ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Родословно дърво

(1/1)

Филикощерица:
Здравейте,реших да проследя родословното си дърво.
 Някой от вас правил ли го е ?
 Ако сте до коя година успяхте да стигнете?

 Ще съм благодарна за всеки съвет.

tattul:
От страната на баща ми има готово родословно дърво от края на 1790 - 1800 година. За мой срам , макар , че го има записно в един музей, още не съм блаоволила да отида и да го видя. Как може а се проследи, идея си нямам и мисля, че е къртовска работа.

Aton:
Не съм много сигурен ....но мисля , че има такива сайтове....за изготвяне на родословно дърво и струва доста пари .В ЕСГРАОН могат да ти помогнат  но само за твои роднини които имат ЕГН .

myself:
Quote (tattul)Как може а се проследи, идея си нямам и мисля, че е къртовска работа.
 Проследява се лесно - просто питаш живите по-стари роднини и си записваш: имена, години, събития. Казаното от един се допълва от друг роднина, доуточняват се датите (поне годините) на събитията... Интересно е, стига на този, който се е нахванал, да му се занимава. Защото, след като чуеш разказите на живите, ще трябва да се допиташ и до историческите сводки за местата, за които са ти разказали, да напаснеш събитията по дати по-конкретно... Когато някой започне такова нещо, то просто го обсебва, докато не приключи проучването; докато не напасне "дървото"; докато не изчисти подробностите...

Delta:
Наистина е обсебващо
 А в ЕСГРАОН са много неотзивчиви като ги помолиш за такъв вид помощ.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия