Автор Тема: Имам ли направена магия- н-та част  (Прочетена 63289 пъти)

Неактивен Jokera

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #30 -: 1 Август 2013 08:38:43, Четвъртък »
Имам къща с дворно място в град Едикойси. Всъщност град Едикойси е едно необикновено село със статут на град. В двора имам засадени дръвчета. Има стари, засадени преди да купя къщата има и засадени от мен. Мястото е "магическо" ако мога да употребя тази дума . Всяко растение което поникне се развива изключително бързо и много добре. И бурените и полезните като домат, грозде, босилек, мента, череши и т.н.
 Чудесно се развиват и здравецът и лавандулата и мушкатата и индришето, а кактусите ми цъфтят по няколко пъти през лятото. Да, по няколко пъти smile
 Разликата как се чувствам в апартамента в големия град и там е в много пъти.
 От много години, чета всичко което ми попадне за магията и трансцендентното. Никога не съм правил опит за практически занимания, защото съм смятал, че занимания с неща от които не разбираш трябва да стават под погледа или поне със съвета на някой по-опитен. Наследствена обремененост ,може би smile Дядо ми, лека му пръст беше занаятчия, баща ми да е жив и здрав и той. Чирак, Калфа и Майстор. Такъв човек аз го наричам "Учител".
 Theshadow казва, че не е необходимо за което му благодаря.
 Преди месец ми попадна книгата на Дража Микахарич „Стотина заклинания“. За пръв път реших да направя опит за заклинание. Съвсем съвестно направих всичко точно по предписанието.
 В двора има и две орехови дървета. Едното е няколко години по-младо от другото. След три дни листа на по-младия орех окапаха буквално за денонощие. Всичко останало си е нормално. И цветята и зеленчуците и кактусите и бурените. Само ореха изсъхна.
 Възможно ли е да има връзка между двете неща.
 Изключвам намеса на външен човек във връзка с ореховото дърво. Няма как да влезе външен човек.
 Нямам обяснение.
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #31 -: 1 Август 2013 11:02:28, Четвъртък »
Jokera, ритуалите и заклинанията прочетени и изпълнени самоцелно са едно голямо НИЩО.Те могат да се използват за настройка за свършването на дадена работа, но никога те самите не вършат работа. Давам пример: Всяка сутрин в офиса си пия кафе , ям два кроасана и чета вестник- така се настроивам за работа ...това е ритуал след които работя много добре ,НО самата работа трябва да си я свърша сам.
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Jokera

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #32 -: 1 Август 2013 21:48:30, Четвъртък »
Нещо не разбрах, какво общо има работата със заклинанията и опадалите листа на ореха.
 И думата самоцелно най-вече. Всяко действие се извършва с цел. Целта може да се окаже глупава, неподходяща, прибързана, необмислена, или смислена, желана и т.н., но всяко действие има цел.Каквото и да съм правил е имало цел за постигане на резултат.
 Въпросът ми бе: "Възможно ли е да има връзка между двете неща?"
 Да приемам ли за отговор, че не е възможно?
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #33 -: 1 Август 2013 23:44:14, Четвъртък »
Да, не е възможно !
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #34 -: 4 Август 2013 08:35:29, Неделя »
Jokera, дадох ти достъп до практикумите. Що се отнася до останалото- присъединявам се към отговора на Aton.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Jokera

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #35 -: 5 Август 2013 05:48:41, Понеделник »
Благодаря!
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен tedi_6061

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #36 -: 14 Август 2013 21:31:01, Сряда »
Здравейте!Не искам да изброявам много от нещата който не вървят в нашето семейство.Не искам да ходя при врачки понеже ще ми кажат че имам магия а в същност нямам или ако имам няма да успеят да ми я развалят.Искам да знам дали има магия върху мен и моето семейство.Може ли да ми кажете има ли магия или не.

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #37 -: 15 Август 2013 00:00:03, Четвъртък »
tedi_6061, може и ние да сме врачки и като ти кажем ,че имаш ,всъщност да нямаш!Каквото и да ти се каже ти няма да го приемеш.....така че всичко става безсмислено. wacko
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #38 -: 15 Август 2013 08:06:42, Четвъртък »
tedi_6061, нямаш направена магия. За сметка на това в теб има натрупан негативизъм. Ако искаш да се отървеш от него и да ти потръгнат нещата, ще ти изброя няколко неща с които да почнеш: Първо като се събудиш сутрин почни с благодарност. Т.е. мислено благодари за всичко хубаво което имаш. ( приятели, семейство, работа, дори някоя вещ която много си харесваш). След това търси хубавото във всяка ситуация. И мисли само за хубави неща - така ще привлечеш в живота си още от тях. Всичко това между другото много хубаво е описано във филма Тайната - The Secret, има го във vbox7. На мен този филм ми помогна много преди 6 години когато всичко около мен вървеше на зле. А и сега профилактично го гледам от време на време, за да не забравям да привличам хубавото в живота си.
 Успех.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nikolina

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #39 -: 19 Септември 2013 16:00:22, Четвъртък »
Здравейте,
 нова съм тук.Искам да попитам дали имам направена магия, още в края на миналата година започнах да се чувствам зле, не исках да се прибирам вкъщи ,не исках да виждам никого. Пращях от нерви ,всичко ме дразнеше. В началото на годината ми изчезна лична вещ, след което изгърмя и тялото ми като гръм от ясно небе - операция и последваща терапия. По принцип не вярвам в магии, но имам причина да питам, намирала съм разни неща.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #40 -: 19 Септември 2013 19:47:54, Четвъртък »
Николина, организмът е изпратил своето съобщение към съзнанието Ви, но Вие не сте го разчела. Операцията Ви не е била като гръм от ясно небе. Слушайте повече тялото си- то има какво да Ви каже, ако го слушате внимателно. Трябва да промените изцяло начина си на живот. Стресът в живота Ви е повече, отколкото трябва, а тялото Ви сигнализира.

 Ако не си вземете адекватна почивка и не намерите начин да намалявате стреса, тялото Ви ще "гърми" и за в бъдеще. Не е магия, а е пряка последица от занемареното психично здраве (да, зная, че в България психичното здраве стои на последно място и психолог е мръсна дума, но това е поредната недобра идея и води до не един и два съсипани живота). Погрижете се за себе си.

 Нямате магия. И да намирате разни неща- магията не се прави чрез разни неща. Разни неща се подхвърлят, за да плашат онези, които са навити да се плашат. Ако допуснат да припишат на намереното и някакво лошо събитие (лоши събития се случват на всеки), ей тогава съвсем успява психирането. А ако си дава човекът парите и на врачки-ментета да "развалят магията", работата отече и парите - също.

 Та... Просто се погрижете за себе си, да имате адекватна почивка, да намалите стреса. Потърсете психолог, за да избегнете потискане или изтласкване на неприятното и то да продължи да Ви руши, просто защото не е правилно и безопасно отведено от психиката Ви.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен nikolina

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #41 -: 19 Септември 2013 23:18:53, Четвъртък »
Тheshadow много благодаря за отделеното време.
 Само да кажа,че нямам проблем с психичното здраве, психолог посещавах след операцията,защото действително всичко дойде като гръм от ясно небе. Радвам се ,че нямам направена магия, дано е така.Сигурно някаква тежка карма изкупвам , не знам.Действително преживях силен стрес, но не защото съм лабилна психически, а защото съм чувствителна и хорската злоба ми идва в повече понякога. Сега се опитвам с визуализации ,намерих ги на сайта ви, и положително мислене да върна хармонията на тялото ми.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #42 -: 20 Септември 2013 07:13:58, Петък »
nikolina, ти наистина си много чувствителна. Когато кажеш:"Аз нямам проблем със здравето.", това не значи, че не се случва да изкараш грип, да паднеш и да си удариш коляното и т.н. Това по-скоро значи, че не боледуваш постоянно. Така е и с психиката. Ние постоянно сме подложени на стрес (обида, човешка злоба, проблеми един след друг за решаване...) и от това страда горката ни психика. Това в никакъв случай не значи, че сме лабилни психически или пък е повод за срам. Да не говорим пък за комплексите, дето всички си ги имаме. Аз с моите съм във вечна война...
 Хубаво е, че си харесала техниките за визуализация. И аз ги ползвам постоянно. В сайта има и едни много хубави техники за медитация, на мен те ми помагат да се справя със стреса.
 А това, че трябва да слушаме тялото си е вярно. На мен преди десетина години ми подариха една книжка на Луиз Хей "Излекувай живота си". Вече е заприличала на мекица, защото е постоянно в чантата ми, но там има едни таблици в които пише коя болест от каква психическа нагласа идва. Естествено болестта я лекуваш с лекар (задължително кадърен) и лекарства, но ако поработиш и върху съответната психическа нагласа се предпазваш от рецидив на болежката.
 Аз малко се поувлякох... не ми се сърди. Добре дошла в сайта и се забавлявай заедно с нас. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #43 -: 20 Септември 2013 09:14:35, Петък »
Николина, психолог съм.

 Болестите, които са във връзка с психиката се наричат психо-соматични. Доказани са за пръв път от немския лекар Хайнрот през хиляда осемстотин и кусурна година, но наблюденията на връзката между психика и тяло са от 5 век преди новата ера. Така че не е нещо ново под слънцето. 

 Изследванията са категорични, че чувствата (емоциите), мислите, цялата ни психика- това всичкото е само и единствено химия. При това е сложно за обяснение. 

 Сега, за Вашия конкретен случай. Казвате, че сте била подложена на силен стрес. Стресът е бил в прекалени за Вас дози. Е довел минимум като за начало до изливането на химия в тялото Ви.  

 Едно от веществата, които се изливат в тялото при силни емоции, каквито предизвиква стресът в големи количества (по научному- нарича се дистрес- това е вредният стрес в повече, с който психиката не може да се справи), е адреналинът. Той се отделя рефлекторно като остатък от далечната ни праистория, когато стресът е искал бягство, а бягството е било от хищник по петите и е трябвало всичките мускули да се активират на шест, за да се оцелее.

 Адреналинът към днешна дата от човешката еволюция активира всички важни за организма системи. Но не забравя и да се насочва към мускулите, като не се изразходва за работата на мускулите- обикновено... Затова може да ги увреди. Сърцето е мускул. Знаете- силният стрес не е препоръчителен за хората със сърдечни проблеми. Сега знаете и по-конкретно защо е така.

 А както писа Цеци, ако ще се цели превенция- вече знаете какво не е добре за сърцето и за мускулите Ви.

 И това е само малка част от случващото се с Вас, когато стресът е в повече от поносимото.

 Наистина често тялото подава своеобразен сигнал, когато нещо не е наред. И ако на този сигнал не се обърне внимание, тогава нещата могат да се влошат. Слушането на тялото е хубаво нещо. Когато има кой да слуша, тялото говори внимателно. Ако няма кой да слуша, тялото почва да отправя съобщенията си грубиянската. И ако продължи да не получава слушането... Е... Сещате се...

 От това, което пишете, оставам с впечатлението, че сте много затворена и всичко задържате вътре в себе си. Трудно се доверявате. Да... Има наистина гадни хора, които се държат с околните като с парцали и ги ползват като кошчета за душевните си отпадъци... Но не бива да се затваряте така в себе си заради такива особи... Или ще се затворите и няма да можете да се усмихвате на правилните хора, които просто Ви искат приятелството и искат да виждат Вашата усмивка. 

 Не забелязвам да сте освободена от това, което Ви е смазало. Ако продължи да Ви смазва, проблемите Ви ще се мултиплицират, защото ще е засегната способността Ви да ги решавате. Така че препоръката ми за психолог не я отменям. Някой трябва да работи с Вас по пътя до изхода. Не Ви препоръчвам да се борите сама, защото явно положението Ви е по-сериозно и ако сте сама в тази битка, то това може да Ви бъде пречка да се справите или да удължи сериозно пътя Ви до изхода.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Имам ли направена магия- н-та част
« Отговор #44 -: 20 Септември 2013 17:49:41, Петък »
theshadow, като чета как подробно си описал всичко започвам да се притеснявам и за моето психично здраве....и колкото повече мисля толкова повече се притеснявам smile .........не знам ,но много хора директно ме питат „Ти луд ли си?“ и аз не знам какво да отговоря защото не знам определението за нормалност...
Най-същественото е невидимо за очите...