Автор Тема: Доверието  (Прочетена 12580 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« -: 24 Септември 2013 05:41:27, Вторник »
Един разговор с приятел ме накара да се замисля... Трябва ли да се доверяваме на околните или не? От една страна ако си открит и доверчив печелиш приятели. Но от друга... много хора могат да злоупотребят с доверието ти и да ти навредят. Та Да или Не за доверието?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен magic_dream

Доверието
« Отговор #1 -: 24 Септември 2013 10:35:00, Вторник »
Винаги трябва да имаме едно на ум, но без вяра е по-трудно да постигнеш успех в живота. Ако виждаш човекът, че е честен с теб, гласувай му доверие, добре е да можеш да балансираш. Аз ще кажа Да за доверието!

Неактивен Foxy

Доверието
« Отговор #2 -: 24 Септември 2013 13:12:26, Вторник »
Не знам, Цеци - не мисля че има еднозначен отговор на този въпрос. Според мен твърде много зависи от човека. Ако не познавам някого обикновено съм внимателна и после когато го опозная вече преценявам дали да се доверя или не. Винаги можем да сме учтиви и добре разположени към хората, да имаме вяра в тях и пак можем да се сприятелим. Можем да си доверваме различни дребни нещо - но ако говорим да се доверим за най-важните и лични неща, то би трябвало да познаваме добре хората, пред които искаме да споделяме. Поне аз така си мисля...  wink

Неактивен Aton

Доверието
« Отговор #3 -: 24 Септември 2013 13:45:35, Вторник »
Аз понякога трудно загрявам та....някой да ми разясни.....що е то доверието.....и защо трябва да се се доверявам....не ми харесва самата дума  „доверие“...тя е в арсенала на всеки измамник
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #4 -: 24 Септември 2013 16:02:51, Вторник »
Ах ти, неверник такъв... Доверие... Ми, доверие според мен е да се разкриеш такъв какъвто си със всичките си плюсове и минуси и да знаеш, че човека отсреща няма да злоупотреби с това. А ти какво разбираш под доверие???
 И ако не се доверяваш защото видиш ли човека отсреща може и да е измамник (а може и да не е), как тогава създаваш приятелства?
 И как се справяш с колектива си ако им нямаш доверие?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #5 -: 24 Септември 2013 16:11:55, Вторник »
magic_dream, и Foxy, май сте прави и двамата. Преди години не чаках да опозная отсрещния, за да се доверя и често страдах от това. И сега по някога страдам, но се понаучих да внимавам.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Aton

Доверието
« Отговор #6 -: 24 Септември 2013 17:03:49, Вторник »
cecivalchanova, казвам ти..бавно загрявам....пак не разбрах.....защо ми е изобщо да се разкривам...плюсове ,минуси....и т.н......от това следва ,по презумпция,  че през останалото време съм прикрит и потаен.....А пък когато някой ми каже „Имай ми доверие!“ ...е точно тогава ми идва да избягам с 200......Цеци, какво толкова му доверяваш на отсрещния.....я довери и на нас smile ...
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Доверието
« Отговор #7 -: 24 Септември 2013 19:36:02, Вторник »
The owls are not what they seem... In a town like Twin Peaks no one is innocent... 

 Таковата, много се старая да не съм това, което съм, особено като ме прихване да се демонясвам... Или не, обърках се, май беше обратното...  wacko
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #8 -: 24 Септември 2013 19:36:41, Вторник »
Р.Рейгън го е казал - "Доверявайте се, но проверявайте.". По-ясно не мога да измисля.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #9 -: 24 Септември 2013 19:44:24, Вторник »
Атон, когато си крив и заядлив най-много те обичам!  (тоя пост не го показвай на жена си) И ако искаш да знаеш, в тоя форум доверявам много повече неща за себе си отколкото пред обкръжението си. Това не ме прави прикрита и потайна. Просто има хора с които можеш да споделиш проблемите и слабостите и такива с които не. Ако тук споделя комплексите си - всички ще се опитате да ми помогнете да се справя с тях. Ама бившият ми мъж като ги научи ги обърна срещу мен и ми докара такива нервни кризи и последваща депресия, че едва се оправих... Та така за доверието.
 И пак не ми отговори. Как без доверие създаваш приятелства. Така ли няма някой от приятелите ти за когото да кажеш, че му вярваш? А с колектива?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #10 -: 24 Септември 2013 20:14:06, Вторник »
myself, човек не винаги има време и възможност да провери. Преди два месеца си смених работата. Работя на барака за вестници и цигари с още две колежки. Още първият ден като се събрахме, непознати, не знаещи нищо една за друга и притеснени естествено (все пак работим с пари) видове шефове от София и Варна се постараха да ни кажат как екипите били такива и онакива. Не комуникирали помежду си и не им излизали ревизиите. Ние пък вместо да изпаднем в шок и ужас (както явно се очакваше) решихме, че ще се доверим една на друга и нашият екип ще е най-добрият.  За два месеца се сработихме, разпределихме си задачите според кой къде е най-добър и... Миналата седмица беше първата ревизия. Дойде ревизорката изброихме всичко и накрая когато приключихме тя ни каза, че сме първият екип на който му излиза ревизията от раз. Документацията ни е изрядна и всеки си знае задълженията. И най-хубавото беше, че не и е било толкова весело и забавно на ревизия много отдавна. Естествено това ни вдигна самочувствието и желанието да сме още по-добри. Но мисълта ми е, че ако ние трите не бяхме избрали да се доверим една на друга и да дадем всичко от себе си да се сработим (някой да не си помисли, че и ние нямаме търкания - имаме си ги), нямаше да се получат нещата.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #11 -: 24 Септември 2013 20:37:52, Вторник »
Quote (theshadow)
The owls are not what they seem... In a town like Twin Peaks no one is innocent...

 "Совите не са това, което изглеждат ... В град като Туин Пийкс никой не е невинен ..."

 Сянка, превеждай ги тея цитати, моля! Добре, че има Гугъл-преводач за безхаберните като мен.
 Те и демоните понякога не са това което изглеждат. Току ги полееш с вода и се окаже, че черните им криле са просто изцапани със сажди. А иначе са едни бели - ангелски. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен luck1

Доверието
« Отговор #12 -: 24 Септември 2013 21:22:16, Вторник »
Не знам за какво толкова трябва да се доверявате. Толкова ли сте пълни с тайни които ви ядат отвътре и искате да се докажете и оплачете. За истински важните неща доверие може да имате само на себе си, всеки друг дори и да е най-големия/добрия/ приятел ще ви забие нож в гърба някога. До тук Aton е най-прав " дума „доверие“...тя е в арсенала на всеки измамник ". Бихте ли се доверили на някой който настоява да му се доверите?

Неактивен aves

Доверието
« Отговор #13 -: 24 Септември 2013 21:24:27, Вторник »
Струва ми се, че това не е въпрос на който може да се отговори с обобщаващо да или не - има много междинни оттенъци между черното и бялото.
 Пък и самият въпрос е прекалено общ - на кого да се доверяме? за какви теми?
 Изглежда ми по-скоро въпрос на здрав разум и момента преценка - на кого за какво да се доверя, и в каква степен.

 В крайна сметка едва ли е случайно, че областта на магията се свързва даже не толкова със вътрешното/психическото, а с тайната, с мълчанието, с тактичното споделяне и твърдото въздържане от дрънкане...
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен Aton

Доверието
« Отговор #14 -: 24 Септември 2013 23:16:44, Вторник »
Според мен има нещо много сбъркано по въпроса с доверието.......търсим образа на човек на който да се доверяваме.....и когото намерим търсения той трябва да се почуства изключително щастлив и горд ,че ще му гласуваме доверие.....А ние питаме ли го дали той иска това наше доверие.....тоест да го натоварим с нашите проблеми .НЕ! БЛАГОДАРЯ! Не искам много хора да ми имат „доверие„........Та,Цеци, по тази логика не искам да гласувам много от това „доверие“на приятелите ми......пък за Колектива да не говорим......
Най-същественото е невидимо за очите...