Автор Тема: Съботниците  (Прочетена 5770 пъти)

Неактивен Христина

Съботниците
« -: 14 Март 2013 18:45:48, Четвъртък »
Здравейте.Какво знаете за съботниците.Отварям тази тема,защото покрай форума си припомних една случка,която имах като дете.В двора на къщата ми има бесетка,която гледа към една пътека,през която се излиза на улицата.Във въпросната вечер седях на бесетката и гледах към пътеката.Пътеката е неосветена.Изведнъж ми се видя че по пътеката върви бяла жена,без лице,вървеше към мен.Уплаших се и избягах при баба ми.Тя каза да се успокоя и че такива неща имало,но да не се страхувам.Каза че и баща и виждал такива неща.Каза че бил съботник.Когато се поразрових за съботниците,научих че това са хора притежаващи способността да виждат злите демони,болести,духове и др. и да се борят с тях.Тези хора разпознавали магьосниците сред останалите хора и имали гадателски способности.Освентова можели да виждат през вратата на световете.
 Какво знаете вие за съботниците?Предават ли им се способностите през поколенията?
 А аз мисля скоро време да навестя баба ми,да ми доразкаже за баща и smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Съботниците
« Отговор #1 -: 14 Март 2013 20:19:59, Четвъртък »
Съботниците са хора, родени в събота.

 Раснах сред всякакви суеверия. Не ги приемам. Няма призраци (духове), зли демони (изобщо няма демони), а болестите не са нищо от това, което в далечното минало се е считало, че са.  Самото ясновидство няма нищо общо със суеверията за ясновидството. И т.н.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Съботниците
« Отговор #2 -: 15 Март 2013 16:04:48, Петък »
http://bg.wikipedia.org/wiki....2%D0%B0

 Българският фолклор е изключително богат и красив. За мен е много полезно понякога да се "консултирам" чрез  него. biggrin Суеверия или вярвания, но са толкова многостранни и многолики....Ето ти четиво за съботниците......Хората притежават различни "таланти", които са намерили обяснение чрез суеверието. Но ако е като приказка за Лека нощ, удоволствието е огромно - препоръчвам "Вампирова булка" -  детска приказка за лека нощ!!! Истински хорър.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен арвен

Съботниците
« Отговор #3 -: 22 Януари 2014 21:53:25, Сряда »
Аз съм родена в събота, вампири и зли духове, дръжте сееееее. Вампирите ако приличат на Брад Пит може и да им се размине кола....:-)))