Автор Тема: In memoriam - до троловете  (Прочетена 1205 пъти)

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5638
    • Профил
In memoriam - до троловете
« -: 9 Февруари 2013 12:09:40, Събота »
Из блога на Тимур и неговите командоси, цитирам:

Уважаема госпожо/госпожице/маце/ другарко!

С най-дълбоко удовлетворение Ви съобщаваме, че Вашият съпруг/гадже/любовник/другар или какъвто Ви е там,
На ………….. в ……… часа загина геройски във виртуална битка с интелектуално превъзхождащите го сили на противника.

Искаме да Ви уверим, че имате пълното право да се гордеете с Вашия близък човек – дълбоко окопан във форума, цяла седмица той успяваше да блокира всички опити да бъде вразумен и нито веднъж не се поддаде на провокационните призиви на модератора да престане да се държи като идиот и поне малко да уважава околните. Вместо това, предварително избрал смъртта на храбрите, Вашият герой до последно се опитваше да разкъса вражеското обкръжение на така наречените „възпитани хора”, въоръжен само с два аргумента: „кой си ти че да ме учиш бе?” и „що всички не вървите на…”. А когато и те се изчерпиха , той до последно хвърляше емотикони по  опонентите си и храбро ги наричаше „кретени”, без дори да му мигне окото от постоянно получаваните предупреждения.

Нещо повече – когато бе забанен верният му боен другар PREDATOR_BAU_BAU (направената посмъртно проверка показа, че става дума за обикновена двойна регистрация), той взе от ръцете му знамето на форумните тролове и широко го развя, докато покрай ушите му свистяха репликите на опонентите му, всички до една евфемизми на думата „тъпанар”…

Да, той вече не е сред нас, но смъртта му бе героична; в последните си мигове Вашият човек успя три пъти да напсува цялата администрация на сайта, преди подлата ръка на форумния модератор да успее да натисне съответния бутон и да прекрати регистрацията му. Сред личните вещи в профила бе намерено прощално писмо до нас, което – ако настоявате – ще Ви препратим отделно. То започва с любезното „Ей, порове”, съдържа кратки наставления как трябва да си вършим работата, каква да бъде политиката на сайта и указания кои правила следва незабавно да бъдат променени. Особено ни трогнаха думите в края му – „и не си правете илюзии, аз пак ще се върна.” Впрочем, гарантираме Ви, че това няма да се случи.

Имаше и предсмъртно писмо лично до Вас от един ред, цитираме: „Муцко, ако тия накрая ме баннат, ша ти дрънна да ударим по едно”. Докато го четяхме, всички плакахме (от смях).

Длъжни сме обаче да признаем, че именно подвизите на Вашият близък и останалите като него са светлия пример за младото поколение, което намира коментарите на другите участници във форума за прекалено нравоучителни или – както обича да се изразява самото то – „изкукали”. Но виртуалната смърт на героя не беше напразна – вече се появиха още трима идио…, пардон, верни последователи, готови да продължат делото му. Както е прието да се казва – младите са нашето бъдеще и не можем да ги оставим да станат просто културни хора.

Ако те дори за миг забравят, че носят в себе си гените на Бай Ганьо, с тях е свършено – вече няма да са истински българи, а … и ние не знаем какво, още не сме виждали подобно нещо.

….Искаме да Ви уверим от името на сайта, че Вашият герой вечно ще остане в нашите сърца и регистри, а IP-адресът му – блокиран завинаги. Нещо повече – от уважение към неговия подвиг един колега доброволно се е ангажирал да проверява всички подозрителни съвпадения при новите регистрации в течение на месец.

Удоволствие за нас е да Ви уведомим, че с единодушно решение на администрацията Вашият любовник/гадже/ другар/ или какъвто Ви се явява там, е награден с най-високия ни виртуален орден „Форумен идиот” и при желание може да си го получи в .jpg формат на Вашия имейл, който е посочен в профила като резервен. Моля предайте му обаче да не идва лично, понеже някои от колегите все още искат да го набият.

С уважение, от администрацията на……………
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен myself

• Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 1292
    • Профил
« Отговор #1 -: 9 Февруари 2013 12:43:10, Събота »
Прах при прахта, пепел при пепелта, пръст при пръстта...
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен tattul

• Newbie
  • Sr. Member
  • *
  • Публикации: 447
    • Профил
« Отговор #2 -: 9 Февруари 2013 16:19:31, Събота »
За кой пореден става въпрос?....
 Но в крайна сметка това е риска на отвореното пространство.....аз си спомням онзи миг, дето някакъв се появи в скайпа ми и ми говореше за любов..., беше го взел от тук, ...искаше да ми става любовник cool biggrin , мамооо
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #3 -: 9 Февруари 2013 19:31:11, Събота »
tattul, не зная за кой става въпрос... Не е от тук... Някой друг ще да е патил с тролските подвизи на PREDATOR_BAU_BAU и клонинги и явно много ще да се е вбесил, щом чак такава литературна творба е създал... Но доста се забавлявах с горното четиво...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Nyarlathotep

• Newbie
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
« Отговор #4 -: 10 Февруари 2013 16:02:24, Неделя »
Oтносно епични банове...
 Tова няма как да не се отбележи...

Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #5 -: 10 Февруари 2013 16:27:00, Неделя »
Nyarlathotep, това троловете, понякога имат такива попадения, че човек да се чуди да им се сърди ли, да им се смее ли...

...Номер 8 може би трябваше да го сложат като номер 1. После да е номер 10. А номер 9 си остава загадка- май е бан на общо основание, таковата...

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #6 -: 11 Ноември 2015 14:23:54, Сряда »
Тази тема изглежда е добре да си стои закарфичена... Писмото и сега ми звучи актуално, както и навремето в далечната 2013г., когато е постната темата.... Всички тролове по света са еднакви.... Мдам....  cool

Неактивен myself

• Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #7 -: 1 Декември 2015 18:05:55, Вторник »
Прегледах набързо, къде бих могла да пусна нещо, което искам (ей така ме напъна отвътре) да споделя. Ако си бях направила труда, можех да го напиша рукотворно. Нямаше да е по-различно дори с думичка. За което - благодаря на авторката, че ми спести мозъчните напъни. За това, като казано от мен самата, иде реч:

11.04.2015год.

Преброих годините си и открих, че ми е останало по-малко време на този свят от времето, изживяно досега.Вече нямам време за безкрайни срещи, на които се дискутират статути, норми, правила, начини на действие, вътрешни регламенти, с пълното съзнание, че разговорите няма да доведат доникъде...
Вече нямам време да понасям абсурдни личности, които, независимо от възрастта си, не са пораснали. Нямам време да се занимавам с посредствености. Нито пък искам да присъствам на събирания, на които дефилират напомпани его-та.
Не толерирам манипулатори, интересчии, кариеристи, маневристи.
Ядосват ме индивиди, които се опитват да дискредитират по-кадърните, за да си присвоят техните места, да си припишат техните таланти и постижения.
Ненавиждам да бъда свидетел на борбата за по-важно място, да наблюдавам ефекта, който тя предизвиква сред по-амбициозните.
Презирам хората, които не спорят за съдържания, а за титли. Времето ми е прекалено ценно, за да се занимавам с титли.
Искам есенцията, ядрото, същността, душата ми бърза…
Искам да живея до човечни хора, много човечни, преди всичко друго.
Хора, които обичат да се смеят на грешките си.
Които не се суетят около успехите си и не се самозабравят.
Които не се смятат за избраници, за елит, превъзхождащ останалите.
Преди наистина да са станали такива.
Които не бягат от отговорностите си.
Които защитават човешкото достойнство.
Които не искат нищо друго, освен да вървят редом с истината и справедливостта, честта и достойнството.
Искам да се обградя с хора, които знаят как да докоснат сърцето на другите и могат да го направят.
Хора, които не са се ожесточили от жестоките удари на живота, а са израснали с една мекота в душата. Които нещастието е направило по-мъдри.
Да, бързам да живея с интензивността, която само зрялата възраст може да ми даде.
Целта ми е да стигна до края спокоен, в мир с любимите си същества и с моята съвест.
Надявам се, че това един ден ще стане мечтата на всички ни, защото така или иначе ще стигнем до края…
Зорница Мартинова

Това, горното, е И по повод гастролиращи в сайта ни тролове (нещо като включване по темата ти, theshadow). И по повод моето "серсемство" - нетърпимост към , най-общо казано, глупостта и нежеланието за себеразвитие и себеусъвършенстване. И по още, други поводи.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #8 -: 1 Декември 2015 18:20:28, Вторник »
myself, хубаво е... Но ми изглежда недостижимо... Не и при наличието на прекалено много особи, които се опитват да се себенадскочат...
За мен такива хора, като горе-описаните, са източник на зло... И... Това чувствам близко до светогледа си- искам, ако мога, да направя нещо по въпроса, защото...

Неактивен myself

• Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #9 -: 1 Декември 2015 19:59:45, Вторник »
Quote theshadow ()
хубаво е... Но ми изглежда недостижимо...

Постижимо е. Просто изключвам от собствения си малък свят особите, описани в първата част. И, когато се научих как става, и когато престана да ми пука за/от тях, станах свободна. Направих си го, следвайки стара максима (взето "на заем" заглавие на книга) - "това, което мислиш за мен, не е моя работа".
По-трудно е с откриването на хората от втората част - тези, които искам да привлека и да присъстват трайно в живота ми. Не се отказвам. Има ги, просто се рядко срещани и затова - ценни.

Та, това е и по повод бездейното наблюдаване от страни. Когато вярвам, че пряката ми намеса ще "раздруса" ситуация/човек, че ще въздействам реално - действам (после мисля) smile

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #10 -: 1 Декември 2015 21:31:04, Вторник »
myself, хубава позиция имаш... Допадна ми...  smile