Автор Тема: Случи ми се нещо странно, моля за съвет  (Прочетена 35887 пъти)

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« -: 31 Октомври 2012 12:00:34, Сряда »
Свекър ми почина преди 2 години, на 22 ноември стават две. До преди малко се излежавах в едно полусънно състояние. По едно време чух съвсем ясно гласа на свекър ми, сякаш беше в двора, до прозореца. Извика няколко пъти името на дъщеря ми, после веднъж на сина ми. Естетсвено никой не му отговори, най-малкото защото децата ги нямаше.
 Зачудих се какво ли иска от тях. Първо ( да си призная biggrin ) малко се стреснах. Чувала съм стари славянски легенди, че ако мъртвец те повика и му отговориш, значи ще те прибере при себе си. После обаче реших, че дядото едва ли ще иска да навреди по някакъв начин на внуците си - той беше добър човек и обожаваше децата.
 Сетих се и че децата много отдавна не са ходили на гроба му... може би иска да ги "види"... иначе често го споменават, липсва им, особено на сина ми.
 Реших, като се приберат децата от училище (след час някъде) да отидем заедно до гробищата... друго не се сещам какво да направя.

 Сега се сещам, че днес е Хелоуин, никога не съм обръщала внимание на тази дата и този празник, просто се сетих. Днес завесата между двата свята изтънява...

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #1 -: 31 Октомври 2012 14:20:32, Сряда »
Delta, ..'мъртвите' ги 'има' само и единствено в нашите ен-инфо "реминисценции",..и никъде -другаде,.. cool ..,това,..което си "чула" е..."прочистване на каналите" cool ..,и...тепърва започва да става по-забавно tongue ..,защото ти 'ставаш',..вече-знам,..със-сигурност,..проверено-доказано cool
hola!..

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #2 -: 31 Октомври 2012 15:14:22, Сряда »
прочее,..'качила' съм ти "нивото",..сега е 'време ' да се откажеш :)..,а освен това дръж децата далече от теб,.."откачи" ги или ги 'балансирай',..щот може да си им вредна,..тепърва по/вече sad
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #3 -: 31 Октомври 2012 16:10:16, Сряда »
Я дай по-ясно, моля те biggrin
 Това за мъртвите не го разбрах, искаш да кажеш, че няма души и духове и няма "живот" след смъртта или какво?

 От какво да се откажа? Не разбрах, ама не се отказвам biggrin

 За децата ми какво, аз съм свързана с тях, знам го, но не знам как и защо, но те са мои, с мен, до мен... и толкоз.

 Случвало ми се е до сега много често да чувам гласове на познати хора, обикновено викат мен, хора, които ги няма в момемнта при мен (примерно знам, че мъжа ми е на работа в дадения момент и все пак, докато си седя в офиса, ясно чувам гласа му... или баща ми, който е на 2000 км от тук... ),но това са живи хора. Иначе мъртъвци сънувам честичко.
 А преди броени дни сънувах две смърти - на момче на наши приятели и на наш, семеен приятел. В различни нощи. За детето много се бях притеснила на сън, а за мъжа голям рев изревах, някакси не можех да приема смъртта му ( той е съпруг на най-добрата ми приятелка и като семейства сме много близки).
 И двата персонажа, които на сън зарових приживе biggrin са живи и здрави към днешна дата.

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #4 -: 31 Октомври 2012 17:35:58, Сряда »
да,.."живот" след "смъртта" няма,..т.н. 'души' са вид 'контейнери' ,..нещо като 'спойка между 'духът' и потребяваната за него-цели 'материя',..т.е. 'човешкият-фактор',.."чуваш" гласове,..щот имаш такива "канали",..което е не само добре,..но и полезно,..сънищата ти,..обаче са друг вид опция,..която трябва да разработиш по-добре,..а "смърт" на -'сън' значи преодоляване на 'страхове' и освобождаване на нова ен-инфо,..за децата,..балансирай ги със себе си,..щот ти като "теглиш"...'дърпаш' и тях,..което или иска баланс,..или да ги отделиш като самостоятелни ен-инфо-"единици",..което е по-трудно,..разбира се,..а относно 'отказването',..решението може да си е само твое,..но е въпрос на издръжливост,..така -че добре си го прецени:)
hola!..

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #5 -: 31 Октомври 2012 17:38:20, Сряда »
да допълня,..т.н. 'души' се 'разпадат' след като приключи "земният-им...стаж":)
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #6 -: 1 Ноември 2012 00:01:13, Четвъртък »
И в този ред на мисли какво става с духа? Има ли той спомени за близки и познати, за чувства и т.н. ... все нещо остава от земния му път, иначе няма смисъл. Чела съм какви ли не теории, но не зная къде е вярното.

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #7 -: 1 Ноември 2012 15:22:07, Четвъртък »
т.н. 'дух' конфигурира според не/обходимости ен-инфо про/явено като 'душа' "облечена" в 'тяло',..простичко,.. tongue като-така 'знам-аз'
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #8 -: 1 Ноември 2012 23:06:52, Четвъртък »
Аз пък нищо не разбрах wacko
 Може би винцето ми дойде в повече таз вечер biggrin

Неактивен gogov1111

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #9 -: 10 Ноември 2012 15:28:27, Събота »
Delta, темата за душата е много важна и от казаното до сега от присъстващите в сайта се опасявам, че ако ти дам някакво обяснение на тази тема ще изместя отговора на твоя основен въпрос за сънищата ти.
 Аз също не разбрах какво иска да каже dia-devi. Може би иска да каже, че има не само ен-инфо-"единици", но и би-инфо или ку-инфо единици. Знам ли? Явно е, че и ти не разбра! Delta, има по-разбираемо и по-простичко обяснение на нещата, които те интересуват. Но, мисля, че ако се включа само ще разпаля излишни страсти. Пък, съм нов в сайта. Ако искаш, обади ми се на Еmail-а и аз ще ти помогна.
viv1111

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #10 -: 10 Ноември 2012 17:31:12, Събота »
След смъртта- няма дух, душа или прочие, което да остава и да продължава да живее самостоятелно. Това, което dia-devi обяснява е правилно обяснение. Става въпрос за преодоляване на 'страхове'.

 Това, което ни прави личности, не е душата, а мисловните процеси. За тях се иска минимум правилно работещ мозък.

 При смъртта мозъкът умира. С него умира и всичко, което човек е. В един от практикумите, които водя, дадох доста нагледно обяснетие, подкрепено с клип, относно това какво са мислите- те са материални. Мислите, ненаучно обяснено, са комбинация между електромагнетизъм, биохимия и клетки.

 Не е толкова елементарно с мислите, колкото го описват ментетата. Мислите не се реят по вселената, не сформират "ен-инфо-"единици", но и би-инфо или ку-инфо единици", нямат нито едно от приписваните им в булевардните книги на мошениците свойства.

 И с такива ситуации трябва да се внимава, защото още от най-древни времена сериозните автори, описващи същността на магията алармират, че магията може и предизвиква психична увреда, ако се подходи непредпазливо с нея. В индийската литература, а по-конкретно да речем в джана йога, е отделено доста място за майа (илюзия). Процесът е добре известен още от древността и мерките за лично предпазване на психиката- също. Само човек с опит може да си позволи да борави с майа, а за останалите е препоръчвано да я спират. Майа нанася страхотни поражения върху неподготвена за нея психика.

 Магията е опасно занимание, към което трябва да се подхожда изключително внимателно. Ето защо постоянно напомням, че винаги трябва да се знае каква е реалността. Много по-лесно се избягва травмиране на психиката, ако едно събитие е правилно тълкувано. От тук насетне това е най-елементарната защита на психиката срещу увреда.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #11 -: 10 Ноември 2012 17:46:27, Събота »
Quote (gogov1111)
Delta, има по-разбираемо и по-простичко обяснение на нещата, които те интересуват. Но, мисля, че ако се включа само ще разпаля излишни страсти.


 Точно в момента търпимостта ми към глупости е сведена до нула. Особено, когато е замесена школа за магове, бълваща степени като - маг, звезден маг и т.н., които можели да казват много неща. Избягвай да предлагаш да помагаш.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен dia-devi

Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #12 -: 10 Ноември 2012 18:36:17, Събота »
theshadow, ..Благодаря!.. smile ..,относно "мисловен-процес" и "ен-инфо-детерминиране"..,не съм правила съпоставяне или допълнително разясняване..,но ми хареса твоята категоричност /Y/
hola!..

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #13 -: 11 Ноември 2012 02:07:50, Неделя »
При смъртта мозъкът умира. С него умира и всичко, което човек е.

 И каквяо остава?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Случи ми се нещо странно, моля за съвет
« Отговор #14 -: 11 Ноември 2012 08:58:45, Неделя »
Веднъж Крал Юдхищира бил попитан следния въпрос: “Кое най-чудното нещо на този свят?” Той отговорил: “Всеки ден около нас умират хора и въпреки това всеки човек си мисли, че той самият никога няма да умре.”

 Майа е, човек да разсъждава от позицията на вечен. Човек живее един живот, после умира и това е краят. Не остава нищо.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.