Автор Тема: Жертва ли съм на магия.  (Прочетена 8686 пъти)

  • Гост
Жертва ли съм на магия.
« -: 16 Декември 2012 23:44:05, Неделя »
Здравейте, преди 15тина минути хвърлях една блуза подарък за пране и на опаката и страна има 6 реда надписи, като че ли написани с восък, засега така ми се струва.Завършват с някаква дата, и са си ръкописен почерк..не са на български и много не се разчита и са написани с главата надолу, т.е наопаки..и малко се изплаших, дали това може да е някаква магия, ако мислите че е нещо такова ще го снимам ако има шанс за повече информация да дадете, аз нищо от магии не разбирам, но не знаех кой да попитам..
 Благодаря ви много

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Жертва ли съм на магия.
« Отговор #1 -: 17 Декември 2012 17:54:07, Понеделник »
Така магия не се прави. Не си жертва на магия. Със здраве да си носиш блузата- подарък. smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен munka_22

Жертва ли съм на магия.
« Отговор #2 -: 9 Ноември 2013 14:21:34, Събота »
Здравейте!Чета на всички болките и реших да споделя за моето отчаяние(ако мога така да го нарека).Вече може би година и половина имам неразбирателство в семейството.Със съпруга ми сме от 10 години заедно.От миналата година нещата не вървят.Спряхме да си говорим,да общуваме. Той живее в някакви филми.Обичаме се много, но и страдаме.Какво се случва не знам,но не издържам на това напрежение и на този тормоз,душевно съм срината.Започнах да мисля че имаме магия.През тази година ни се случват само лоши неща.Съпруга ми го оперираха,преди месец си пукна главата ,детенце имам на 9 години сега ръката му е счупена.Моля за съвет

Неактивен munka_22

Жертва ли съм на магия.
« Отговор #3 -: 9 Ноември 2013 15:31:51, Събота »
Не знам какво да направя,често си мисля че брака ни все още се държи заради детето.Не приемам начина му на мислене и на филмиране.Не знам кои може да ми помогне и да ми каже кога ще свърши този кошмар.С държанието и поведението му аз се промених.Никъде не излизам,от работа право в къщи,с никои не се срещам и това е заради него.Ревността му няма граници.Но мен това ме измъчва и подлудява.Често си казвам че скоро всичко ще приключи и отново ще живеем щастливо.А си мисля : ако съдбата ми е такава как ще живея така?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Жертва ли съм на магия.
« Отговор #4 -: 9 Ноември 2013 15:43:59, Събота »
munka_22, опитвали ли сте консултация със семеен психолог?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Жертва ли съм на магия.
« Отговор #5 -: 9 Ноември 2013 15:58:28, Събота »
Бракът е връзка между двама и не съществува заради нещо друго (дете, роднини, приятели, имоти и т.н.). Така, че - преди да продължиш с безцелните залутвания на ума, трябва да си отговориш сама на поредица от въпроси... Та, поредицата от въпроси... Всеки последващ въпрос изхожда от предположението, че отговорят на предишният е "да"...
 Имало ли е изобщо такава връзка (на всякакви "нива - духовна, физическа, емоционална, в ежедневието и пр)между двамата някога (само между двамата, без "заради" нещо вън от теб и съпруга ти); съществува ли връзка между двама ви сега; искаш ли да запазиш връзка помежду ви; в настоящия "вид" ли искаш да я запазиш или искаш да я промениш. До тук бяха лесните въпроси Ако отговорът на последния е "не, не искам да просъществува в сегашния си вид тази връзка", започни с по-лесното (е, не съвсем, но е по-достъпно) - промени себе си, вътрешно (мислене, реакции към заобикалящото те) и, ако трябва външно (визия); всъщност едното и другото вървят заедно....
 Няма готови отговори, а въпросите към себе си хич не са лесни. Сама се изповядай пред себе си. Нахвърляла съм ти някаква схема, някакво начало за промяна с тези въпроси. Но освен честни отговори пред себе си, ти си тази, която трябва да започне да работи за промяната. Не някой от форумите...
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен munka_22

Жертва ли съм на магия.
« Отговор #6 -: 9 Ноември 2013 16:05:25, Събота »
Да преди време но полза никаква,всичко продължава ефекта беше нулев.С всеки ден се чувствам по зле.На един човек липсва ли му душевното спокойствие,живее ли в нерви и напрежение това не е живот.Аз съм все така.Надявах се че всичко ще отмине,че ще грейне слънце над моя живот,но уви.Желанията ми за всичко отминаха,нямам мечти.А аз съм страшно позитивен човек,винаги усмихната.Но от дълго време е само маска.Знаете ли дори аз не мога да се понасям,защото вече не мога да се смея.Плаче ми се.Никому не пожелавам такава съдба.Преживяли сме заедно много мъка и болка и огромно щастие.Били сме винаги ръка за ръка.И изведнъж всичко угасна.А как го обичам само аз знам,че всичко правя за да са щастливи,но не съм оценена.Явно през тия години не съм доказала любовта си,щом има толкоз съмнения и ревност.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Жертва ли съм на магия.
« Отговор #7 -: 9 Ноември 2013 16:10:48, Събота »
munka_22, не разбрах- ходихте ли и двамата със съпруга ти при не какъв да е, а конкретно семеен психолог? Колко време сте ходили заедно и двамата, ако сте ходили. Защо според теб не се е получило, ако сте ходили?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Жертва ли съм на магия.
« Отговор #8 -: 9 Ноември 2013 16:29:17, Събота »
Quote munka_22 ()
...как го обичам само аз знам,че всичко правя за да са щастливи,но не съм оценена...

 Хм. Правиш всичко... по правилен начин ли? И "правилен" според кого? Според теб самата? А него попита ли, дали смята твоя начин за него-пригоден и приемлив?...
 От всяка твоя дума струи усещането ти, че съпругът ти е задължен за твоята всеотдайност, ама - виждаме ли - той не ще да го прецени на по твой тертип... Това е чиста проба егоизъм от твоя страна. Не се надявай да ти спестя истината, която виждам. Дори се питам - имали ли сте изобщо някога действителна духовна връзка двамата...какво всъщност означава за теб думите ти "обичам"...
 Сещам се за една героиня от детско анимационно филмче, Елмайра... Та, Елмайра започваше да стиска, докато задуши/удуши това, което й харесва, повтаряйки "обичам, обичам, обичам"...
 Ти "даваш" обич, предварително правейки си сметка (съзнателно или не) какво ще получиш в замяна. После почваш да негодуваш, защото полученото от теб не е равностойно на даденото...Това не е лябов. Това е търговия. Любовта само дава и никога не прави сметка колко; никога не чака нещо в замяна....

 Излизам от темата. Отказвам се да отговарям на въпроси, няма да разбереш отговорите ми.

 ПП - и не - нямате направена отвън "магия"
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Aton

Жертва ли съм на магия.
« Отговор #9 -: 10 Ноември 2013 03:55:09, Неделя »
myself, уауу така й се накара ,че сега със сигурност ще потърси психолог....... smile shok а след това с анимационното филмче и на мен ми се приходи на такъв доктор...... crazy
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Жертва ли съм на магия.
« Отговор #10 -: 10 Ноември 2013 11:02:39, Неделя »
Quote Aton ()
така й се накара ,че сега със сигурност ще потърси психолог

 Кам да ще...Опитах се да я "чукна", без да й отнеса главата, т.е. - проявих нежност и загриженост. smile Ма ако наистина иска да направи нещо реално за изплитането на точно тая връзка, трябва да започне някъде откъм себе си. И понже не вижда гредата в своите очи, трябва да й се посочи, да я махне и продължи напред. Едно яко разтърсване, довело до побесняването й (заради "несправедливо" отношение от моя страна,нпр) се надявам да я накара за мисли малко повече от досега, къде е кривицата в живота й. И дано стигне до полезни за нея изводи.
 А това, че аз ще съм й крива - познай колко мен ме бърка. Важното е, че съм си свършила работата. Нека си ме "мрази". Омразата е емоция и срвн по-често от лигавенето води резултат.Дали е правилна (и за кого?) моята "философия", не ме интересува. Все някой трябва да върши и черната работа, нали? 
 Жената иска да оправи живота си. Ми да го НАПРАВИ. Не да реве насам-натам и да търси външни причини...

 Пак се отплеснах. Хич не намирам смисъл да обяснявам, защо върша/казвам това или онова, защо избирам понякога погалване, друг път - наритване...
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен munka_22

Жертва ли съм на магия.
« Отговор #11 -: 10 Ноември 2013 19:27:37, Неделя »
Благодаря за съвета и искреността.Дълбоко се замислям над всичко което ми писахте.Не виждам защо да ви мразя.Радвам се че ми сочите "гредата" на моите очи.Не съм побесняла от прочетеното напротив.Трябва да се променя и ще го направя.