Автор Тема: Доверието  (Прочетена 12586 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #15 -: 24 Септември 2013 23:39:18, Вторник »
Атон, май те разбирам... или поне се опитвам. С тази тема и всичките мнения и аз взех да се чудя дали съм за или против доверието. И все пак... ако спра да вярвам на хората ще спра да съм аз струва ми се.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Доверието
« Отговор #16 -: 25 Септември 2013 08:47:43, Сряда »
Aton... Един вид, животът е шарен и в него има както хубави, така и лоши моменти...

 Навремето, на млади години имах в приятелския ми кръг едно лице (дето по-късно му минаха тези възгледи, които си завъди тогава)... Та след известно мислене по въпросното време това лице реши, че много се натоварва от чуждите проблеми (понеже за момента си нямаше свои проблеми и светът изглеждаше прекрасен) и че не иска да общува с хора с проблеми, защото е много тежка задача... Един вид се получи- че има очаквания от другите да служат само за лично забавление... Що се отнася до мен- аз на такова отношение отговарям с- НЕ, БЛАГОДАРЯ, ЩЕ ПРОПУСНА!

 А и... както писах- в живота има и хубаво, и лошо и това, че в един момент на човек му е хубаво, въобще не предпазва от това в следващия момент същият този човек да се е заринал до уши в проблеми... Само че след като всичко, което се очаква от хората е да служат за забавление... В един момент става такова, че каквото повикало, това се обадило...

 В смисъл... Хората за забавление се обграждат с хора, търсещи хора за забавление. А такъв тип особи с такава нагласа към околните имат навика да се разбягват от всеки, който дава признаци, че има проблеми и вече не става да обслужва егоистичния им порив да служи за забавление... А останалият сам с проблемите си бивш "търся си хора да ме забавляват" не си взема поука да потърси вината първо в себе си, а почва да оревава за фалшивото приятелство...

 ...Истинското приятелство не е само за в хубавите моменти... То е важащо и за лошите моменти, при това - взаимността е важен елемент... Т.е. ... Както един човек се притеснява за приятелите си, така и приятелите му се притесняват за него... Или пък за добрите моменти- те също се споделят взаимно... И това е, което може да промени всичко за всеки от приятелския кръг... Дори самият факт, че ти е споделено и не си сам, значи много...

 Ето тук някъде трябва да се вмести моментът с доверието...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Доверието
« Отговор #17 -: 25 Септември 2013 14:51:37, Сряда »
theshadow, говорим май за две различни неща.....Аз ежедневно се занимавам с проблемите на моите приятели sad .....но не защото са ми гласували кой знае какво доверие....не.....просто имам възможност и желание......и го правя....Да, прав си в живота има моменти където проличават истинските приятели.....но на истинските приятели не е необходимо да казваш “От днес вече ти гласувам доверие.Честито!“
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен zeroon

Доверието
« Отговор #18 -: 25 Септември 2013 15:09:39, Сряда »
Според мен, хората са сложни животни, и често не се познаваме сами себе си, за да се представяме такива, каквито сме в действителност пред другите, независимо от искренните ни намерения - и обратно.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Доверието
« Отговор #19 -: 25 Септември 2013 18:28:32, Сряда »
Aton, аз за говорене нищо не написах... Значи- имаме предвид едно и също в такъв случай...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Доверието
« Отговор #20 -: 25 Септември 2013 18:28:58, Сряда »
zeroon, има нещо вярно в думите ти...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен aves

Доверието
« Отговор #21 -: 10 Октомври 2013 19:29:28, Четвъртък »
Далеч ти дръж невежата тълпа от дверите на моя храм... И т н
 Нали така учи уиканското стихче

 Замислих се също и за това, че СЛЯПОТО доверие нещо хич не си пасва с архетипа на мистика/окултиста, сред чиито идеали е и проницатерността. Следователно, би трябвало да се стремим да сме толкова наблюдателни и задълбочеващи си, че да разпознаваме максимално бързо на кого колко можем да се доверим
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен aves

Доверието
« Отговор #22 -: 11 Октомври 2013 18:29:02, Петък »
Конфуций казва:
 "Да не говориш с човек, който е достоен за разговор - значи да изгубиш този човек. Да говориш с човек, който не е достоен за разговор - значи да изгубиш думите. Мъдрият не губи нито хората, нито думите."
 cool
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #23 -: 22 Октомври 2013 09:12:32, Вторник »
Цената на доверието

 Така съм създадена,
 Че предпочитам
 Да се усмихна, вместо да се намръщя,
 Да погаля — вместо да ударя,
 Да повярвам — щом ме погледнат в очите.

 Много пъти са ме лъгали.
 Дори най-скъпите, най-близките.
 Обичта ми са тъпкали
 С думи са ме оплитали —
 И пак ме гледаха в очите.

 Може още сто пъти да ме излъжат.
 Нека.
 Едно не искам: заради стоте измами
 Веднъж да не повярвам само
 На очите, които наистина
 Са били искрени.

 Станка Пенчева
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #24 -: 22 Октомври 2013 14:58:38, Вторник »
Не мисля, че мога да се разкрия пред някого на 100%. Колкото и да мисля, не се сещам за никой друг, освен мен, който да ме познава толкова добре. Затова и не считам, че е нужно да се разкривам изцяло. То всъщност нямам нужда и от много приятели, защото за мен тази дума "приятел" е специална и в нея влизат малък брой хора. Може би питаш за по-мистичните неща, за онези, които бих предизвикали хули, неразбиране и присмех, евентуално. Тук най-вече си мисля, че е въпрос на ... интуиция, на опознаване на другия, на подход. В Пловдив попаднах на уика случайно, но предпочетох да не давам индикации за себе си, макар че съм убедена, че беше жена, от която мога много да науча и която е улегнала и далеч от самозаблудите. И въпреки това - аз съм си аз! Така го почувствах. smile
 А иначе... мисля, че всичко, от което се нуждаят хората около нас, е разбиране, внимание, загриженост и подкрепа. Това е достатъчно, за да се зароди приятелство. Колко ще се опознаем - един бог знае. Аз лично не допускам твърде много навътре. smile
 
" rel="nofollow">
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен invisible_weasel

Доверието
« Отговор #25 -: 23 Октомври 2013 21:27:22, Сряда »
Аз пък си мисля, по твоя въпрос cecivalchanova ,аз съм ДА за доверието.То трябва да е свободно и да се раздава щедро ,най-малкото защото така винаги посрещаш нещата с положителна енергия,въпреки че под повечето камъни ще откриеш само червейчета а пък и даваш шанс на хората да проявяват положителните си качества........Има обаче едно голямо НО,за да може човек да е истински доверчив ,той трябва да е много силен ,така ако доверието не е оправдано той е предпазен . Aton ,не мисля ,че става въпрос за това,кой какво крие,човек е склонен да използва малките неща за да те нарани .Доверието примерно при сексуалните партньори е обвързано с пълното приемане на другия,на характера му,на чувствата помежду ви и съвместния ви живот ,а изневярата като нарушаване на това доверие.

 Заключение biggrin Човек е социално живото ,така той функционира най-добре и заради това трябва да се сработва и доверява на другите,но за да стане това, първо баланса в него,трябва да е категоричен и непоклатим smile
 Другото важно нещо е ,че човек израства благодарение на грешките си ,аз лично съм благодарна на всички предателски постъпки ,на много са ме научили:)
“For I dipped into the future, far as human eye could see, Saw the vision of the world, and all the wonder that would be”

Неактивен Maxx

Доверието
« Отговор #26 -: 14 Януари 2017 20:58:44, Събота »
Като се сетя какво щях да напиша тук преди 10 години хем умирам от срам и ужас, хем ми е смешно ама сега ми е лесно да пиша това.
Аз се опитвам от 2 години да съм честен, лоялен и добър без да очаквам нищо. Няма такъв кошмар и погром докато успея да овладея егото и глупостта ми с всички екстри покрай неа. Сега мога да кажа, че за да е силен човек е достатъчно винаги да казва само истината, но само толкова, колкото трябва, за да не се превръща в убиец или труп. Да е спокоен, че няма какво да крие от света, защото се крият само зли, грозни и глупави неща. да вярва. Много. В Бог, Късмет, Себе си или каквото там го фокусира и да се доверява първия път на всеки. После всеки му според заслугите, защото "...на  добрия човек  трябва да се отговори с добро, а на лошия - справедливо!"
Опитвам се тук с всеки пост да го правя и моля да ме извините ако минавам границата!
Благодаря и бъдете смели и честни пред себе си!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #27 -: 14 Януари 2017 21:04:45, Събота »
Quote Maxx ()
Аз се опитвам от 2 години да съм честен, лоялен и добър без да очаквам нищо.
Мен татко ме научи на един много полезен за мен урок, а именно: Ако си открит и нямаш какво да криеш, никой не може да те изнудва за нищо.
Затова и аз предпочитам да се придържам към честността.
А лоялност и добрина имам за тези които си ги спечелят.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Maxx

Доверието
« Отговор #28 -: 15 Януари 2017 01:20:50, Неделя »
Цеци_Вихронрав,  добре казано и съм съгласен! 
Може ли да попитам как да разбирам "обсебена" под снимката без да се излагам?
Благодаря!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Доверието
« Отговор #29 -: 15 Януари 2017 08:00:34, Неделя »
Понеже със Сянка сме близки приятели и в повечето случаи мислим еднакво, едни дами които не са вече в този форум ме обвиниха, че съм обсебена от него. На мен си ми хареса това "Обсебена" и си го нося като... Като титла примерно. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен