ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Що е то глупостта?

(1/6) > >>

Aton:
Случвало ли ви се е да се чувствате глупаци? Е..аз от два дни се чувствам изключително тъп....имам да реша два казуса и не става и не става.......Та се замислих върху следния въпрос....Глупака осъзнава ли че е глупав?
 И...въобще....    ЩО Е ТО ГЛУПОСТТА?

theshadow:
Какви казуси? Давай ги, че да помагаме с идеи... А ако не се получи нещо смислено като идеи с тези казуси, поне ще се посмееш на предложенията за решение...

 А за глупостта, казано е- "Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят"... Та един вид- докато човек осъзнава, че нищо не знае, то всичко е наред... И проблемите почват, когато спре да осъзнава, че нищо не знае и реши, че всичко му е ясно...

Aton:
theshadow, благодаря......но малко са сложни за обяснение....дал съм си срок до края на седмицата ако не ги реша ще се възползвам от предложението за идеи....
  Колкото до незнанието....нали така се правели големите открития......Човека не знае че теоретично дадено нещо не работи.....и вземе че го направи.
 Понякога знанието е товар който влачи след себе си много въпроси и съмнения.

theshadow:
Че той краят на седмицата дошъл... Утре ей те го те четвъртъка, а след него- петъка... Пиши, ако искаш, сега единият казус, пък ако потръгне решаването- по-натам и другия... Повече мозъци като мислят... Или ще го измислят да се реши, или ще го утрепят с кръгъл тъп предмет този твой казус... Гарантирано...

 Не зная от каква сфера са ти казусите- не си уточнил... Но това е България- тук някой, ако не разбира от всичко по малко, значи не е за тази държава... То и в длъжностните ни характеристики, вървящи към трудовия договор, за каквато и да е длъжност, като ги загледаш, това е заложено в частта- "изпълнява и други задачи, поставени от управителя"... Или каквото там беше като формулировка...

Aton:
Ok....трябва да уволня един от най-доверените ми служители...../ прояви голяма нелоялност към фирмата/...но ако го уволня на този етап фирмата ще понесе загуби ,защото той движи 2 големи проекта.....а като гледам да се мотае из офиса аз се изнервям....та  сега това ми е голяма дилема

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия