувстваш. Ако желаеш записвай ги и следи нещата които ти се случват в идните дни. След време ще забележиш , че всяко едно нещо което сънуваш ще ти подсказва определено нещо което ще ти се случи. При мен например ,когато сънувам земетресение ,знам че ще се скарам с някой много сериозно , но това е пример . Просто трябва да наблюдаваш. Аз сънувам постоянно ,много рядко не помня сънищата си , но винаги за да се застраховам че ще ги помя слагам до леглото си една чаша с вода ( която не трябва да пиеш). Водата има свойството да запомня , на мен винаги ми помага. tongue Но понякога не всикчки сънища означават нещо, има и така наречените сънища ''чистачи'', които освобождават съзнанието ти от нещата които те напрягат или притесняват smile
 Освен това от време на време съвсем съзнателно си летя (по време на сън разбира се biggrin ) ,рея се из планините и се отпускам. На скоро даже ми се случи да се събудя ,докато духът ми се прибираше в тялото..беше доста стряскащо докато го осъзная biggrin и доста болезнено , цяла седмица ме болеше абсолютно всичко biggrin Също така можеш да си вземеш Аметист и да си го слагаш под възглавницата , ще спиш много спокойно , а и ще те пази . От опит го казвам smile Но задължително трябва да го пречистваш и да го зареждаш,общо взето да се грижиш за него като компенсираш това че той се грижи и за теб smile

Неактивен Bulfrog

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 99
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #9 -: 28 Януари 2014 17:00:46, Вторник »
Интересното е наистина как за всеки човек различните символи по време на сън имат различно значение.
 Съновниците се обезсмислят,когато си наясно с архетипните символи на собствените си подсъзнание.
 Символите се повтарят в някакъв закономерен кръг и ако си достатъчно прозорлив за тях,тълкуванието придобива по-широко измерение,което е със сигурност отвъд ограниченията на съновниците.
Магията е преди всичко вяра в себе си.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Сънища
« Отговор #10 -: 28 Януари 2014 20:20:55, Вторник »
Bulfrog, биологичните изследвания потвърждават Фройд за съществуването на несъзнаваното, т.е. устройството на човешкия мозък е потвърждаващо описаното от Фройд. Не така обаче стоят нещата с Юнг и писаното за колективното несъзнавано. Още от устройството на ДНК идеята на Юнг се дъни. Но това е нормално- все пак голяма част от трудовете на Юнг представляват плагиат на трудовете на Фройд. 

 А да- "безсъзнание", "подсъзнание" и от сорта- все са грешни преводи на терминология. Превилното е несъзнавано или неосъзнато. Именуването на този термин не е случайно. Той не иде да опише изпадане в безсъзнание, не описва и пространствен измерител, т.е. под- съзнание- над-съзнание, встрани-съзнание- това е безсмислица. А иде да опише процес на невъзможност за осъзнаване. От там и се нарича несъзнавано или неосъзнато. И то много неща човек не осъзнава. Това, което човек не осъзнава не може току така да стане осъзнато или да стане основа за чудеса, както някои булевардни автори се опитват да изкарат, за да печелят от книгите си...

 А що се отнася до съновниците- те са безсмислени.

 Наистина всяко нещо, което се сънува, е израз на нещо строго индивидуално и така едно и също от даден сън за различните хора значи различни неща.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Bulfrog

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 99
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #11 -: 28 Януари 2014 21:48:35, Вторник »
Разбрах го от личен опит,че с вълшебна пръчица нещата не се получават.
 Ако искаш да правиш чудеса,буквално трябва да направиш огромно чудо вътре в себе си.
 Пътешествие на себепознание,което може и сигурно трае животи потред.
 Булевардните автори засягат теми като - МИГНОВЕН УСПЕХ ИЛИ СТАНИ МИЛИОНЕР ЗА 1 СЕДМИЦА.
 Повечето хора се заблуждават,че с една мисъл могат да победят цяла армия от стереотипи.
 Всъщност съзнанието ни формира една много минимална част от психиката на човек.
 Напълно споделям мнението на theshadow.
 P.S Наясно съм,че Юнг е бил ученик на Фройд както и негов добър приятел.
Магията е преди всичко вяра в себе си.

Неактивен PAYMON

Сънища
« Отговор #12 -: 29 Януари 2014 10:33:46, Сряда »
При мен сънищата ми са някакви много станни попринцип ги забравям като се събудя или ги помня обаче с много малко детайли ,записвам ги в дневник.Обаче въпросът ми е какво да направя за да започна да сънувам по динамично...
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен PAYMON

Сънища
« Отговор #13 -: 29 Януари 2014 10:36:41, Сряда »
аз лягам рано в 20:30 някои път в 20:00 и ставам в 3:50 4:00
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен Bulfrog

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 99
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #14 -: 29 Януари 2014 14:01:11, Сряда »
Ами сещам се за една техника. Например,можеш да визуализираш преди да заспиш,това което искаш
 да сънуваш. Или да си повтаряш някаква утвърдителна фраза от сорта : "Намирам решение на ... " .
 Мисля,че десетина минути са напълно достатъчни.
Магията е преди всичко вяра в себе си.