Автор Тема: Съдба или свободна воля  (Прочетена 13799 пъти)

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #15 -: 21 Декември 2013 22:53:52, Събота »
Хах, какъв е тоя пример за самодисциплина и свободна воля smile
 Самодисциплина е да не си позволяваш да си з****к толкова често, колкото ти идва отвътре
 Свободна воля е да избереш да не унижиш когато можеш и си в правото си, да не отмъстиш, когато си наранен...Затова мисля, че имат някаква връзка тия неща...
 Тези, които ги описваш, не са много важни от гледна точка на равновесието на хаоса, важни са само за егото ти
 Например индийците са съхранили много знания, а са бедни като мишки и живеят в помия
 Дали твоето мрънкане от примера за 450лв би тръгнало някой от тях, при положение, че живеят с много по-малко?

Неактивен -921-

Съдба или свободна воля
« Отговор #16 -: 21 Декември 2013 23:18:42, Събота »
Давам ти примери как разбирам нещата. Не знам кое е важно за равновесието на хаоса.
 Бях решил да пиша и по другите теми, твой коментари , да изкажа лично мнение...но от  горния пост разбирам че няма смисъл... не че поста ти  е  остър, просто резонираме  на различни честоти.

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #17 -: 21 Декември 2013 23:30:05, Събота »
О, извинявам се, ако така е прозвучало, коментирах примера, иначе съм си остра по характер, но за сметка на това не съм злобна smile С удоволствие бих прочела и други твои коментари
 И...аз в момента не резонирам, наистина питам за вашите лични преживявания и мнения, дори когато изказвам противоречиво, това е от многото въпроси в главата ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Съдба или свободна воля
« Отговор #18 -: 22 Декември 2013 00:50:21, Неделя »
Quote огледало ()
Например индийците са съхранили много знания, а са бедни като мишки и живеят в помия

 Доста са интересни някои аспекти на многото им знания... Примерно... 

 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #19 -: 22 Декември 2013 12:22:39, Неделя »
И Сай Баба е разобличен, нъл тъй smile

Неактивен aves

Съдба или свободна воля
« Отговор #20 -: 22 Декември 2013 18:12:21, Неделя »
"виждащ" никога не се става случайно - всички които са изпаднали да дирят помощ, поради прекомерни видения САМИ СА СИ ВИНОВНИ! Знам го много добре, защото и аз съм минал през това състояние, и още 2ма от родата ми, а и няколко познати... неизменно човек сам си е причинявал проблемите, като е злоупотребявал с вродената си "дарба". Когато някой има зачатъци на ясновиждане, но вместо да го развива, се фокусира върху "картинки и звуци", тоест върву виденията, тези видения са засилват и буквално заливат човека. Защото виденията НЕ СА ясновидство, те са само далечно следствие от ясновидството, и затова нямаш никакъв пряк контрол върху тях, освен общо взето да си "затваряш очите" и да се мъчиш да ги игнорираш.
 Контролът е върху ясновиството, но виденията са тооолокова по-интересни, те са шарени, ярки, загадъчни... и резултатът от свободния избор е само впрос на време...

 "случайно" може да се стане ясновидец колкото случайно може да станеш електротехник...
 това е моето мнение, и не е задължително да е вярно
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #21 -: 22 Декември 2013 18:22:11, Неделя »
Авес, знам, че не е тук мястото, но само за секунда ще се отклоня
 Една позната наскоро сподели, че не се справила с дарбата си, защото виденията и усещанията, болките на другите така я заливат, че тя едва оцелява, полепвали по нея
 Аз нямам такива дарби, а по книгите пише различни неща-най-общо-да се установи контрол
 Имаш ли опит как става това?
 Тя се е свила и не смее да се отпусне с хора, да не би случайно да се прояви дарбата й.

Неактивен Bulfrog

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 99
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Съдба или свободна воля
« Отговор #22 -: 28 Януари 2014 16:41:06, Вторник »
Честно казано е доста объркваща границата между съдбата и свободната воля.
 Имаме свободна воля,но ако вземем твърдо някакво решение,то не се ли превръща в съдба ?
 Например,ако сме вървели по даден път дълго време ( акт на свободната ни воля ),мислите ли че тези действия остават
 без последици,ако изберете нещо различно ? Затова според мен,за да нямаш разочарования трябва да си много търпелив и
 силно вярващ в това,което към което се стремиш докато не постигнеш реални резултати. Така най-добре ще разбереш
 практически как работят законите на кармата и как обуславят твоя собствен живот. Истинското знание е практика,книгата просто
 я споделят,но не ти дават преживяване,ти сам го създаваш (дори понякога само във своето въображение ) . wink
Магията е преди всичко вяра в себе си.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Съдба или свободна воля
« Отговор #23 -: 17 Октомври 2020 09:53:47, Събота »
Творецът ни е създал със свободна воля.Стихиите и цялата ерархия от ангели нямат свободна воля. За това можеби са малко" прецакани".Свободната воля ни дава възможност да определим  векторната си посока на живот,които някои наричат съдба.За мен свободната воля и кармата са малко  несъвместими.Не може Творецът да ти дава свобода и в същото време да те слага в матрицата.Матрицата си я налагаме ние,когато избираме матерялният векторна живот.Когато обаче душата със свободна воля през преражданията си  е натрупала зло ,то тя ще го получи равностойното.До тук с нашата свободна воля.Най-тежкото творение  е  да променяме свободната воля на други  хора.Тогава са активират причинно-следственият механизъм-няма ненаказано зло. 
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен baphomet666

Re: Съдба или свободна воля
« Отговор #24 -: 16 Януари 2021 22:44:29, Събота »

Свободната воля я разбирам като това да можеш да правиш избор независимо от нищо друго. А всеки човешки избор се базира на следните неща:
1. Инстинктивно знание
2. Предишен опит
3. Скрити психологически процеси и механизми в подсъзнанието за които дори не знаеш че съществуват.
4. Това какво допуска ситуацията, не можеш просто да си правиш каквото си искаш(в буквален смисъл)
Над всичките тези неща, човекът няма контрол, той зависи от тях, следователно свободната воля не съществува, поне не в абсолютният си смисъл. Ако решиш дали днес ще облечеш червена или синя тениска, това няма да в резултат на свободна воля, а на това какво предпочиташ(генетично заложено), на това дали едната е мръсна или не(тоест според ситуацията), на това дали приятелите ти са ти казали коя ти стой по-хубаво(подсъзнанието) , а сбора от всичките тези фактори е повлиян от миналото(предишен опит). Следователно нямаш избор.
Нищо не е предначертано от някой конкретно, но все пак във вселената съществува последователност от събития, които определят бъдещето. За всяко нещо си има причина, включително и за това какви мисли са породени в човека. Тези мисли определят изборите ни, а над мислите си, ние нямаме контрол, защото мислите са вече породени от преминало събитие или преминала друга мисъл, която поражда следващата. Тъй че освен ако не можеш да видиш бъдещето или да се върнеш назад във времето, ти изобщо нямаш контрол над изборите си, и мислите предхождащи ги. Да не говорим че човешките избори освен от външните условия и преживявания, също така се влияят силно от емоциите, инстинктите, и изобщо общите принципи и схеми по които човека разсъждава(така както природата го е създала). Не можеш да се върнеш назад и да промениш мисълта или нещото, което те е довело до настоящата мисъл. Така че всяко действие поражда уникална последователност от други, но и всяко действие, решение, мисъл, е породено от предишни такива последователности. И от там мисля, че свободната воля не съществува, а бъдещето е предначертано, и по някаква свръхсложна система, дори може да бъде изчислено. Но това ще стане чак когато разбулим мистерията на човешкото мислене.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Съдба или свободна воля
« Отговор #25 -: 16 Януари 2021 23:26:37, Събота »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Crmz

Re: Съдба или свободна воля
« Отговор #26 -: 18 Юли 2021 04:43:17, Неделя »
Магията променя съдбата със сигурност... Дори несъзнателно, само заради медитациите - животът ти се подобрява. А стане ли въпрос за магия - там идва и себепознание и себеразвитие, идва и моментът, в който човек започва да трие старите истории и да пише нови... Естествено, съдбата се променя.

Единствения проблем е, ако искаш да използваш някакво заклинание, което да повлияе на сегашното ти състояние... Според мен, ако това беше правилния начин, то би бил очеваден и нямаше да се чудиш. Защо е така ли? Защото съдбата ни предоставя живота, който живеем за да се учим от грешките си... Ако ме питаш, вникни във корена на проблема и така го реши - ще ти донесе и израстване и мъдрост.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Съдба или свободна воля
« Отговор #27 -: 28 Септември 2023 21:33:11, Четвъртък »
Из филмът"Колибата"
-"Докато във вселената има друга воля, свободна воля да не следва бог.Злото ще намира път."
Бог,зло ,воля толкова различни аспекти в нашата съдба. [shok] [shok] [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми