Автор Тема: Сънища  (Прочетена 19250 пъти)

Неактивен PAYMON

Сънища
« Отговор #15 -: 30 Януари 2014 09:11:46, Четвъртък »
оккк.ще пробвам,благодаря
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #16 -: 1 Февруари 2014 22:46:11, Събота »
по някога съзнанието ни ни поднася информация по много странен начин. От двайсетина дена сънувам един и същи сън. Баба ми (лека и пръст) ми говори. И всеки път ми казва, че това от което или бягам, на него налитам. Нервите си накъсах да мисля... От нищо не бягам, не съм от страхливите... Оказа се, че не е нещо, а някой...
 Та... сънищата показват. Показват ни това което виждаме, но не винаги осъзнаваме.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Bulfrog

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 99
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #17 -: 2 Февруари 2014 00:32:08, Неделя »
И един съвет от мен - не се закачайте много по знаците на сънищата.
 В един момент просто трябва да помислиш рационално,здраво стъпил на земята и
 да осъществиш необходимото разграничение
 това е сън и това е реалността,двете неща са различни и понякога нямат много общо ( за щастие ) .
Магията е преди всичко вяра в себе си.

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #18 -: 2 Февруари 2014 09:11:38, Неделя »
Понякога си мисля дали като живеем в реалния живот не спим всъщност biggrin .

Неактивен Bulfrog

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 99
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #19 -: 2 Февруари 2014 15:23:30, Неделя »
Нали имаше един филм с подобен сценарии - ГЕНЕЗИС се казва.
 Който иска може да си го намери в замунда ( не че поущрявам нелегалното теглене на торенти ) . wink
Магията е преди всичко вяра в себе си.

Неактивен rosie_gencheva

Сънища
« Отговор #20 -: 10 Юни 2014 15:46:44, Вторник »
Аз сънувам много рядко (или поне не помня какво съм сънувала) но имам няколко сънища които са ми направили такова голямо впечатление,че се събуждам в странни настроения и никога няма да ги забравя и винаги са сънища в които виждам покойната ми прабаба
Вчера реших да си събера мислите,обаче никоя не дойде на събранието. :D

Неактивен Nikolay01

Сънища
« Отговор #21 -: 7 Август 2014 13:09:21, Четвъртък »
Според мене съновниците не помогат.Сънувал съм какви ли не неща ,че летя ,че ми падат зъбите,че горя и числа съм сънувал ,но определено тълкуването според съновника няма нищо вярно за мене...

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #22 -: 12 Септември 2014 20:36:03, Петък »
Подкрепям мнението на aves, че трябва да се изгради база от данни. 
 В сънищата присъстват много символи, и макар че някои от тях  като значение са общочовешки, общонародни, или на дадена социална група/общество, е хубаво да се изгради база от данни, защото има и много лични символи. Примерно, записвате си какво сте чувствали през деня, какво ви се е случило, какво ви е направило впечатление, след това записвате и сънищата (всичко с дати). С натрупването на материал, ще започнат да се различават символи, предмети, места и действия, които отговарят на дадени мисли, чувства и събития (дори самият сън ще бъде лесен за отгатване, на базата на това, че знаете какво ви се е случило през деня)- . Работата със символни системи- руни, таро,и т.н. и изобщо изучаването на символи също спомагат в това отношение. 
 За "пророческите" сънища не мога да кажа, защото когато имам такива, обикновено нямат нужда от "тълкуване".

Неактивен hembg

Сънища
« Отговор #23 -: 15 Септември 2014 21:28:17, Понеделник »
Аз приемам сънищата като отражение на емоционалното състояние на човека, като също оказват влияние и външни фактори.
 Например, ако докато спиш има буря с гръмотевици във съня ти може да се появи гръмотевица, или нещо друго което мозъка ти асоциира
 със звука които си чул.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Сънища
« Отговор #24 -: 15 Септември 2014 23:25:39, Понеделник »
Водя дневник на сънищата си от 15.12.2007 г.,но нито един от сънищата ми не е свързан с нещо преживно през деня.
 Сега когато го разглеждам виждам че предимно сънувам в някакво минало време или откачено време.
 За мен сънищата са най-обикновена функция на мозъка и не виждам нищо интригуващо в тях.
 Лилит и Вълчанова ми обясниха защо това трябва да е важно за мен,а и Сянка доста е изписал по темата и въпреки това не виждам защо това трябва да вълнува толкова един човек.
 Проблем би било за мен ако спра да сънувам. В редките случаи когато не сънувам се чувствам изморена и отпаднала.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #25 -: 18 Септември 2014 12:38:24, Четвъртък »
Важно е, ако понякога имаш пророчески сънища. Но примерно аз не мога да знам дали сънят ми от снощи да речем е пророчески, докато не започне да се реализира и на яве.

Неактивен Jan

Сънища
« Отговор #26 -: 28 Май 2015 21:11:25, Четвъртък »
Сънищата могат да бъдат резултат на преживяванията през деня, могат да показват отговор на въпрос, който отдавна търсим, но подаден ни със символи, които трябва да се разгадаят.
Случайности няма! Случайноста е само закономерна последица от неконтролируемите ни мисли.

Неактивен Glacius

Сънища
« Отговор #27 -: 27 Май 2016 00:47:43, Петък »
През последните четири месеца имах постоянни сънища. Бяха пълни с мисии(куестове)-как да справяш с объркани ситуации- чрез тях развивах тактики и стратегии за справяне с тегубите на живота и магията.Имаше и един вид кошмари удавен във вода изгорена ръка голям паяк и змии.Всичко накуп с една дума. Доволен съм че свършиха и като си помисля те ми помагаха в някои случаи. Сега като се замисля без сънища които да те насочват в дългия път да станеш адепт е немислимо. Аз не се смятам за адепт но от много отдавна се занимавам с магия и мисля че сънищата са важна характеристика на всеки магьосник. Сънищата са представа за подсъзнанието на човека чрез които той вижда самия себе си в друга среда понякога свързани с реалността а понякога като разпускане из различни интересни за човека страни които тои в минали животи или несъзнателно е виждал сега. Когато човек сънува,често той си изобразява на себе си какво е преживял миналия ден тоест съня е един изкуство на душата, която "съди" за действията човека. Човек може да контролира сънищата си - lucid dreamer, а също така и да влиза в сънища на друг човек и да ги видоизменя - сънебродник. Контролирането на сънища не е трудно но изисква да си на ти с елементите вода, въздух и дух (за мен петия елемент е време, но това е друг въпрос).  Когато контролираш съня си ти един вид лекуваш себе си- съня ти например може да показва някой твой грях, когато простиш на себе си за греха ти овладяваш съня и ти си на по-високо стъпало в стълбицата за магия. Прошката е много важна и за сънищата кошмари със паяци,пожар, удавяне и др. - трябва да си простиш със страха за да можеш да пребориш. Сънебродникът е човек с много силна магия - владее сънищата на другите. Създаден е за да лекува сънища на неможещите да контролират сънищата си и за тези които ги забравят.Сега както и в миналото повечето сънебродници правят кошмари , но това си има обяснение - черната магия е по - доходоносна в повечето случаи. Друга част са неумели и вместо да лекуват те ровят из подсъзнанието и хората след такъв сън ги боли цял ден всичко . Много малка част са умелите но има надежда общо взето. Попринцип сънебродниците са рядка разновидност на магията, но напоследък ги срещат често. Приятна нощ. Дано да не сънувам че се чувствам след това  като труп.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #28 -: 27 Май 2016 18:38:29, Петък »
Glacius, всичко дето си изписал до тук ми звучи като фентъзи. Особено частта за бродниците...
Можеш да контролираш сънищата си чрез осъзнато сънуване. Има единици които могат да влязат и в чужд сън, но са ЕДИНИЦИ, а не под път и над път.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #29 -: 27 Май 2016 19:35:39, Петък »
Quote Glacius ()
Бяха пълни с мисии(куестове)-как да справяш с объркани ситуации- чрез тях развивах тактики и стратегии за справяне с тегубите на живота и магията.
Това сега осъзнати сънища ли са били или?!?

 
Quote Glacius ()
а също така и да влиза в сънища на друг човек и да ги видоизменя - сънебродник. Контролирането на сънища не е трудно но изисква да си на ти с елементите вода, въздух и дух (за мен петия елемент е време, но това е друг въпрос).
Я това ми го обясни по-обстойно, моля те! Защото да осъзнаеш и контролираш собственият си сън не е никак лесно, а какво остава за съня на друг човек...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен