Автор Тема: Мисловна тишина  (Прочетена 4799 пъти)

Неактивен Foxy

Мисловна тишина
« -: 14 Август 2013 17:00:57, Сряда »
Реших да споделя едно затруднение, което имам през последните седмици.
 Напоследък ми е изключително трудно при различни упражнения да се концентрирам само върху 1 конкертна идея. Постоянно ме разсейват идващите мисли. Просто не мога да се отърва от тях, да ги спра.

 Хич не ми вървят практиките... sad Вече почнах да се ядосвам. angry
 Странното е, че преди не ми беше проблем. Не откривам и причината, поради която се случва сега.

 Ако някой иска да сподели някакъв начин за подобряване на концентрацията или се сеща за евентуална причина защо се губи ще съм благодарна да сподели. smile Не ми се е случвало до сега и просто се чудя какво да правя...

Неактивен Aton

Мисловна тишина
« Отговор #1 -: 14 Август 2013 23:49:14, Сряда »
Foxy, не ти трябва концентрация.Всяка концентрация за по продължителен период изисква много енергия. Трябва да си изградиш собствено състояние което генерира енергия а не изразходва .А за това се изисква търпение! Дано да си ме разбрала!
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Foxy

Мисловна тишина
« Отговор #2 -: 15 Август 2013 09:22:20, Четвъртък »
lia, наистина по принцип всичко е циклично. Така че може би е просто това и ще отмине. smile

 Aton, напълно си прав, че изисква много енергия. Разбрах ти идеята, но не съм запозната с изграждането на такова състояние. sad Би ли споделил по какъв начин се прави? Мерси! smile

Неактивен Aton

Мисловна тишина
« Отговор #3 -: 15 Август 2013 10:44:52, Четвъртък »
Foxy, като за начало се самоанализирай.Инструмента си самата ти.Разбери как ти влияят възприятията / петте за които знаеш и другите за които предполагаш/. Използвай този анализ за изграждане на медитативно състояние при което имаш оптимален енергиен баланс.Намери ключа за включването на това състояние.
 Изглежда лесно, нали? Да те предупредя- не е лесно и отнема години докато го постигнеш.Затова както казах- ТЪРПЕНИЕ!
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен tattul

Мисловна тишина
« Отговор #4 -: 15 Август 2013 11:18:52, Четвъртък »
Има период на натрупване на много знания и после изчерпване, дори енергийно както тказва Атон. Сега дори си го отмятам така. Това си е нормално.. особено като започнеш да форсираш,тоест да работиш всеки ден - увличаш се, енергийно се чувстваш добре, приятно е, изненадваш се с нещо ново и си мислиш, че това е ...магията))))тоест имашочаквания за това как да се случват нещата занапред. В даден момент нещо става и ти увисваш и ти потъват гемиите))))Това е нормалния цикъл. ПРосто се подсещай , че това е част от нещата.Дори воде до лека депресийка понякога, но пак си напомняй , че това е нормално
 Ще дойде време , в което такива моменти на нищо неправене ще те доведат до внезапни осъзнавания и прозрения)) Ще се превърнат в твойте лични моменти, в които ще почиваш и ще генерираш енергия, която ще ти е нужна за дуги неща. Не знам в момента с какво се занимаваш, но бъди сигурна, че ако се "развиваш както трябва ", това ще носи промяна в заниманията ти, търсенията и съответно те води към нещата, които  трябва да научиш ))))
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Foxy

Мисловна тишина
« Отговор #5 -: 15 Август 2013 11:47:50, Четвъртък »
Благодаря за отговорите! smile

 tattul, наистина малко се форсирам с едежневни занимания в последно време. Спомням си, че съм чела за това енергийно изчерпване. Може би наистина това е ситуацията. Ще гледам да не се ядосвам на такива моменти, а да търся положителното. Мерси! smile

 Aton, ще се опитам да приложа това. ... анализ и изграждане на оптимален енергиен баланс... Не, не ми звучи лесно... wacko Но звучи много полезно. Мерси! wink