Автор Тема: Смъртта едно ново начало или трагичен край?  (Прочетена 36638 пъти)

Неактивен bigbooss

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« -: 20 Април 2013 16:45:15, Събота »
Какво е вашето мнение по въпроса ?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #1 -: 21 Април 2013 07:36:30, Неделя »
Мнението ми е същото, каквото е и на науката, а и на база едно неприятно лично преживяване на клинична смърт (затова и никой не може да ме убеди, че има висши сили). Окончателен край и след него не следва нищо. Нищо не е вечно. Дори самата ни Вселена не е вечна. Хората не са по-горе от Вселената и имат своя край.

 Не е задължително смъртта да е трагичен край. Ако човек живее така, че да е доволен от себе си и като умре от естествената си смърт, то неговият край е хубав, защото е дал всичко от себе си и е бил максимално полезен за себе си и за околните.

 Всеки човек се сблъсква със смъртта на скъпи му хора- но аз приемам, че те са живели по начина, по който са искали и ги почитам като си припомням онези мигове, в които са имали много щастие, радост, припомням си най-хубавото за тях. Никога не помня датата на смърт и никога не почитам тази дата. Не мисля, че тя е нещо, с което който и да е човек би искал да бъде запомнен и не мисля, че датата на смърт трябва да е обект на почитание, т.е. не почитам по никакъв начин тази дата, не броя годините, изминали от нея и не се сещам за отишлия си човек специално и нарочено на тази дата (възприемам го като неуважение към паметта му, ако трябва да се сещам за дадения човек нарочено).
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен bigbooss

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #2 -: 21 Април 2013 17:29:09, Неделя »
Не съм съгласен с теб, че е "Окончателен край и след него не следва нищо". Моето мнение, е че след смъртта, тоест смъртта на човешкото тяло. Душата на човека отива някъде, то било в паралелна вселена, то било "РАЙ" "АД". Не може една енергия да се изпари туко така, всяко нещо си има място където да отиде. Дори науката го потвърждава.
 Този енергиен поток не умира със смъртта на тялото ни. Фундаментален постулат в науката, е че енергията не се губи, не може да бъде направена или унищожена, тя просто съществува под една или друга форма. Въпросът е дали тя може да се прехвърли от една реалност в друга.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #3 -: 21 Април 2013 20:20:27, Неделя »
Няма душа.

 А за гледната точка на науката- си написал нещо, което е меко казано не научно.

 Ще се опитам да ти обясня...

 Според Айнщайн енергията е еквивалентна на материята. Поглед в речника за значението на думата "еквивалентно" - равностойност, равнозначност.

 Или иначе казано Айнщайн е доказал, че енергия и материя- това е едно и също. Т.е. енергия и материя е едно и също. Нарочно го удебелявам.

 Цялото тяло е материя, т.е. е енергия.

 Когато човек умре... Започват процесите на трансформация... Според зависи дали го кремират, погребват и как тези процеси на трансформация на енергията в по-низша нежива, протичат различно. По разбираеми причини няма да описвам процесите на разложение на материята=енергията на мъртвия човек. Ако те интересуват повече научно-обосновани подробности- има раздел на медицината, наречен танатология, изучаващ тези процеси след смъртта.

 Та... След смъртта процесът на трансформация е деградационен, а не е развиващ. И е пред очите на всички, но понеже е неприятен, а пък за ритуалите на религиите се плаща, то именно съставителите на религиите са тези, които сеят измислици, за да приберат пари от скръбта на хората. Всъщност от религия добре се печели като се лъжат хората също и по още доста други въпроси.

 Душа не съществува. Прераждане не съществува. Съответно след смъртта не се ходи в никакви измислени адове, райове. Не се ходи в никакви паралелни вселени. В края на трансформацията след смъртта, всички свършваме като тотално разложена нежива и неразумна материя (енергия)- пълна деградация.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #4 -: 21 Април 2013 21:15:00, Неделя »
theshadow, песимизмът ти направо ме плаши, но по всяка вероятност си прав. А и като се изцерим от илюзиите за прераждането и "вечната" душа, ще можем да живеем по-пълноценно, знаейки, че утре може и да ни няма.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Филикощерица

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #5 -: 21 Април 2013 22:16:11, Неделя »
Мое мнение:
 Никой не се е върнал от онзи свят!Никой не може да каже със сигурност какво се случва след смъртта.
 Клоня по-скоро към трагичен край,тъй като само от тази страна познавам смъртта.
То целия свят е болен,синко.Едни от това,други от онова.Няма здрав човек на света.Гледаш тялото желязно,а душата-гнила!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #6 -: 22 Април 2013 08:17:06, Понеделник »
Quote (Филикощерица)
Никой не се е върнал от онзи свят!Никой не може да каже със сигурност какво се случва след смъртта.


 Не е точно така.

 
Quote (theshadow)
Мнението ми е същото, каквото е и на науката, а и на база едно неприятно лично преживяване на клинична смърт (затова и никой не може да ме убеди, че има висши сили).

 А и както писах- има дял от медицината, който изучава ставащото при смъртта. Няма живот след смъртта.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #7 -: 22 Април 2013 08:18:46, Понеделник »
cecivalchanova, според мен важното е да живеем така, че като се обърнем назад и да сме удовлетворени от себе си. Но да се вторачваме в смъртта не е правилно. По-скоро да си гледаме живота. smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Филикощерица

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #8 -: 24 Април 2013 18:57:47, Сряда »
Quote (theshadow)
А и както писах- има дял от медицината, който изучава ставащото при смъртта. Няма живот след смъртта.

 Ти се осланяш изцяло на науката ли?
 Съжалявам за неприятния опит от който съдиш,на никой не пожелавам подобно нещо.
 Много неща на този свят са необясними или предстоят да бъдат открити...
 Не казвам,че има живот,прераждане или някакво подобно продължение на смъртта.
 Искам да знам обаче ти защо си толкова убеден в правотата си?
 Изглежда си изградил мнение на някаква база,само научна ли е?
 Нека не забравяме,че преди години са смятали земята за плоска,възможно ли е и това,което науката твърди да се окаже не вярно?
То целия свят е болен,синко.Едни от това,други от онова.Няма здрав човек на света.Гледаш тялото желязно,а душата-гнила!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #9 -: 24 Април 2013 21:21:34, Сряда »
Именно- съдя и от неприятния опит, който имам.

 Твърдението, че земята е плоска е на библията. И всичко се върти около Земята... Суеверие...

 А един учен не само, че отрекъл това, а и се обосновал... И земята все пак се върти... Около Слънцето... И други работи... Християните определено не го харесали... Някои по-фанатични и до сега не го харесват... Не харесват и Дарвин по същата причина, че оборва суеверието...

 Научното твърдение, че земята не е плоска и се върти- то е така...  Толкова е сигурно, че е така... Защото науката не дава слепи твърдения, както прави суеверието- а зад твърденията на науката стоят доказателства. Зад всяко едно научно твърдение стоят стабилни и проверими доказателства...

 И... Псевдонауката може да бъде различена от науката точно по липсващата доказателствена част...

 А аз... Аз предпочитам доказателствата (отговарящи на определени изисквания) пред всичко останало. Затова и имам огромна убеденост в правотата си. И затова впрочем харесвам науката...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен bigbooss

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #10 -: 25 Април 2013 18:14:46, Четвъртък »
Когато умрем ще разберем, кой е бил прав и кой не. biggrin biggrin biggrin

Неактивен Филикощерица

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #11 -: 25 Април 2013 19:42:43, Четвъртък »
Quote (theshadow)
А аз... Аз предпочитам доказателствата (отговарящи на определени изисквания) пред всичко останало. Затова и имам огромна убеденост в правотата си. И затова впрочем харесвам науката...

 Нямам намерение да те убеждавам нещо,в което не вярваш.

 П.П. Айде да се хванем на бас,загубилия плаща сметката в бирарията на Луцифер или във винарната на Гавраил  tongue
То целия свят е болен,синко.Едни от това,други от онова.Няма здрав човек на света.Гледаш тялото желязно,а душата-гнила!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #12 -: 26 Април 2013 06:11:13, Петък »
bigbooss, тази част вече я минах. wink
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #13 -: 26 Април 2013 06:15:18, Петък »
Филикощерица, думата "вярвам" не присъства в речника ми. След кратък анализ какво точно означава "вярвам" и за какво се използва- я изхвърлих от употреба. Не- определено не обичам да ме манипулират, а "вярвам" е средство за манипулация, което ослепява разума и логиката.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #14 -: 26 Април 2013 06:22:44, Петък »
theshadow, не е ли много крайно да изхвърлиш "вярвам" от речника си? Да не вярваш в живот след смъртта, в Бог и др. - добре. Ама ако не вярваш на близките и приятелите си, ако не вярваш в любовта, пък и в себе си ако щеш- как живееш? Живот без вяра в нищо не е ли тъжен?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен