Автор Тема: Смъртта едно ново начало или трагичен край?  (Прочетена 38304 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #30 -: 3 Май 2013 18:23:07, Петък »
tattul, харесвам домашните празници и си ги самоорганизирам- не чакам на друг.   
 А за останалото си права- така е. 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #31 -: 3 Май 2013 20:24:53, Петък »
Сянка, благодаря за инфото, това от последния ти пост не го знаех wink
 Колкото до кражбата на празници - според мен не е точно кражба, а нагаждане - там, където ни с меч, ни с огън са успели да прокарат идеите на християнството, са решили да ги нагодят към старите езически вярвания и ритуали, които не са могли да изкоренят.
 Колкото пък до Исус - аз мсятам, без да мога да го докажа естествено, че той е реална историческа личност, човек, чието религиозно течение е далеч по-различно от това, което започва да проповядва апостол Павел и мнооого далеч по-различно от догмите, приети на Никейския събор.

 Весели домашни празници на всички!

Неактивен tattul

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #32 -: 4 Май 2013 00:31:37, Събота »
Бре... от Смъртта  тръгнахме, на веселие го обърнахме)))))  Колелото на живота си върви, като се върти)) 
 Весели домашни празници и от мен!
 Баща ми като се разприказва)) вади разни стихове от детството си и почва да рецитира... wacko
  
 " Във трънаците весели юнаци,
 с песни месят козунаци.
 Месят пъргаво тестото,
 та люлее се селото"...
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен ivan_ivanov

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #33 -: 4 Май 2013 22:09:37, Събота »
Здравейте и от мен , честно казано малко съм разочарован от това което чета -ок голяма част от вас имат много повече познания,в определени области; от моята камбанария нещата обаче стоят по следния начин - в моя свят нещата от които се интересувам обикновено напълно или отчасти ’привличат ’ доказарелствата за съществуването си ...
 Ако примерно си мисля за някого ,обикновено ми се случва така че се срещам с наго съвсем случайно ...
 Интересувам се от НЛО , и ето имам възможността да го наблюдавам ...
 Вярвам в нещо и ето получавам потвърждение за съществуването му или за истинността на нещото в което вярвам -по същия начин мога и да отхвърлям определени неща и със сигурност няма да ги видя покрай себе си .
 Стигнал съм до момента в който си мисля че съзнанието отчасти само твори преживяванията си в нашия свят-и всеки има своята фокусна точка -не вярвам във обективната истина ,за мен всичко е субективно преживяване.

Неактивен Nyarlathotep

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #34 -: 7 Май 2013 16:08:43, Вторник »
Мнението ми е, че в заглавието липсва нещо...
 
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен Aton

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #35 -: 18 Май 2013 17:01:40, Събота »
Твърдението на Сянката " Няма душа!" звучи страшно! Значи ли това че сме обикновенни животни???
 Не мога да се съглася с това!
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #36 -: 19 Май 2013 08:25:48, Неделя »
Aton, еволюирали обикновени животни сме. Най-новите международни изследвания на гените ни посредством съвременна техника, потвърждават Дарвин. Такава е истината. 

 Истината не винаги е лъскава и галеща егото, но я предпочитам и пред лъжата, и пред заблудата.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #37 -: 21 Май 2013 22:05:25, Вторник »
Определено е ново начало, защото според мен, след това идва прераждането и животът ни започва отначало.

Неактивен Aton

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #38 -: 23 Май 2013 14:47:35, Четвъртък »
theshadow, предпочитам да съм нееволюирал Човек, отколкото еволюирало животно!
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #39 -: 23 Май 2013 16:33:10, Четвъртък »
Aton, а аз предпочитам няколко милиарда евро по банковата си сметка, които да ми позволят да си направя околосветско пътешествие, отколкото да работя и като дойде края на месеца заплатата ми да я приберат я от Топлофикация, я от ЧЕЗ, но... Таковата...   

 Реалността дори не си и прави труда да ме пита какво предпочитам... Реалността е такава, каквато тя е...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен coolest

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #40 -: 23 Май 2013 19:34:35, Четвъртък »
Чудя се какво лошо виждате в животните ,че не искате да спадате от тяхната категория.
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен Aton

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #41 -: 23 Май 2013 22:43:50, Четвъртък »
theshadow, с няколко милиарда ще е голям купон това оклосветско пътешествие smile .
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен tattul

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #42 -: 24 Май 2013 00:33:02, Петък »
coolest, хората са еволюирали за това))) Започвам да мисля, че всяка наченка на съзнание води до развит, еволюирал егоизъм, садизъм, еснафщина и меркантилност. Естествено, едно куче не може да е еснаф!! Нито може да се кипри пред огледалото и да се гнуси например. Но има характер. Проявата на характер определя и определено индивидуално поведение. Та...си мисля и за сетен път се дразня от това нещо еволюцията. Човек се хвали , че е надмогнал инстиктите си,  започнал е съзнателно да гради, за да си осигури храна и защита, ок, лошо няма. Но всъщност освен инстинкти е развил и нещо друго   - алчност и самодоволство. Станал е и философ - започнал е да разсъждава - задава си въпроси и си чака отговорите.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #43 -: 24 Май 2013 08:39:39, Петък »
Таковата, способността за разсъждения не си я давам, твърде много си ми харесва.

 Те, животните, също са способни да разсъждават. Изследванията показват, че една домашна котка успява да усвои към 2000 думи от човешкия език. Горе-долу толкова усвоява и домашното куче. Това е точно толкова, колкото гадинките чуват от разговорния ежедневен език. Разбира се, интелектът им е доста по-малко в сравнение с човешкия и от никоя котка или куче не може да се очаква да стане научен гений, обаче, таковата, факт си е, че котките, кучетата, а и по принцип животните, са с определено ниво на интелект.

 Ето клип с една домашна котка, любител на "Тука има, тука нема", която чува къде е топчето и е достатъчно умна, за да посочи къде е то. Животинката определено се забавлява с играта... Излегнала се блажено таковата едно... А ако топчето беше мишка, а котката-дива, то тя щеше да издебне мишката на същия принцип и след това щеше да я включи към менюто си...

 

 В youtube има качени доста клипове във връзка с интелигентността на животните. Често преглеждам клиповете за нивото на интелект на гарваните. Някои от тези клипове, по спомен, май и ги пусках във форума... И този клип по-долу не помня пусках ли го или не, таковата, ако съм, извинявам се на онези, които са го гледали. Птицата реди пъзел. Но умишлено спира и си чака храната. Един вид, услугата "реди пъзел" не я дава безплатно. Гарваните са в състояние да сглобят предмет от 6-7 различни дребни части, за да достигнат до друг предмет.

 

 А конкретно на маймуните им е заложено да бъдат подли. На клипа по-долу една бута друга при крокодилите. Е, за нейн късмет, бързо я измъкват от водата. Но до сега е характерно при малките човешки деца, когато са възпитавани неправилно, да чувстват завист към по-малкото братче, сестриче, за дето получава повече внимание от мама и татко и понякога, без да се усещат, да му мислят лошото, за да си върнат вниманието върху себе си.

 Разликата между тяхното ДНК и нашето е 1,1%.

 

 И като за край... Международният проект "Човешки геном" (разчете човешкият геном-3,1 милиарда букви на дезоксирибонуклеиновата киселина), който проект потвърди Дарвин. Произлезли сме от първите едноклетъчни. Напомням Дарвинизма-

 Генетичен код- първи едноклетъчни;

 Тип- хордови;

 Подтип- гръбначни;

 Клас- бозайници;

 Разред- Примати;
 Те биват-
 1. полумаймуни;
 2. висши маймуни;

 Подразред: Висши маймуни
 Те биват -
 1. широконоси;
 2. тесноноси;
 3. човекоподобни;

 Надсемейство: Човекоподобни;
 Те биват -
 1. гибонови с вид гибон;
 2. големи човекоподобни маймуни с вид шимпанзе, горила и орангутан;
 3. хоминиде с вид човек;

 Семейство: Хоминиде

 Вид: Човек (хомо сапиенс)

 Еволюират не само хората. Интелектът на животните ще продължи да се развива. Това, разбира се, ще става с много неусетни темпове и ще отнема хиляди и хиляди години още... От днес за утре никое животно няма да се развие интелектуално на по-осезаемо за съвременния човек ниво...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #44 -: 24 Май 2013 08:53:31, Петък »
Quote (Aton)
theshadow, с няколко милиарда ще е голям купон това оклосветско пътешествие

 Не искам да пътувам без приятели и приятели на приятели... Би ми било скучно. Та затова поне няколко милиарда евро мисля да стигнат за всички желаещи да се присъединят... Освен ако не бъркам някъде в сметките...  Но пък щях да мога си поискам повече пари, ако нещата ставаха само с искане...  sad
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.