Автор Тема: Имам ли направена магия- н-та част  (Прочетена 63268 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #45 -: 20 Септември 2013 18:52:44, Петък »
Значи то според един виц си има тактика за определяне дали човек е нормален или не е... Това е вицът...

 "Журналист взима интервю от директора на психиатрична клиника-
 - Как разбирате, дали човека е здрав, за да го изпишете?
 - Ами има стандартен тест- пълним една вана с вода и слагаме чаена лъжичка и черпак до нея. След това караме човека да излее водата от ваната.
 Журналиста се усмихва и казва -
 - И нормалният човек взима черпака, нали?
 - Не - отговаря директора - нормалният човек изважда тапата на ваната..."

 А сега по-сериозно... На практика всичко, което попада в обсега на Международния класификатор на болестите е, таковата, болест. Така че, ако някой пак те попита дали си луд, кажи му смело, че не си, защото такова заболяване - луд- не фигурира в Международния класификатор на болестите. Това- лудостта- е измислица на обществото, а не е нещо, на което се базират при работата си психиатри, психолози, психотерапевти, психоаналитици...

 За описанието ми на една от основните вреди, причинявани от дистреса... Е, по-неподробно не съумях да го опиша... 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #46 -: 20 Септември 2013 23:12:41, Петък »
Атон, теб те питат луд ли си, а на мен директно ми казват, че съм луда. Е луда съм, ама щастлива. А Сянката сега ми разби илюзиите на пух и прах. Нямало такава болест видиш ли. И аз сега като не съм луда и щастлива каква съм?
 Сянка влизай си във функциите на психолог, анализирай и диагностицирай. Аз като не съм луда - каква съм? Това, че съм щастлива (поне в повечето случаи) го зная и сама. tongue
 И продължавай с подробното описване. Все пак по-лесно е (и по-интересно) да прочета твой коментар, отколкото да изчета цял учебник по психология докато намеря това което ми трябва. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен avis0005

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #47 -: 20 Септември 2013 23:25:17, Петък »
До theshadow: здравейте, нова сам тук не зная към кога и къде да се обърна за помощ, но нещата при мен наистина са доста зле във всякакъв аспект. Аз съм на 45 год. , с два брака и четири деца. От три години просто живота ми се обърна надолу с краката и в професионален и в личен план. Не зная към кого да се обърна наистина, защото съм в много тежко положение в момента. Искам да знам имам ли направена магия и моля за помощта ви. Аз съм отчаяна. Не че винаги ми е вървяло много, но от три години е ад, а виждам, че се отразява на дечицата ми също, а те нямат вина за нищо. Моля, пишете ми, дайте ми някакъв съвет, помогнете ми. Аз съм на краен предел. Страхувам се. Както и тук се пише от шарлатани, но ми харесват вашите отговори на другите участници и затова искрено вярвам, че вие ще ми помогнете. Искам да ви споделя, че тук от известно време с каквото се захвана, говорим за готова работа и в последната минута нещо става и се разваля. Загубих майка си преди 1год. и 9 месеца. Да, беше болна, но... Смъртта и беше ужасна. Сигурно станах банална, но простете. Сигурно пиша несвързано, но толкова неща ми се случиха, че съм на ръба. Помогнете ми, моля ви от цялата си душа и сърце . Надявам се искрено, че скоро ще получа вашия отговор. С най-голямо уважение.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #48 -: 21 Септември 2013 08:31:26, Събота »
avis0005, направих си труда да кирилизирам мненията Ви. Но не се притеснявайте да пишете на латиница, ако нямате кирилица. Разбирам - все пак сте в друга държава. Аз ще кирилизирам (имам си технически средства за целта).

 Погледнете отговора на Цеци по другата тема. Тя е отговорила правилно. А сега още нещо. Поднасям го под формата на една будистка притча-

 "При учителя Нанин дошъл посетител, за да го пита за учението Дзен.
 След някое време Нанин поднесъл чай. Поставил чашите за чай, почнал да пълни с чай едната, но продължил да налива чай и след напълването й. Накрая гостът не издържал и казал-
 — Не виждате ли, че чашата е пълна догоре и прелива? Не може да поеме повече.
 — Точно така — отвърнал Нанин и най-после спрял да налива. — Също като тази чаша и твоето съзнание е препълнено. Как тогава бих могъл да добавя в него каквото и да било?"

 Трябва да се освободите от миналото, за да си оставите празно място за наместването на новото. Прегледайте спомените си от последно време и особено онези, които са притеснителни за Вас. Не да ги изтласквате, не да се насилвате да ги забравите- това не бива да правите. Трябва да пуснете тези спомени да си останат в миналото.

 Запазете си само хубавите спомени. И най-вече за майка Ви. Хората не искат да бъдат запомняни със смъртта си, а с живота, който са имали. Спомняйте си най-хубавите мигове с майка Ви, защото това е по-важно да съхраните в паметта си за нея от спомените за ужасната смърт. Ако майка Ви можеше от някъде някак да Ви види, нали би се радвала, ако разбере, че се усмихвате на някой хубав спомен с нея, а би се натъжила, ако Вие сте тъжна от лошия спомен за смъртта и? Майките винаги искат децата им да са щастливи, нали? Затова, като стане дума за майка Ви, винаги извиквайте в съзнанието само най-хубавите си спомени с нея. Най-най-хубавите. Припомнете си най-хубавите събития, емоции, които сте имали заедно. И знайте, че тя със сигурност би се радвала, че я си я припомняте именно така.

 За невербалната комуникация... Когато човек е събрал в себе си много лоши събития, цялото му излъчване към околните се променя. Става въпрос за позата, жестовете и мимиките. А позата, жестовете, мимиките, са част от невербалната комуникация. Тя се осъществява на неосъзнато от хората равнище.

 Хората усещат на "подсъзнателно" ниво, че нещо във Вас ги притеснява, но "подсъзнанието" повече от това не обяснява и хората се отдръпват инстинктивно от неизвестното и притеснително, което усещат у вас. Това Ви създава пречка в общуването и в професионален, и в личен план.

 Такава е тайната на гледането сутрин в огледалото и изпращането на хубави послания към себе си, оценяването на и радването на малките дребни неща, които ги има около нас, но не им обръщаме внимание покрай проблемите. Подавайки едни хубави мисли към себе си още от сутринта... Неосъзнавано именно така човек започва да излъчва една съвсем друга настройка и общуването започва да потръгва. А от там всичко бавно и полека започва да върви нагоре към възход.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #49 -: 21 Септември 2013 08:58:53, Събота »
Аааа, Цеци, аз за щастието нищо не казвам. Дай да се разберем по този въпрос! Значи драскаш от изречението "луда", а това "щастлива", само то да остава. Значи си щастлива. Мдам. Щастието е много хубава болест. Препоръчвам на всеки да боледува от щастие периодично, таковата, заради хубавия имунитет към неприятности, който се развива по този начин...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #50 -: 21 Септември 2013 11:15:35, Събота »
Сянка, както винаги си най-добрия и диагнозата е точна. Обаче категорично отказвам да драскам "луда" от изречението. А сега ще ти дам моето определение за "лудост".
 лудост - симптон на болестта Щастие. Свежда се до това да си малко или много различен от масата. При силен стрес и големи проблеми да можеш да излезеш от социума (това последното е лаф на Алексей Бъчев), което иде да рече, че вземаш нестандартни решения за излизане от ситуацията. И много важно - да не се притесняваш, че хората правели така..., а ти иначе.
 Като цяло да си луд и щастлив е много забавно. Някои те гледат странно, други успяваш да заразиш с тази "болест" и животът става една идея по-лек... Абе хубаво е. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #51 -: 21 Септември 2013 17:33:23, Събота »
Атон, преместих разговора ни в скрита секция "Бойна магия", че според мен е за там, таковата... Ако желаеш, нека там да продължим дискусията...

 Цеци, много добре написано! Ще си го добавя в личния ми класификатор на болестите и ще си го препрочитам при необходимост...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен eternity8

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #52 -: 26 Септември 2013 09:55:37, Четвъртък »
Здравейте. Прочетох цялата тема и видях, че сте доста компетентни в даването на отговор дали има направена магия по дати.
 Аз съм родена на 24.09.1981, съпругът ми на 25.07.1985 искам да попитам дали имаме направена магия? Дали ще имаме деца и в момента сме на кръстопът и аз и той. Каква работа да захвенем, в чужбина ли да излизаме. И двамата имаме много добро висше образование. Историята е дълга, но общо взето не ни върви, постоянно се караме, баща ми почина внезапно. Опитах се да го напусна, почти година сме разделени, той отиде да работи на морето след като баща ми почина. Но мисля постоянно за него и продължаваме да се караме. Най - вече искам да разбера дали той ме обича истински или не си струва да съм с него.
 Благодаря много.

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #53 -: 26 Септември 2013 18:58:56, Четвъртък »
eternity8, когато няма комуникация между хората  отдалечаването е неизбежно.А на въпросите които зададе само ти знаеш отговорите.....и ти ги знаеш....но понякога реалността не ни харесва и се мъчим да я подменим с алтернативна...Успех!Най -хубавото е пред теб! smile
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен eternity8

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #54 -: 28 Септември 2013 21:05:13, Събота »
Атон, благодаря ти за отговора. Прав си. Всеки има карма и на някои е по- трудна от на други. Аз го обичам и искам да сме заедно, исках да знам какво може да се каже за нашите дати за да знам как да подходя. А пък... Ако не е писано... То само ще се случи каквото трябва...
 Нека първо да изпробваме всичко, което можем, така че ще се радвам да разбера какво можете да ми кажете за датите ни.
 Благодаря за отзивчивостта. smile

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #55 -: 28 Септември 2013 22:28:33, Събота »
eternity8, тук има хора които наистина ще ти кажат доста неща по датите......но избора си е изцяло твой.Все едно някои да ти каже ...на 100 метра има кръстовище.......но накъде ще завиеш- избираш ти.
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен eternity8

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #56 -: 1 Октомври 2013 15:17:57, Вторник »
Така е Атон, прав си. Благодаря ти!
 Аз съм направила своя избор и все пак ще се радвам и ще съм благодарна ако някой със способности ми каже това, което показват датите според него. smile

Неактивен eternity8

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #57 -: 17 Октомври 2013 19:51:37, Четвъртък »
lia, благодаря ти много! Много е вярно всичко, което пишеш и ти благодаря за изчерпателния отговор. Очевидно моята карма е трудна. Хем семейство, но да не се обезличавам, хем кариера, но да не гоня първото място. Очевидно - баланса и затова съм везни. Трудно ми е. Събрахме се със съпруга ми, трудно е но полагам максимални усилия. Интересно ми е какво можеш да кажеш за неговата дата и за неговия път в живота, характер и насока. Много ти благодаря предварително.

Неактивен moximoxi

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #58 -: 20 Октомври 2013 19:11:59, Неделя »
Здравейте,
 Тъй като и аз не намирам логично обяснение на множеството неприятности, които ми се случват от доста време насам, започвам да си мисля, че имам някакво чуждо негативно влияние. Дано да съм си въобразила. На всеки, на когото съм споделяла до сега за проблемите си, твърди, че това е лош период, който по един или друг начин ще премине. Само че проблемите се точат в продължение на години. Основно, неприятностите ми са в семейството, и по-специално - в отношенията ми с партньора, които в момента са страшно изострени. Напрежението между нас е огромно, и както вече споменах, продължава от години, като неговата агресия започва да се прехвърля и върху децата ни. Вероятно, ще си кажете, че нещата си имат предистория, която аз не съм забелязала, но, повярвайте ми, не е така. Проблемите ни се появиха буквално изневиделица, и без видима причина, и то в момента, в който бяхме най-щастливи. Стигнахме до там, че не можем да постигнем съгласие по най-елементарни въпроси. А освен в семеен план, и в здравословен нещата също не вървят - аз и децата ми боледуваме непрекъснато вече близо 2 години от какви ли не вирусни инфекции, дъщеря ми страда от някаква хронична кашлица, която след абсолютно всички направени от множество доктори изследвания, все още остава без диагноза. Отделно, с каквото и да се захвана (лично или служебно), нещата винаги се объркват по възможно най-странния начин, а крайният резултат или е отрицателен, или положителен след множество перипетии. Самата аз се чувствам страшно изнервена, губя трезва преценка, непрекъснато треперя, чувствам се замаяна и отпаднала и без никаква енергия. Стигам до там, че реакциите ми започват да се забавят.
 Ще се радвам, ако някой сподели мнението си. Видях по-напред, че една съфорумка е дала и рождени дати. Моята е 03.01.1984, на децата ми 05.04.2009, а на партньора ми 21.12.1981.
 Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #59 -: 20 Октомври 2013 19:32:00, Неделя »
moximoxi, аз също мисля, че е лош период и твоето състояние на... да го наречем пренапрежение с нищо не помага да излезеш от него. Предполагам, че напрежението м/у теб и партньора ти е започнало малко след като са се родили децата. Има мъже които просто ревнуват, че вече не са на първо място за жените си след появата на деца и ги избива на агресия. Там би ви помогнал психолог. А това, че трябва да се грижиш за дом, деца, мъж и служебни ангажименти, без да ти остава време за почивка... те докарва до положение да трепериш и всичко изброено от теб.
 Започни всеки ден да намираш по нещо което да ти доставя радост, мисли положително, мечтай... Но не е лошо и да потърсите съвместно със съпругът ти помощта на психолог. (когато бях на дъното - една психоложка ме изкара от батака)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен