Автор Тема: Имам ли направена магия?  (Прочетена 165478 пъти)

Неактивен exx

Имам ли направена магия?
« Отговор #120 -: 13 Април 2013 18:11:09, Събота »
Здравейте smile
 Ще ви разкажа много на кратко моята история , без да влизам в подробности. Всичко се започна преди около 6-7 години .. Живота ми вървеше само на горе , бях уникален късметлия и магнит за успех и позитивни емоции.Каквото и да правех , всичко се нареждаше по най-добрия начин за мен.Не казвам , че не съм имал лоши моменти , но цялостната картина беше много розова. В този период се появи в живота ми човек от женски пол ,с който минахме през всички крайности в отношенията между двама души (не ми се задълбава в подробности). След 2-3 години филми с този персонаж реших да сложа край на връзката ни. След този край всичко тръгна рязко на долу и живота ми влезна в задънена улица.Каквото и да правя нищо не ми се получава и търпя провал след провал.В отчаянието си отидох на врачка и тя ми каза , че имам магия за завързан късмет.Естествено уж развалихме магията ,но нищо не се промени.Като през цялото време а и до ден днешен не съм вярвал , че имам магия и не изключвам факта женицата просто да ми е взела парите smile Точно няколко месеца след като се почна с този кошмар ,съвсем "случайно" се запознах със силата на мисълта.Взех да се интерисувам адски много от тази материя, четях книга след книга и докато се усетя вече бях започнал доста сериозно да ставам духовен човек като ценностната ми система се промени коренно. Постоянно медитирам и работя с утвърждения и трупам опит и знания в тази сфера. Не съм спрял да анализирам и изследвам себе си от както се запознах с тази материя , но пак почти нищо не се случва в живота ми.Където и да започна да копая , все удрям на камък. Естествено , че всичките духовни работи са ми помогнали за много неща, но все още виждам , че съм в някаква безисходица и продължавам да търся проблема единствено и само в себе си. Пределно ясно ми е , че няма случайни работи на този свят и всичко, което идва в живота ни не е случайно. Та точно за това реших да ви пиша , защото съвсем "случайно" попаднах на вашия сайт и след дълги анализирания взех да се чудя дали всъщност нямам направена магия за завързан късмет. Като по този начин не бягам от отговорност и все още за всичко търся вината в себе си.
 Докато писах поста ми мина през главата една случка като бях малък.Бях на село лятната ваканция и един ден като се събудих цялото ми тяло беше в кокоши тръни.Баба ми ме заведе при една жена да ми бае. На външен вид жената изглеждаше много приветлива,добра и скромна. Взе няколко много странни ореха (до сега не съм виждал такива орехи) и започна да ми бае. Даде ми един конец и ми каза като се прибера да преброя колко кокоши тръни имам по тялото и да направя толкова възела на конеца и да го изхвърля в тоалетната. Жената ми каза , че на 3тия ден няма да имам и спомен от тая напаст.Прибрах се и направих това ,което ми каза.На 3тия ден сутринта нямах нито един кокоши трън! Направо бях изумен.
 Разказах ви тази случка , защото видях в нета ето това - " Конец с възли по него -
 Често използвани конците са универсални атрибути за изготвяне на вмешателства възлите завързват – късмет, пари, любов и всичко което може да си представите"

 Ще се радвам ако ми помогнете. Искам просто да разбера дали имам направена магия. Също така ще приема всякаква градивна критика и съвети.

 Благодаря ви за вниманието!
 Поздрави,

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #121 -: 13 Април 2013 22:35:07, Събота »
Точно така. Нямаш магия и врачката просто ти е взела парите. Такива особи (врачки, гледачки и прочие от този сорт) с това си уреждат големи приходи- да разправят на всеки срещнат, когото определят като суеверен, че има направена магия и... Натам ти е ясно.

 Животът от своя страна никога, ама никога не е само низ от приятни изживявания. За никой. А твоят живот е пред теб и на теб тепърва ти предстои да се сблъскваш с всякакви проблеми. Житейски такива... Даже още нищо не си видял от тежестта, с която житейските проблеми могат да се проявят.

 Магията е енергия. Знаеш ли за енергия, която се трогва от конци? Знаеш ли за енергия, която се трогва от театър? Е, та какъв вързан късмет и прочието- с въженце и възелчета? Мисли малко и сам ще откриеш колко наивност има в суеверието.

 До този момент ти не си имал никакви срещи с магията. Дори там, което описваш за случката ти от лятната ти ваканция... Не е магия това. И за в бъдеще няма да се срещаш с магии.

 Т.е. ...Ти сам трябва да си решаваш проблемите. Няма кой друг да решава проблемите ти вместо теб- няма да стане с четене на книги за "духовното" (кавичките са, понеже такива книги се пишат съвсем не от духовни хора и предлагат поредната илюзия, а не реално знание), няма да стане с врачки, няма да стане, докато си навиваш, че суеверието е истина. Най-вече последното.

 Имай предвид, че ако оставяш проблемите си на самотек, това ще ти донесе разрастване на старите проблеми и добавяне на нови проблеми. По-големи от предишните такива. Също така, ако се опитваш да решиш проблемите си по неправилния начин, то проблемите се превръщат в проблеми, оставени на самотек, а за тях-  писах...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен exx

Имам ли направена магия?
« Отговор #122 -: 13 Април 2013 23:19:08, Събота »
theshadow@ Благодаря за вниманието smile
 Наистина не съм вярвал , че имам магия и както по-горе бях написал , че търся вината единствено и само в себе си. Реших да се допитам до вас , защото съвсем "случайно" попаднах на вашия сайт, а според мен няма случайни работи. Искам да разбера , защо се натъкнах на сайт за магия. Дали вселената не ме насочва към нещо?
 Също така знам , че книгите няма да ми решат проблемите , но мисля , че са едно страхотно начало за промяната на човек. Преди бяха само книгите и колкото повече време минава , толкова повече се сблъсквам с хора , които се занимават с духовни дейности и навлизам все по-навътре в нещата. Всеки минава по пътя си .. това е smile
 Благодаря ти за отговора. Сега съм много по-мотивиран да търся вината в себе си и да не спирам да анализирам подсъзнателните ми модели.
 Искам само да ми разясниш за баенето ... защо каза , че не е магия това ? Смисъл как иначе жената ми е накарала тялото да се самоизлекува ? Не мисля , че е пласебо ефект , защото аз въобще не и вярвах biggrin

 P.s Не съм суеверен smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #123 -: 14 Април 2013 10:59:47, Неделя »
Quote
анализирам подсъзнателните ми модели.


 Между съзнанието и несъзнаваното (грешно превеждано от немски на български като подсъзнание, безсъзнателно и др.) има разлика. Несъзнаваното е това, което човек не осъзнава и всъщност от там е и името му (дадено от Фройд) такова. За такъв анализ, какъвто пишеш, ти трябва психолог. Та, предполагам си имал нещо друго предвид, но не си избрал правилните думи.

 Кокоши трън- това е вид брадавица и е заразно (може да се зарази човек от баня, от дървен под, от басейн и др.). Но също така и ако организмът е силен, той бори сам брадавичния вирус и се справя успешно с тази битка... Отнема известно време, но пак повтарям, зависи от това дали организмът е силен (най-общо казано)...

 Съответно, за да се избегне влаченето му и риска от заразяване на други хора, си има лекари, които трябва да се посетят и лекарства, които трябва да се купят, а не се чака да си мине от само себе си (което може и да не се случи, ако човек само си мисли, че е със силен организъм, а това да не е точно така, също и от чакането съответно може да се навлече тази беля и на други хора- неволно)...

 Относно това:

 
Quote (exx)
Всеки минава по пътя си

 Да, така е.  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #124 -: 2 Май 2013 16:03:34, Четвъртък »
редактирано от theshadow: пиши на кирилица и не спами.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #125 -: 2 Май 2013 21:13:38, Четвъртък »
Здравейте,
 Имам причини да мисля, че мам някакво негативно влияние. След като намерих размазани 2 яйца на стената на къщата ни (от външната страна), нещата тръгнаха много зле за мен професионално, вече няколко години. Никога преди това не съм имала проблеми.
 От това, което прочетох в темата, започнах да мисля, че може да съм се отклонила от пътя, определен за мен, и на това да се дължат проблемите. Но как да разбера кой е пътя за мен? Има ли влияние, което трябва д се изчисти? Моля за малко помощ sad Рождената ми дата е 9 Януари 1974.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #126 -: 3 Май 2013 07:25:53, Петък »
Нямате направена черна магия. Насочете към разрешаването на проблемите. Правилно се ориентирате, че просто се отклонявате от пътя си, който е за Вас. Ако това ще Ви накара да се почувствате по-добре, първо почистете дома си основно (ако има стари и ненужни вещи, които съхранявате от дълго време- изхвърлете ги- понякога това е пречка на съзнанието да се насочи към новото) и като приключите, го напръскайте дома си по стаите с малко вода. Водата има освежаващо и пречистващо действие. След това се насочете към решаването на проблемите от професионално естество- анализирайте ги, вижте какво можете да направите, за да се решат. Ако желаете, можете и да ги споделите по темата и заедно да се опитаме да намерим разумно решение.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #127 -: 3 Май 2013 16:42:24, Петък »
Благодаря ви много! Определено ще започна с къщата - напоследък работя толкова много, че не успявам да подредя както бих искала. С две думи - заринати сме с вещи и играчки (децата имат много и ги разхвърлят постоянно) и това страшно много ме тормози.
 За работата ми - накратко историята е следната. Дойдох в чужбина, установих се, винаги съм работила много и учех в същото време. Бях гл. счетоводител/мениджър финанси в частна фирма на доста висока заплата. Родиха се децата. Тогава се разболя тежко много близък за мен човек в БГ и аз взех децата, напуснах работа и се прибрах за около година. За съжаление, нещата взеха възможно най-лошия обрат и това ме изкара от равновесие за дълго. След като се върнах отново тук, започнах да се занимавам с недвижими имоти. Миналата година започнах и като финансов съветник към инвестиционна компания. Специалността ми е финанси, но трябваше да уча доста за да взема лицензи да практикувам. Сега на практика работя и двете неща, много часове, вечери (да не кажа и нощи) и уикенди. Харесват ми страшно много като материя и определено се чувствам комфортно, знам какво правя. Но... и двете професии са на комисионна. Не получавам нищо докато не приключа сделка или направя трансфер в инвестиционната компания. При всичкия труд и време, които влагам, големите сделки ми се изплъзват по независещи от мен причини. Мналата седмица например загубих сделка за $400,000, защото инспекцията откри некачествен гипс картон и ред други проблеми с имота. В инвестиционната компания все още ми е трудно докато си създам клиентела. Трябва постоянно да се срещам с много хора и да им прилагам какви ли не тактики, за да си прехвърлят парите при нас (установявам че това ми е против природата). На практика се получава така, че работя почти напразно cry Чувствам се страшно объркана. Връщам се назад, опитвам да анализирам, но не стигам до никъде. Винаги съм знаела какво правя, вземала съм важните решения без проблеми. Сега като че ли не съм аз, не знам къде се намирам и само виждам как се движа надолу по спиралата без да знам какво да направя cry

Неактивен tattul

Имам ли направена магия?
« Отговор #128 -: 3 Май 2013 18:12:50, Петък »
Работата, която работиш е...несигурна или по-точно казано, там нещата не са строго регламентирани. Дава свобода на действие, динамична, но  свързана с много чакане и рискове, което в даден момент се отразява на психиката и на тялото...човек се амортизира. Така че имаш ли възможност да си дадеш почивка , дай си я. Пътят ти за чужбина не е затворен - , била си, връщала си се, сега пак си там....знаеш как да се справяш, ситуацията не ти е чужда, но така като те чета, живееш напрегнато и динамично. Децата не са по-малка отговорност.))))спри да мислиш за "големите сделки" , започни просто да се радваш на това, което имаш - малко, рядко, несигурно, но пък имаш семейство до теб..Радвай се на всичко. Научи се да благодариш . Ще видиш, че е трудно да си отвориш устата сама сутрин и да почнеш да благодариш. След време ще го правиш за всичко и от сърце..Така лека по - лека ще допуснеш повече светлина в живота си...Един ден ще направиш голямата сделка и ще видиш, че вече няма да има голяма стойност - децата ще са порастнали, живота лека полека ще си е отминал...Спри да анализираш, виж какво би те зарадвало... направи го... когато си във въртележката не може да се огледаш - движението или нагоре или надолу......, но поне може да спреш известно време да се движиш накъдето и да било...единственото, което си осъзнала е че имаш нужда от промяна, но каква ще разбереш с времето....))))
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #129 -: 3 Май 2013 18:20:30, Петък »
Споделям мнението на tattul.  :)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #130 -: 3 Май 2013 20:54:22, Петък »
Благодаря в много! Наистина имам чудесно семейство, затова и се чувствам виновна, когато вместо да прекарваме време заедно, аз работя. Надявам се сте ме разбрали правилно, проблема не е в това дали ще имам големи сделки или не, а в това че точно големите се разпадат след като съм вкарала в тях много часове упорит труд за сметка на семейството. Разбирам добре съвета ви, ще го давам малко по-леко, пък всяко нещо с времето си. Напомня ми на едно от любимите ми детски (и не толкова детски) филмчета - Cars smile

Неактивен tattul

Имам ли направена магия?
« Отговор #131 -: 5 Май 2013 18:08:54, Неделя »
Радвам се, че е така Tupi, . Мнозина, когато потърсят помощ, очакват чудеса. А всичко е вътре в тях, но не знаят как да го предизвикат и го изкарат наяве в живота си, всичкото това изобилие.  Как да постигнат баланса - работа, семейство...Истината е че няма готова формула         , ала -бала, дето всичко става с "отключване на късмета" и така... Само трудностите ни карат да се замисляме кое не е наред в живота ни и кога е дошло време за промяна и израстване))
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #132 -: 15 Юни 2013 08:25:05, Събота »
Темата прелива. Заключвам я. Ако някой иска да пита има ли направена магия, моля да се ориентира към новата тема за питане- КЛИК
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.