Автор Тема: Имам ли направена магия- н-та част  (Прочетена 63301 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #60 -: 20 Октомври 2013 19:33:06, Неделя »
Нямате направена магия.

 По въпроса за семейството- обърнете се към психолог, който да има опит в работата в областта на консултирането на семейства. Психологът ще следва да Ви спомогне в овладяването на проявите на вербалната агресия, която (поне от това, което описвате), е кандидатът за причина за множеството спорове на въпреки и за най-дребното. На място при разговор с психолог ще се изясни какви са първопричините, предизвикващи подобен вид поведение и съответно способите за справяне с неприятните спорове...

 Честото боледуване от ВИ може да бъде сигнал за отслабена имунна система. Правени ли са имунологични изследвания?

 Това-

 
Quote moximoxi ()
Самата аз се чувствам страшно изнервена, губя трезва преценка, непрекъснато треперя, чувствам се замаяна и отпаднала и без никаква енергия. Стигам до там, че реакциите ми започват да се забавят.

 От колко време продължава? Такива са признаците за депресия, на която не е обръщано внимание и състоянието се е влошило. Компетентният специалист е психиатър- за да диагностицира и предпише лекарства. Едновременно с психиатъра е необходим и добър психолог- да даде техники и нов начин на живот, които да спомогнат работата на психиатъра и да освободят от натрупаните негативни емоции, така че да има цялостно пренареждане на живота, позволяващо отваряне на нова страница в него.

 Това е за сега от мен.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #61 -: 20 Октомври 2013 19:44:13, Неделя »
moximoxi, няма направена някаква колективна магия на семейството ти....По скоро обърни внимание на енергииния си баланс ...като за начало се разхождай с детето по 1 час на ден в някой парк ..не се концентрирай върху негативните неща...повярвай в себе си.....Започни да се харесваш тогава и съпруга ти ще те преоткрие отново....Успех!
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен moximoxi

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #62 -: 20 Октомври 2013 21:47:56, Неделя »
Благодаря на всички, които ми отговориха. Все пак, радвам се, че опасенията ми за магии се оказаха безпочвени. Относно депресията - да, истината е, че не обръщам достатъчно внимание на това състояние. А колкото до съпруга ми: разговаряла съм безброй пъти с него за проблемите ни, но неговото мнение е, че такива няма, и че е напълно нормално хората да не се разбират (!?!?!?!?).... така че, май по-скоро ми мирише на развод.
 Благодаря още веднъж!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #63 -: 21 Октомври 2013 08:38:44, Понеделник »
moximoxi, в състояние на депресия разсъжденията са замъглени. Вземането на важни решения става трудно, тъй като вероятността да допуснеш грешка, заради замъглените от депресията разсъждения, е много голяма. От тук и нарояване на проблеми в личен и не само в личен план.

 Споменаваш за развод, а разводът е прекалено важна стъпка, за да вземаш такова решение в състояние на депресия.

 Освен това надявам се осъзнаваш, че идеални хора няма. Всеки си има своите недостатъци. От там и в една връзка е нормално да има и дрязги. Не е нормално, ако дрязгите са постоянни. Но за това си има причини и те може да се отстраняват при добро желание.

 Другата ми препоръка е да си обърнеш внимание на депресията. Ако я чакаш да мине от самосебеси- това няма да стане. Трябва да се определи вида на депресията и да се отстранят причините, които я предизвикват. Т.е. психиатърът ще диагностицира, ще предпише лекарства, а психологът ще ти помогне в откриването на първопричините и цялостна смяна на начина на живот.

 Ако не се отстранят първопричините, състоянието ще се повтаря.

 Аз предполагам- работиш много, да? До степен да забравяш да почиваш? Ако е така, ето това е една от най-често срещаните причини за депресия, вероятно в комбинация с burnout...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен moximoxi

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #64 -: 21 Октомври 2013 19:42:35, Понеделник »
Theshadow, още веднъж благодаря за изчерпателния отговор. wink Наистина, беше ми полезен. По принцип, и аз ги знам тези неща, но е друго, когато и друг ги потвърди. smile

Неактивен TT

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #65 -: 22 Октомври 2013 16:23:35, Вторник »
Здравейте, от както се помня все има проблем около мен.....В последно време е ужасно....Само лошо, лошо....навсякъде....изгубих светлината в живата си, отчаяна съм! Защо в нищо не ми върви? Карма, магия или просто късмет wacko вече незнам....Може ли някой да ми помогне? Аз съм родена на 24/09/1981г., детето ми на 20/11/2009, а мъжът до мен на 19/02/66г.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #66 -: 22 Октомври 2013 16:49:09, Вторник »
TT, не съм от маговете, за които датите имат значение. Моля да ми напишеш подробности, т.е. сподели онова, което те притеснява, тъй като "не ми върви" е твърде общо казано.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен TT

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #67 -: 23 Октомври 2013 09:35:36, Сряда »
Ами.....първо родителите ми винаги са били студени към мен...като дете ги питах да ли са ме осиновили...никога не се празваше рожденият ми ден, не ме гушкаха и тем подобни мили неща, БЛААААА....после като тинейджър имах проблем със сърцето и без малко да приключа, но ме спасиха с цената на много борба и белези по тялото и в душата ми....на много хора съм помогнала, а аз съм все сама в мойта борба....когато се разболях останах без приятели и сега имам двама, но я са тук или ги няма.....изведнъж семейството ми се обърна със страшна злоба срещу мен....обидиха ме, нагрубиха ме и всичко това след като давах всичко за тях и децата на брат ми....от една година майка ми не ме е потърсила....баща ми ми ми звани от време на време и ми говори, че на тех не им пука за мен да си живея живота....и между другото да си знам, че той не ми е истински баща, но пак ме обичал...БЛАААААААААААААА....но това там е една голяма Лайнарска драма.....с една дума ми ебаха майката...единственото в което вярвах и ме крепеш СЕМЕЙСТВОТО ме предадед....после в този период се ражда синът ми...преждевременн едва 1,200кг. и така една годена борба да проходи и тн., ходех на терапий, плачех и незнаех къде съм и междувреммено му откриха киста на малки мозък, която се оказа микро инфаркт, после му правихме операця от хидроцеле...още не е проговорил хубаво а вече почти на 4г. ходи на логопет....той е едно прекрастно дете...което за съжаление си го отнася когато ми пречернее.... в цялата ми трагедия съм сама...човекът до мен е пълен егоист с две деца който по никакъв начин не ми помага и не ми е опора, но много съм го обичала, сега изведнъж всичко пропадна и само сканадали....преди месец ми се обаждат, че ми е ипотекират и апартамента, който имам и сега банката иска да се плаща пак след 10 години....иде ми да се гръмна....има и хиляди дребни неща, като катастрофи, счупена кола, счупени хиляди неща....но аз умрях и изчезнах в тези проблеми...гледам образа в огледалото и не виждам и помен от онова лъчезарно мило, оптимистично момиче...светлината в очите ми огасна и нищо не може да ме накара пак да заблестя, както преди....изгубих вярата си в каквото и да било...вярвах в бог,молех се сега всичко е празно, пусто, няма никакво чуство.......

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #68 -: 23 Октомври 2013 10:01:04, Сряда »
TT, ти си силна и борбена натура, но по някога и силните имат нужда от помощ. Първо потърси помощта на психолог, за да си върнеш душевното спокойствие. Не е хубаво детето да го отнася заради твоите проблеми. След това вече ще можеш да метнеш проблемите един по един и да ги решиш подобаващо. И ще намериш и поводи за радост, и ще видиш, че живота е хубав. Наистина най-лошо е когато ни предадат близките ни, но пък старите хора казват, че семейството си не избираме, но избираме приятелите си. Моите най-близки приятели също са на далеч, но дали по телефон или мейл винаги получавам подкрепата им, а и те моята... Радвай се, че имаш приятели, макар и двама. И никога не е късно да намериш още. Хората не са толкова лоши колкото си мислим. Все още има добри и те биха те подкрепили, ти само ги намери. И помощта от психолог не е за подценяване - казвам го от личен опит.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен TT

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #69 -: 23 Октомври 2013 10:22:12, Сряда »
Благодаря, само да намеря някой добър....може да ми препоръчате..

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #70 -: 23 Октомври 2013 14:58:19, Сряда »
TT, според мен не си напълно откровена......когато човек иска помощ трябва да е откровен...дори и с риск да се покаже в неблагоприятна светлина......
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен TT

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #71 -: 23 Октомври 2013 15:58:00, Сряда »
Това което съм написала е основното, около което има много подробности, който носят своята причинноследствена връзка....нямам причина да не съм откровенна с вас....не съм тук за да ви се харесвам, а и дори да е така, предпочитам да ме приемат такава каквато съм с плюсовете и минусите ми....незнам какво ви кара да мислите така.....

Неактивен tattul

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #72 -: 23 Октомври 2013 17:36:24, Сряда »
TT, нямаме навика да се навикваме на хората дошли да искат помощ. Може понякога да го избиваме на майтап и да се позаяждаме малко, но ни дават повод и ние си се забавляваме откровенно. В случая си се засегнала от Атон, но той нете обвинява, а просто се опитва да преосмислиш всичко още един път.  Опитай се да видиш ти къде си сгрешила. Нее задължително да си направила нещо спрямо ддруг . По някога правим неща спрямо себе си и не искаме да погледнем истината . Или пък просто не я виждаме и се връщаме към неприятностите отново и отново. Усещането като въртене в кръг и проблемите и нещастията се завихрят все по-често и все с по-голяма сила. Не тие  бил лесен живота. От това, което чета, единственото истинско нещо в живота ти е детето ти)) Не позволявай на себе си да бъдеш лоша с него. Не е едно, няма и смисъл. Казвам от личен опит)) Не позволявай да израстне като теб. И се опитай зарад него да промениш себе си - тоест да прекъснеш връзката на цялото "Зло". Не е лесно, но дава резултат и то с времето  - невероятен.  И все пак плюсовете ти и минусите ти са си лично твои и погледни там)) без да се обвиняваш, осъждаш, без да се виждаш като жертва....без да мислиш, кой какво мисли за теб. Когато гледаш в себе си, не мисли за другите, не мисли какво биха казали другите ако точно в този момент, в който гледаш себе си видиш нещо хубаво -...задръжго, порадвай му се. Веднага ще ти мине през ума - другите, как биха те очернили именно по този повод и как биха изопачили нещата, но ти се опитай да овладееш тези мисли.. После си намери една неприятна черта и направи същото с нея...Старай се да елиминираш мислите, които идват по въпроса какво щ е кажат другите... Опитай се да "видиш" връзката ти с детето ти)) Усмихни му се.. Напиши всичко, за което изпитваш "истински Срам" , за това , което си му причинила в даден момент, в който си си изтървала нервите. Опитай се първо себе си, после връзката с детето да изчистиш....После ще последват и други неща , но стъпка по стъпка. Рискуваш а ти гръмнат бушоните, чакар , че си смело момиче и не се даваш лесно))
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен TT

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #73 -: 24 Октомври 2013 16:05:05, Четвъртък »
Благодаря tattul! Ще го направя ))))

Неактивен fishy

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #74 -: 20 Ноември 2013 17:08:00, Сряда »
Здравейте,
 Бих искала да знам дали имам направена магия. От няколко месеца в дома ми се случват необичайни неща - появиха се мравки, въпреки отличната хигиена, които се опитвах да преборя с различни препарати и в крайна сметка те изчезнаха наскоро от само себе си. От приблизително същия период гърмят и крушките в къщата ми (и като казвам гърмят, нямам предвид, че изгарят, а се пръскат на парчета, енергоспестяващите също!). Прочетох, че в темата сте писали, че цветята са показателни - за този период ми подариха две и двете увяхнаха (това може и да поради факта, че не умея особено да се грижа за цветя). Отслабнах доста без причина, поне не диагностицирана такава. Малко след появата на мравките започнаха и проблемите във връзката ми. Приятеля ми охладня сякаш изведнъж и когато го питах къде е проблема, казваше "Не знам какво ми става". В крайна сметка се разделихме. Но странностите в дома ми продължават. Понякога входната врата се заключва 2 пъти (аз винаги заключвам по веднъж). Миналата седмица стана и наводнение от пералнята. Та всички тези неща ми се струват необичайни и ще ми бъде от полза ако споделите мнение по въпроса, тъй като нямам никакъв опит или познания в тази област.