Автор Тема: Стивън Фрейн - Динамо  (Прочетена 15462 пъти)

Неактивен RedReg

Стивън Фрейн - Динамо
« -: 5 Януари 2013 16:35:47, Събота »
Много се спекулира със изявите на Динамо. Ако сте гледали филмчетата знаете, че той лети, ходи по вода, преминава през твърди предмети и т.н.
 http://www.dailymotion.com/video....rtfilms
 Как мислите? Какво се случва в действителност?!
Valhala says: "No wealth, no ruin, no silver, no gold. Nothing satisfies me but your soul."

  • Гост
Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #1 -: 5 Януари 2013 17:21:28, Събота »
Истински шарлатанин.Няколко негови номера бяха разкрити в ютюб .Най - смешен е номерът с вдигането на 150 кг - лоста дори не се огъна при такава тежест.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #2 -: 6 Януари 2013 09:22:04, Неделя »
Ходенето по вода може да се осъществи по няколко начина. Най-често се използва специално стъкло и подпори, поставяни във водата. Стъклото не се вижда от останалите във водоема, а фокусникът само трябва да помни къде да стъпва, за да не потъне.

 За разлика от ходенето по вода, тичането по вода е възможно и без фокус, при спазени определени условия (определено разстояние, засилка, дълбочина на водата спрямо лично тегло). Но не е нещо свръхестествено, а съвсем обикновено и всеки, спазващ изискванията, може да го повтори.

 [ Invalid YouTube link ]

 Останалото, като летене, минаване през твърди предмети и т.н., са фокуси, при това дори не особено авторски. От най-дълбока древност йогите летят, левитират и прочие със сходни фокуси.

 Клипът по-долу е постван и преди из форума. Разкрива фокусът "левитация", използван от йогите.

 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен hahav

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #3 -: 7 Януари 2013 01:22:47, Понеделник »
динамо е добър фокусник, НО има разлика между магия и фокуси ! cool
:)

Неактивен hahav

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #4 -: 7 Януари 2013 01:24:24, Понеделник »
ааа и theshadow тва не го знаех за левитацията, доста се чудех преди и почти бях обеден че е нещо като магия smile
:)

Неактивен RedReg

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #5 -: 8 Януари 2013 19:03:43, Вторник »
(theshadow)
Ходенето по вода може да се осъществи по няколко начина. Най-често се използва специално стъкло и подпори, поставяни във водата. Стъклото не се вижда от останалите във водоема, а фокусникът само трябва да помни къде да стъпва, за да не потъне.


 Като те слушам какви ги разправяш, явно не си гледал филмчетата... Динамо отиде до средата на Темза, която е плавателна. Пред него и зад него минаваха лодки. Накрая дойде полицейски скутер и го взе от средата на реката.
 
 В друго от филмчетата той излезе на улицата направо през витрината на хотела, пред очите на десетки хора.

 
(theshadow)
Клипът по-долу е постван и преди из форума. Разкрива фокусът "левитация", използван от йогите.


 Динамо често демонстрира левитация пред десетки хора на обществени места. При това се движи , а не се подпира на пръчка като пишман илюзионистите от клипчето.

 Гледайте филмите преди да коментирате.

 Да много хора са се опитвали да го уличат в измама. Но това тяхното го правят в контролирана среда и е чиста проба нагласено. Докато Динамо от друга страна отива на улицата сред хората и го прави!
Valhala says: "No wealth, no ruin, no silver, no gold. Nothing satisfies me but your soul."

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #6 -: 8 Януари 2013 22:07:53, Вторник »
@RedReg

 Добрите фокусници не се крият от публиката, когато правят фокусите си. Те дори карат самата публика да се включи най-активно. Добрият фокус не е този фокус, за който всеки веднага може да се сети как се прави. Добрият фокус е този фокус, за който не всеки може да се сети как се прави.

 Примерно... Мога да се уредя със стотинка, която не потъва във вода. Истинска стотинка, непотъваща в истинска вода. Всеки, който желае, ще гледа, пипа, тества и стотинката, и водата. Наистина стотинката няма да потъне, защото знам добре законите на физиката по въпроса...

 Пред публика, която няма да знае въпросните закони на физиката, това с непотъващата стотинка, си е ефектно изпълнение. Чиста мистерия. Не е близо до ума защо стотинката не потъва. Но аз честно и почтено ще си призная, че е фокус, а не е магия, ако и да не разкрия как се прави фокусът (иначе няма да е интересен). Т.е. има си особености, за да стане номера. А също така и знам тайната на фокуса с отсечената глава. И други работи зная... Сред занимавките ми за свободното време е...

 Та... Наслаждавай се на фокусите- те са за това. Но не се заблуждавай, че виждаш истинско материализиране на гълъб от нищото, само защото не можеш да се сетиш от къде се е пръкнала хвърковатата гадинка, при условие, че до преди миг кърпата е била размахвана празна... Или може да станеш жертва на шарлатани, които няма да са така добри изрично да ти укажат, че те заблуждават.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Dorian

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #7 -: 9 Януари 2013 10:32:14, Сряда »
Преди време четох някъде , че има цели фабрики ,които се заимават със създаването на фокуси - измисляне, начин на изпълнение,атрибути,всичко. Това е доста скъп.....бизнес .

Неактивен RedReg

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #8 -: 10 Януари 2013 21:09:34, Четвъртък »
Говорим за Динамо, не за пишман фокусници. Той не се крие. Отива на улицата сред хората. Иска ти бутилката с бира, излива я, Взема ти телефона и го вкарва в бутилката!
 После отива във реномиран бижутерски магазин Бърка през стъклото и вади огърлица за 250 000$... през стъклото!
 Не знам защо хората имат навик да отричат нещата които не разбират.
 Ако някой може да ми докаже, че това е чиста проба илюзия и знае как е направено - моля...! Другото са празни приказки.
 Абе кой каза че от Витоша по-високо нема! Е па нема!
Valhala says: "No wealth, no ruin, no silver, no gold. Nothing satisfies me but your soul."

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #9 -: 10 Януари 2013 21:17:34, Четвъртък »
Вече ти се обясни как си прави нещата. Също и защо ги прави пред публика и с участието на публиката.

 Но ако ти харесва да си с такава реакция при вида на фокус, не преча. Само предупреждавам, че за наивността се заплаща по неизгодна за наивника цена, когато е налично шарлатанство.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен RedReg

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #10 -: 10 Януари 2013 21:34:56, Четвъртък »
Разбиваш ми илюзиите, приятелю biggrin

 Всъщност никой не ми е обяснил нищо. Голите приказки не са обяснение. Да кажеш, че някой някъде "бере зеленчуци" - не обяснява как се приготвя "манджата"!
Valhala says: "No wealth, no ruin, no silver, no gold. Nothing satisfies me but your soul."

Неактивен огледало

Стивън Фрейн - Динамо
« Отговор #11 -: 25 Декември 2013 17:01:41, Сряда »
Динамо е велик, обичам фокуси, гледала съм Астор като си маха главата-от 1-я ред , въобще и не искам да знам как го правят
 Направо ми е жал за всички правещи кино. От такова удоволствие са лишени