Автор Тема: проблем с колеги  (Прочетена 11808 пъти)

Неактивен niksi

проблем с колеги
« Отговор #15 -: 25 Ноември 2012 18:11:27, Неделя »
Всички имаме големи проблеми на работните си места.Аз лично много харесах думите, че с бягане няма да стане.Един път направих тази грешка, втори път няма да повторя.В такива моменти си казвам, какво е най-голямото зло, което може да ми се случи, премислям и осъзнавам, че съм си жив и здрав, че приятелите ми са насреща, а това което евентуално мога да загубя е една уж престижна работа, но с това не се свършва живота.

Неактивен Филикощерица

проблем с колеги
« Отговор #16 -: 12 Март 2013 23:16:15, Вторник »
Гадове има навсякъде,вариантите са няколко за справяне с тях :

 -1-Игнорираш ги,не позволяваш дори да ти кажат и добър ден.
 (На тях им става ясно,че нещо не е наред или сте усетили техните лицемерни настроения)

 -2-Падаш на тяхното ниво и започваш да играеш тяхната игра.
 (Това макар привидно да изглежда лошо решение, не е! Народа е казал много преди ние да започнем да мъдреем "Каквото почукало,такова се обадило"и"С неговите камъни,по неговата глава")

 -3-Оплакваш се на роднини,познати,приятели,съседи,хубавия батко,който засичаш на паркинга и куп още народ,на който му е писнало да слуша колко си нещастна и онеправдана.
 (При тази опция губиш уважението на цялото си обкръжение,тъй като отдавна е минало времето,когато те са се опитали да ти дадат съвет.Сега вече на тях им е писнало от твоето бездействие и хленчене.)

 -4-Вирваш си носа,обуваш си високите токчета и ясно показваш колко по-добра си! smile Нека някой обуе по-висок от твоя ток за да добият техните заядливи реплики смисъл.
 (В крайна сметка нито заплатата,нито повишението ти зависят от злобните ти колеги,ако не си ти ще е друг обект на техните забележки.Така поне ще изпитват леко страхопочитание и в твое присъствие няма да смеят да кажат нищо с което да те засегнат.Което колкото и смешно да звучи ще им даде повод да създадат сами интриги в собствената си интрига.)

 -5-Ставаш кученцето на шефа и плюеш всички колеги зад гърба им и обратното.
 (Не е препоръчително,няма оправдание за подобна постъпка!)

 Аз бях в подобна ситуация преди доста време и избрах опция номер 4.Вече с колеги гадове не мога да се оплача... smile

То целия свят е болен,синко.Едни от това,други от онова.Няма здрав човек на света.Гледаш тялото желязно,а душата-гнила!

Неактивен cottonleaves

проблем с колеги
« Отговор #17 -: 29 Юни 2013 17:23:06, Събота »
Мдам, темата е стара, но и аз до много скоро имах проблем с един индивид, няма да я нарека жена защото не заслужава.
 Тя е от онези дребни душици, на които когато им е зле трябва да вгорчат живота и на околните.
 Страдаше от ужасни комплекси за малоценност и не можеше да понася други жени около себе си. Бракът и бе пълна катастрофа, беше направила от мъжа си алкохолик, децата и не я понасяха, братята и баща и не и говореха. Един съсед и разпра с нож четирите гуми на колата и беше успяла да прогони 5-ма колеги от фирмата, в която работех. Можеше просто да те влуди с вечното си мрънкане, цвилене и кукдкудякане. Беше нагла, некадърна, проста и мързелива. И най-изумителното беше, че някак си беше превърнала шефа ми в зомби. Той не вярваше на собствените си очи толкова, колкото на нея. Имах чувството, че е под въздействието на черна магия.
 Относно опциите - аз избрах друга, един ден просто не издържах, хлопнах вратата и си тръгнах след грандиозен скандал и без предизвестие. Напуснах най-добрата работа, която някога съм имала, но поне кръвното ми не е ударя тавана още в 9 сутринта, нито ръцете ми треперят от нерви по цял ден. В крайна сметка животът е прекалено кратък, за де се занимаваш с изроди. Както казват животът е книга и ако не ти стига смелостта да отгърнеш страницата, никога няма да разбереш какво крие следващата глава.......

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #18 -: 1 Юли 2013 01:55:01, Понеделник »
И на мен миналата седмица ми се случи да се сблъскам челно с най-злобната колежка във фирмата. Бях чувала, че се кара със всички и никой не иска да е в нейната смяна, но не вярвах, че е чак толкова крива. Е убедих се. Развика ми се веднъж (без някаква причина) - изтърпях, развика се втори път - премълчах. Все пак скандал с един не става и тя млъкна, но не можа да преживее, че не и влязох в тона и не и паднах на нивито. И като не можа да измисли нищо друго нарече мен и още две колежки "помияри". Едната колежка се разплака, другата се развика, а аз побеснях. Качих се при шефа (а тя му е сакъ-дос) и му заявих в прав текст: " Аз, че съм кучка-кучка съм, но не съм помияр. И ако не вкараш дружката си в пътя, ще покажа каква кучка мога да бъда. От утре в чантата си ще нося вибратор. В момента в който вдигне скандал в мое присъствие на мен или на някоя от колежките ми ще го извадя и ще и го дам да се "оправи" сама в съблекалнята и да миряса, защото приказката "Тая няма сефте и затова е крива." при нея важи с пълна сила." Шефа се ошашави, гледа ме мълчаливо известно време и стигна до извода, че наистина ми стиска и ще направя всичко което съм казала. После незнам какво говори с колежката, но от тогава насам няма скандали и се живее. А колегите много се забавляваха като им разказах какви съм ги творила на "килимчето".
 Имаше един момент, (докато вървях към кабинета на шефа) в който се съмнявах, че може да си загубя работата заради голямата си уста, но пък реших да рискувам и... спечелих.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен magic_dream

проблем с колеги
« Отговор #19 -: 1 Юли 2013 10:29:52, Понеделник »
cecivalchanova, това което казваш звучи забавно, ти си знаеш какво ти е било само. Всеки търпи, но понякога изпушва. И на мен понякога ми идва в повече във фирмата, но там нямаме конфликти, за сега. wink

Неактивен tattul

проблем с колеги
« Отговор #20 -: 1 Юли 2013 11:03:28, Понеделник »
cecivalchanova, щом си нарамила Силата или тя е нарамила теб, няма кой да излезне на пътят ти! Не е въпроса какво си казала, а това че ти стиска да го направиш...променя нещата. ))))
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #21 -: 2 Юли 2013 01:18:15, Вторник »
tattul, през последните години на безработица, безпаричие и мизерия бях забравила колко е хубаво да не ти пука и съответно позагубих Силата си. След тая случка си върнах куража и нещата взеха да си идват на мястото. Сега работя с повече хъс, давам повече от себе си и резултатите не закъсняват. Като се замисля, последните две години ги загубих да работя, да мълча и да треперя да не си загубя работата - макар и сезонна. А е трябвало просто да яхна метлата, за да ме оценят. Това ме кара да се замисля що за странни същества сме ние хората??? Животното те оценява ако си добър с него, а човека - ако си лош... Затова предпочитам животните, с тях е достатъчно просто да съм добра и грижовна.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jokera

проблем с колеги
« Отговор #22 -: 4 Юли 2013 18:48:01, Четвъртък »
Една камера свързана с компютъра струва 80/100 лева. Ако шефът ти е свестен човек, ще си реши проблемите и твоите евтино и бързо. smile
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.