Автор Тема: Смяна на характера  (Прочетена 10275 пъти)

Неактивен Pe6o6789

Смяна на характера
« -: 6 Февруари 2013 15:48:52, Сряда »
Здравейте! Това което ме интересува е има ли начин да сменя характера си, начина по който реагирам на дадени събития и емоционалното ми състояние. Готов съм на всичко, защото мисля, че това е единственият начин да живея пълноценно. Главният проблем с моят характер е, че е от тези които реагират ужасно емоционално и нервно на събитията. С по прости думи, усещам лудостта в погледа си, когато съм с много хора ми става тежко на душата, нещо ме свива. Малохарактерен съм. От известно време избягвам почти-всички опити за общуване с моят екип. Въпреки това, когато съм с тях и аз мълча, пак нещо ме свива. Ужасно е! Мълчанието ми помага единствено да избягвам болката от общуването. Иначе, понякога когато съм с приятели, а не с група, ми става по-леко на душата и даже се смея от сърце. Но ако съм с по-голяма група или се веждаме всеки ден душата ми пак се свива. И това е моята история, може би не е най-обективната, защото това са мойте чувства, но съм виждал хора подобни на мен и съм ги намразвал, докато не осъзнах, че и аз съм такъв, - има ли някаква магия която да промени възприятието ми за света, характера ми? sad

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смяна на характера
« Отговор #1 -: 6 Февруари 2013 19:04:40, Сряда »
От раз промяна в психиката няма как да стане, но е напълно в способностите ти да се промениш, ако наистина го искаш- с консултации от психолог и с целенасочена работа върху теб самия в резултат на консултацииите с психолог- това- във времето. Мога да ти препоръчам професионален психолог, който работи онлайн- КЛИК А може и да си разгледаш от интернет и да си избереш сам специалист (при което следи да има информация за диплома, за да не попаднеш на психолог-менте, каквито има, за съжаление). Може и да си избереш психолог, който да посещаваш на място. Избор голям.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Pe6o6789

Смяна на характера
« Отговор #2 -: 6 Февруари 2013 20:04:44, Сряда »
Не мисля, че психолога ще ми помогне. Това е характер, който съм наследил от майка ми а тя от дядо ми, като и двамата не осъзнават колко болка им създава и как се държат, налудничаво -обиждайки се от най-малката дреболия. Аз мисля, че го осъзнах и вече знам, че никой няма нищо лично против мен и че всъщност проблемът е в мен, но това не ми помага особенно, защото душевната болка и подтика към налудничаво държание си остават. Затова търся някакъв лечител или магия, които да ги премахнат.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смяна на характера
« Отговор #3 -: 7 Февруари 2013 07:27:30, Четвъртък »
Аз съм психолог...

 Характерът не се наследява. Но може да се вмени от родители на дете (като вариантите са два- детето приема вменения характер или не го приема).

 Характерът, който ти имаш, не е някаква даденост и може да се променя при определени условия, включително може да се променя умишлено, целенасочено. Но няма да стане нито с магия, нито от "лечител". Няма да стане и ако ти си пасивен. Под пасивност имам предвид да очакваш някакво хапче или някакво вълшебство, направено от друг. Всяка една промяна на характера на личността изисква активно участие от страна на същата тази личност и ролята на психолога е да следи промяната да протече правилно, така че да не си навреди на психичните процеси човекът (психиката е изградена на принципа на доминото - ако искаш да бутнеш нещо, а не внимаваш, може да се окаже, че бутнал и други неща, които не трябва да се бутат, понеже падането им задейства трети неща, пък те са един вид неприятни за изживяване).
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Ana

Смяна на характера
« Отговор #4 -: 7 Февруари 2013 09:28:35, Четвъртък »
Здравей, интересно ми е дали си виждал хороскопа си и ако да, дали случайно нямаш Луна или Венера в Скорпион?

Неактивен Pe6o6789

Смяна на характера
« Отговор #5 -: 7 Февруари 2013 15:33:40, Четвъртък »
Хм, за каква промяна говорим? Проблемът ми е във възприятието на събитията, в това как те влиаят върху чувствата ми. Как сеанси при психолог ще ми помогнат??? Аз сам се усещам и според мен понякога "гените" на майка ми отслабват и тогава ми става леко, държа се нормално, тогава свалям гарда, мълчанието, и се наслаждавам на миговете "нормален характер", забелязал съм, че това става обикновенно в петък вечерта. И съм сигурен, че характера се наследява. Сега ако има някой не - психолог да ми каже някоя магия или лечител. Между другото четох тази статия - http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?f=37&t=2951 , как е постигнато това?

 @Ana Не, по принцип не гледам хороскопи.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смяна на характера
« Отговор #6 -: 7 Февруари 2013 19:07:31, Четвъртък »
Нека да се произнеса и като потомствен маг (и отчасти като администратор на този сайт)- ако желаеш да си губиш времето с богатото въображение на деца, неуспяли правописа да научат, но незнайно как магията изучили- нека да е твой избор, но не губи времето с детинщини на останалите тук. Не случайно не виждаш в този форум деца да пишат наоколо. Нагледах се на изпълненията им (и не само аз)- едно даже уверяваше форумците, че спряло времето и подместило Луната с магия и си вярваше. Прекаляват с идеализация на Хари Потър, а после си мислят, че тя магията е като по филмите- ще подскачат театрално в магически кръг, ще кажат заклинание (като Хари Потър- ритуалчета ще правят) и като по филмите- пуф, ето я магията.

 Реалността не е такава, каквато я представят филмите. Магията е управление на енергия, не е театър (ритуалът е театър).

 Няма химия, която да променя характер- няма открита такава от медицината. Лечителството е химия. Баба ми беше лечителка (беше- вече не е сред живите). Никой лечител няма да те вземе на такова "лечение" (ти и всъщност не си болен), защото няма химия, която да променя характер и лечителите са единодушни с медицината по този въпрос.

 Но... напомням, че по този свят има много ментета. Аз мога да те предупредя, че те ще ти кажат точно онова, което много държиш да чуеш. И ще ти приберат парите. При това ти няма да се промениш. Ако с ритуал ставаше, всички да сме Хари Потъровци и да се учим на заклинания от най-ранна възраст в училище, но такова нещо не се случва и това не е случайно.

 ... А какво искаш да прочетеш (съответно да чуеш) е видно и ти си самоходна покана да те измамят.

 Пиша ти като психолог това, което е и не ме интересува колко те е страх, че трябва да положиш САМ усилие да се промениш като характер- и това под контрола на психолог, защото... Вече обясних защо. А ти- гени.  Човешката ДНК е разчетена изцяло. Явно знаеш повече от мен и по-добре от мен биология, та... Кои гени (гените си имат назнавия)? Конкретизирай. Не можеш да конкретизираш, защото това ти твърдение е оправдание за пред теб самия, а не е факт, който си проверил и проучил, преди да си го втълпиш.

 Психологическата помощ би могла да стартира с това да спреш да си търсиш оправдания за характера си- защото измислицата ти- "гените са виновни, че съм такъв", те прави безпомощен да се промениш, спъва те да се промениш. Психологичната помощ означава да се стегнеш и да се вземеш у ръце. И то като те накара да отчиташ реалността и да внимаваш какво правиш, за да се променяш, за да не си разбиеш психиката. Без измислици, без размахване на магически пръчки и без чудеса за една нощ.

 Изборът винаги е само и единствено твой. Ти избираш. Но ако ще си търсиш ментета да те променят с тактики ала Хари Потър, сбъркал си форума. Тук Хари-Потъровци не се задържат.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Pe6o6789

Смяна на характера
« Отговор #7 -: 7 Февруари 2013 19:23:16, Четвъртък »
Добре, значи няма начин да се променя, така ли? В смисъл, имал ли си пациенти, които са променяли характера си благодарение на твойто лечение, ако си практикувал?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смяна на характера
« Отговор #8 -: 7 Февруари 2013 19:38:44, Четвъртък »
Аз и сега практикувам (наистина съм психолог). Има начини да  се промениш (като ползваш услугите на психолог). Ако си упорит и си търпелив, тъй като за всяка такава промяна се иска упорита работа по теб си и време. И да се подходи внимателно към процесите, водещи до промяната, за да не се отключат нежелани реакции на психиката.

 Като за начало е правилно да спреш да гледаш на себе си като на болен. Ти не си болен. Поведението ти е в норма. Но явно изпитваш нужда от пренареждане на психиката, което да доведе до промяна в нея. Осъществимо е.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Смяна на характера
« Отговор #9 -: 16 Февруари 2013 14:16:41, Събота »
Винаги има начин да промениш характера си. Казвам го от личен опит. До 2000-та година имах ужасен характер (конфликтна, избухлива, агресивна и... още все лоши черти). Когато се разведох имах чувството, че полудявам. Отидох на психиатър и мацката се пробва да ме лекува със силни успокоителни. Отказах естествено. Бившият ми съпруг е полицай и ми съдейства да се срещна с тяхната психоложка. Тая жена ме спаси от самата мен. Ходих при нея в продължение на месец. После тя ме насочи към литература от типа на приложната психология (серия опознай себе си) и ме окуражи, че съм достатъчно умна и упорита и мога да си помогна сама. Безкрайно съм и благодарна. Отдавна вече не ме гони агресията, станах по-спокойна, приятелите ми се чувстват комфортно с мен, аз самата взех по-добре да разбирам хората. И продължавам да чета и да работя над себе си. Вече вярвам, че характера е такъв какъвто си го направиш. И ако искаш да се промениш, послушай Сянката и отиди на психолог- той ща ти помогне да започнеш промяната, а останалото зависи от теб.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Смяна на характера
« Отговор #10 -: 16 Февруари 2013 19:25:35, Събота »
Има начин и той наистина минава през психолог. На мен ми допада доста транзакционният анализ и метод на Ерик Берне (това е най-новия начин на превод на името му).
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Филикощерица

Смяна на характера
« Отговор #11 -: 10 Март 2013 16:58:07, Неделя »
От личен опит мога да споделя,че изразяването на чувствата именно в техния суров вид е най-добрия начин да освободиш себе си от негативна енергия...хората не са свикнали да да им се казва всичко в прав текст въпреки че това се тръби из всички изписани книги.Когато някой не ми допада директно му го казвам,когато пък ми харесва нечие поведение и ме кара да се чувствам добре го поощрявам,отново в прав текст.Всъщност не е толкова трудно колкото изглежда.Моята работа е свързана с много хора и аз като теб работя в екип,наясно съм какъв стрес е това.Опитай ще останеш изненадан от резултата.
То целия свят е болен,синко.Едни от това,други от онова.Няма здрав човек на света.Гледаш тялото желязно,а душата-гнила!

Неактивен Pe6o6789

Смяна на характера
« Отговор #12 -: 13 Март 2013 16:03:32, Сряда »
Мисля, че идентифицирах характера си, като Мазохистичен. Прочетох тази статия : http://www.sexnature.org/psihologiya-i-terapiya/osnovni-vidove-nevrotichni-harakteri.html . Някакви съвети.

Неактивен tattul

Смяна на характера
« Отговор #13 -: 13 Март 2013 18:12:42, Сряда »
Pe6o6789, една част от магията, която търсиш, е че си осъзнал поведението си и наличието на проблем. Втората част от магията е, че си признал за наличието на такъв и търсиш помощ. Третата част от магията е, че продължаваш да търсиш начин, за да се промениш. Най-лесният и един от най - удачните  начини  първоначално е да потъсиш наистина помощ в случая от психолог. Може да четеш литература, да търсиш , но напредъкът ти ще е много трудоемък.
 Казваш , че характера се наследява....Наследява се модел на поведение. Това е твоят опит. Когато човек израства в агресивно семейство, това остава отпечатък за цял живот. Така е за всяко нещо. Само че ти имаш уникален шанс -  да искаш да промениш себе си! Миналото те подтиска и вгорчава живота ти, но само твоя. Близките ти не са искали да се променят. Това поставя граница между теб и тях., Но поставя и граница между теб и другите, защото ако в семейството може да вдигнеш патардия до небесата, то навън няма кой да те търпи, нали!? В тоя момент, шапка ти свалям, че си се осъзнал и опитваш да промениш себе си. Тук е сайт за Магия и Самоусъвършенстване......Ти си прочел само първата дума, като  повечето, но в случая ние наблягаме повече на второто. Самоусъвършенстването също може да е не до там продуктивно, на всеки според манталитета и възможностите испоред волята му за промяна. До къде ще се ограничиш ти, твоя воля. Но за да предприемеш някакви по сериозни стъпки, трябва да намериш начин , да намериш механизъм, да отслабиш напрежението инак и да си четеш, започваш да се раздуваш като балон и съвсем да се затваряш в него. Да чакаш петъка, за да се отпуснеш не е решение. Отношениета навън, могат наистина да бъдат приятни и да имаш добро самочувствие ъщевремено. Всеки го залужава.
 Четвъртата проява на магия от твоя страна, е че си разбрал, че за всичко си  виновен само ти. Макар, че тази дума вина не я обичам. Проблема си е в теб и ти трябва да го разрешиш, за да се радваш на приятни човешки взаимоотношения и да си в мир със себе си. Трудно се премахват саморазрушителните нагласи, но не е и невъзможно. Много от нас  тук, са го минали този път. И запомни - не си МАЛОХАРАКТЕРЕН,  а си наранен:). Всичко зависи от теб да поемеш контрола над твоите емоции.......То и аз все още избухвам. Една от негативните емоции, с които постояно се боря е гнева. Той е ужасяващо разрушително оръдие. Коства ми много енергия и все едно взривявам кулата на моя живот. Но нещата лека по-лека се променят. Сигурна съм, че ще се справиш, но се готви за дълга и дълбока промяна и ще останеш изненадан, колко ще се променят нещата, особено, когато си твърдо решен да се пребориш за себе си.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Pe6o6789

Смяна на характера
« Отговор #14 -: 13 Март 2013 21:41:19, Сряда »
Съжалявам но не си ме разбрал правилно - аз не съм наранен и родителите ми не са агресивни и изобщо няма такова нещо. Просто съм МАЛОХАРАКТЕРЕН, както написах по - горе се определям като Мазохистичен. Иначе благодаря за думите. Но всъщност няма значение, защото в момента нямам друга възможност освен да търся информация поради социални причини.