Автор Тема: Съдба или свободна воля  (Прочетена 13189 пъти)

Неактивен cottonleaves

Съдба или свободна воля
« -: 3 Август 2013 18:02:50, Събота »
Въпросът ми е дали съдбата на всеки от нас е предопределена и от значение ли е свободната воля. Може ли магията да промени съдбата и какви биха били последиците от това

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Съдба или свободна воля
« Отговор #1 -: 3 Август 2013 23:09:02, Събота »
Всеки сам кове своята съдба. Всяко наше действие и решение променя по един или друг начин съдбата ни. От нашите действия сега зависи бъдещето ни. А колкото до магията... Мисля, че ако ползваш магия да промениш съдбата, после ще трябва да ползваш още и още и в/о ти да владееш магията - тя ще завладее теб.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Съдба или свободна воля
« Отговор #2 -: 4 Август 2013 08:32:26, Неделя »
cottonleaves, дадох ти достъп до практикумите.  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен cottonleaves

Съдба или свободна воля
« Отговор #3 -: 9 Август 2013 19:06:30, Петък »
От една седмица се каня да благодаря, и все ме прекъсват по средата. Благодаря за достъпа !
 Но аз наистина искам да знам, дали животът ни е предначертан или нашите собствени решения го определят и каква е ролята на кармата. Напоследък тези въпроси много ме терзаят, а пък чета коренно противоположни мнения.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Съдба или свободна воля
« Отговор #4 -: 9 Август 2013 21:42:02, Петък »
cottonleaves, помисли малко... Ако ти гледам на карти и ти кажа, че ти предстои неприятен разговор с близък човек след няколко дена, ти можеш да решиш дали да проведеш тоя разговор, как да го проведеш и т.н.... видове решения. И според това какво ще решиш ти сам променяш съдбата си. Те за това са и пророчествата и гаданията - да ни покажат какво би могло да се случи ако вървим по пътя по който сме тръгнали и да ни дадат възможност да се променим, а от там и съдбата си. Вярвам в съдбата, но само до там, че може да ма срещне с даден човек, да ми даде някакъв шанс, но в крайна сметка аз решавам дали да се възползвам и как от нея. Ние сме свободни същества със свободна воля и решенията си ги вземаме сами. Последните години много се дразня като чуя някой да се жалва от нещо и в/о да си реши проблема да хленчи, че така му било писано видиш ли... Някога бях същата кифла и се радвам, че пораснах и си взех живота в ръце. Сега съдбата ми е такава каквато си я нарисувам.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Aton

Съдба или свободна воля
« Отговор #5 -: 10 Август 2013 03:05:34, Събота »
cottonleaves, никой не може да ти даде еднозначен отговор подкрепен с факти.Но....когато имаме програмирано начало и програмиран край на пътя ,може пък и  да имаме навигация за този път smile .
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Съдба или свободна воля
« Отговор #6 -: 12 Август 2013 09:17:34, Понеделник »
Quote (lia)
какво според теб е Магия?
Фитнес за ума smile
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Foxy

Съдба или свободна воля
« Отговор #7 -: 12 Август 2013 13:56:23, Понеделник »
Не мисля че едното напълно изключва другото. Свободната ни воля изгражда и определя живота ни. Първо нашите мисли и после нашите действия. Ако не би съществувала свободната воля голяма част от заниманията с магия (да не кажа всички) щяха да са безмислени. Работата е там, че всяко действие (ментално или физическо) носи своя ефект/последствие. С други думи, когато със свободната си воля сме извършили нещо, следствията от него се превръщат в наша съдба.
 Съответно магията, както и "обикновените" действия могат да променят съдбата ни ... може би по малко различен начин. smile

Неактивен cubalibre

Съдба или свободна воля
« Отговор #8 -: 13 Август 2013 13:30:32, Вторник »
Освен това,четох енволтуване за любов, къде автора bezimenen казва следното: "Добре е обреда да се извършва при нарастваща луна или пълнолуние, но няма строго определено време за него. Обикновено при растяща луна или пълнолуние се изпълняват обредите за любов.", след това казва: "Гаси се с пръсти не с духане.", за свещ става въпрос...само,че аз съм чела,че не се гаси с пръсти свещ... та за това конкретно става въпрос....

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #9 -: 20 Декември 2013 23:10:07, Петък »
и на мен ми е интересно колко ни е свободна свободната воля
 защото ако някой стане "виждащ", се намират около 10-на много близки роднини и приятели, които да го заведат на психиатър, невролог, психолог, ..лог, и заедно да го накарат да вярва, че е шизофреник, и че трябва да изпие около 2кг с различни по големина и цвят хапчета
 Сега...това съдба ли е, свободна воля ли е?
 И как може някой да твърди, че има свободна воля, като ежедневно, ежеминутно живеем в стереотип
 С една дума - свободна воля може и да има, но ние не я практикуваме smile

Неактивен aves

Съдба или свободна воля
« Отговор #10 -: 20 Декември 2013 23:29:25, Петък »
"виждащ" не означава плямпащ - никой не го кара да обеснява на всички какво е видял, чул, усетили и прочие
 и дори стереотипите си ги избираме сами... известна е приказката:

 - попитали единия от двама брата, как станал толкова праведен и той казал:
 - баща ми беше престъпник, дядо ми беше престъпнник, вучо ми, свако ми, чи и братчед ми - какщ можех от този пример да не се отвратя и да не стана праведдник
 - попитали другия от братята, как станал пък престъпник и той казал:
 - баща ми беше престъпник, дядо ми беше престъпнник, вучо ми, свако ми,
 чи и братчед ми - какщ можех от този пример да не се подведа и да не стана престъпник

 изводът е, че примерът е един, а всеки сам избира как да се поучи от него wink

 примерът - това е съдба, поуката - свободна воля
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #11 -: 20 Декември 2013 23:59:25, Петък »
"виждащ" може да се е получило случайно, познавам такива хора, объркването е голямо и търсят помощ, защото не знаят какво става, и в този смисъл - не се просто плямпащи

 а примерът за свободната воля...да решиш какво да станеш въобще не може да е пример, свободната воля, както аз я разбирам, е да следваш по най-добрия възможен начин замисъла за теб на вселената, Бог или който както го нарича

Неактивен -921-

Съдба или свободна воля
« Отговор #12 -: 21 Декември 2013 21:56:48, Събота »
Свободна воля има, и тя е да осъзнаеш и да разбереш кога се чувстваш добре СЕГА, когато го правиш да изпитваш удоволствие... не утре да си щастлив/а, днес сега...Ако мислите че съдбата ви е  предопределена, то намерете предопределението си като използвате свободната воля да решите по този път ли по друг ли. Иска ми се да знам за какво съм тук, имах 30 варианта, сега са вече 2. Което не е резон за това какво мисля за себе си. Знам си възможностите, гледам реално на нещата, следвам това което ми харесва да правя. Единственото което съм разбрал на 100% е , че човек трябва да се развива. Не говоря за бизнес и политика и  там фирми, работа...а като интереси. Още по добре ако се съчетаят...няма да работиш никога. Духа никога няма да накара тялото да страда, освен ако човек не си го направи, като се подвежда по чужди идеи. Както се казва опознай себе си. И допълвам да се изкорени манталитета на жертва в първо време.

Неактивен огледало

Съдба или свободна воля
« Отговор #13 -: 21 Декември 2013 22:03:50, Събота »
То серийният убиец е най-щастлив когато убива
 Не съм фен на свободната воля като извор на удоволствия, самодисциплината е важно качество, което, добре развито, води до успехи в различни области
 И тя няма много общо с удоволствията smile

Неактивен -921-

Съдба или свободна воля
« Отговор #14 -: 21 Декември 2013 22:35:06, Събота »
Не се опитвай да гледаш през очите на другите. Зарежи убиеца, той си  има мотиви, и си носи отговорността.
 Самодисциплина в какво? В какво се самодисциплинираш? Да чупиш камъни, да си общ работник на ниска заплата, да слушаш шефа,  да правиш софтуер, да рисуваш, да си дизайнер, да развиваш бизнеса си? Всяко нещо независимо какво е  твой избор, защото така си решил/а, свободна воля...и ако това твое решение ти харесва като действие, то носи удоволствие. Пример за да  ме разбереш какво искам да кажа. Харесва ти да рисуваш. Имаш талант. Записваш се на курс или в академия за уеб дизайн, нищо не разбираш от компютри, но имаш око как трябва да изглежда един сайт, и това ти е голям плюс. Започваш учене...тежко, неясна материя. Налагаш си самодисциплина, учиш, питаш, учиш,питаш, тестове, започваш да навлизаш в материята на дизайна. Вече няма да имаш трудности с  програмния код, който не е толкова труден, и работата ти доставя удоволствие, за което взимаш добри пари, и в тази област се развиваш непрекъснато.
 Другия сценарии ...Бачкай някъде за 450 лева, налагай си  самодисциплина колко да харчиш, да търпиш другите с нисък коефициент на интелигентност... е може да те забележат колко стриктно работиш...но няма да те повишат, защото друг няма да може да работи толкова качествено на тази позиция. Идва някой и хоп, шеф, прост, прост, нищо не разбира...и се чудиш много е  несправедлив живота  , егати и държавата, тия политиците за нищо не стават....аз съм националист.