Автор Тема: Начало на практика!  (Прочетена 8377 пъти)

  • Гост
Начало на практика!
« -: 27 Октомври 2012 02:09:43, Събота »
Здравейте всички! От години насам усещам( и то доста силно), че ме влече тайнството, магията и всичко свързано с нея! Теми като магия, дргуи светове, кристали, пречистване, ритуали и др. от този тип са ми били доста интересни. От известно време (около 1 месец и половина) влечението ми по така наречената материя "Магия" се засилва. Прочетох необходимото, което ми беше необходимо за начало - какво представлява магияата?, колко вида магия има? и такива статии.. Да обаче ми се ще да изпробвам нещо, но само с чете ми е трудно и без подробни разеснения как се практикува... Ако може някой да ми помогне с практирата, например да ми дадете съвет да прочета още нещо или точно конкретни стъпки, ще ви бъда много благодарен! Или по-просто казано с няколко думи - да ми обесни как се практикува. Благодаря предварително!

Неактивен tattul

Начало на практика!
« Отговор #1 -: 27 Октомври 2012 10:13:36, Събота »
Здравей iNSTRUCTABLE,

 Добре дошъл и нека твоето търсене се увенчае с успех един ден. Е, като за начало ако ти се ще да учиш разгледай форума - откритата част. Има доста неща,които може а прочетеш, да се съгласиш с тях, да усетиш че те привличат, да разбереш че по някакъв начин вече си ги разбрал, но и ти не знаеш от къде. smile Преди да пробваш каквото и да било, помисли какво точно те привлича в магията, какво е тя и какво всъщност искаш. Магията е промяна, така, че ако тръгнеш попътя и ще се наложи да се променяш, да променяш съзнанието си , да се усъвършенстваш. Мнозина тръгват запалени, търся да хванат вълшебната пръчка и да правят чудеса, но често остават разочаровани, щото нещо не е както трябва, други ако успеят стават велики като Великани и често падат под собствената си тежест, защото не осъзнават какво се случва с тях и меко казано превъртат...просто попадат в капана на илюзиите и забужденията, което не е здравословно никак. Не бих се изразила вече "Яко е да се занимаваш с това", защото отговорноста , която поемаш, знанията които усвояваш , пътя по който поемаш не са от най-забавните на моменти, макар че си има и своите комични страни, преминавайки през различните етапи biggrin . Но всичко това се извършва в теб, промяната започва в теб и само твойта усърдност, здрав разум и любов към Магията може да те изкарат на по-висок връх, там до където ти е писано да стигнеш. Мнозина тръгват, но малцина успяват, просото защото объркват истината с илюзията, макар нейния път да е по-сладък, но остава иска да си играеш на магьосник, докато онова, което наистина търсиш, ще остане завинаги скрито от теб. Хубаво е да разбереш това, за да си спестиш рзочарованието...Магията и приказките си приличат, едното разказва за другото. Само ум, в който е отворена тази врата, може да намери в приказките истина, да работи, да следва упорито пътя, да разшири съзнанието си и да постигне резултат. Е, приказките са алегория, но пък и мен още ме привличат.... biggrin , ....приятно е.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

  • Гост
Начало на практика!
« Отговор #2 -: 27 Октомври 2012 15:08:56, Събота »
Благодаря ти много tattul, ще имам в предвид всичко казано от теб! smile wizard

Неактивен niksi

Начало на практика!
« Отговор #3 -: 13 Декември 2012 14:23:39, Четвъртък »
Аз също може да се каже че правя първите си стъпки и доста от секциите в сайта са много полезни за начинаещия.

Неактивен Krista

Начало на практика!
« Отговор #4 -: 17 Март 2013 21:45:20, Неделя »
Наистина е много важно да разбереш своята посока. Казано директо - метитация, гадаене, лечение/вуду, уика и т.н. Но не е грешно да опиташ по малко от всичко докато го установиш. Внимавай, ако се доверяваш на готови практики от книги или интернет. Първо помисли дали имат логика, за да не се окажеш в съвсем различна посока от тази, която целиш. Магията е много различна от тази във филмите, но ако намериш пътя си, може да стане също толкова невероятна и явна!
Carpe diem! Трябва да вярваме!

Неактивен NEFERTITI72

Начало на практика!
« Отговор #5 -: 12 Октомври 2013 15:57:03, Събота »
Може ли някои да ми каже магазин в Пловдив от където да си набавя инструменти ивсичко за успешно начало на практика.Аз до мпмента не успявам да намеря въпреки,че усилено търся.
Nefertiti

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Начало на практика!
« Отговор #6 -: 12 Октомври 2013 16:51:57, Събота »
NEFERTITI72, ако търсиш книги... във форума има много информация и най-хубавото е, че "зърното е отсято от плявата". Аз години на ред четях всичко наред, докато отделя реалното от измислиците, а с този форум... направо си улесних живота. А друго... Какво би могло да ти потрябва за да почнеш някоя практика? Предполагам някоя и друга свещ (от кой да е магазин), за практиките с огъня и... това е. Ако търсиш нещо конкретно, кажи, все ще се сетя от къде да го вземеш. Аааа, щях да забравя. Ако те влекат картите Таро и др. във всяка книжарница на Хеликони (само за тях се сещам сега) ги има.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен NEFERTITI72

Начало на практика!
« Отговор #7 -: 13 Октомври 2013 11:45:56, Неделя »
Благодаря за отговора за момента ми трябват черни свещи.Ако знаете място в Пловдив от където да си ги закупя ще ми помогнете много.Или другия вариант е оцветител за восък за да си ги отлея сама.Предварително благодаря.Скоро когато имам време ще опиша ритуала за които ми трябват.Не е за вредя на никои.
Nefertiti

Неактивен Aton

Начало на практика!
« Отговор #8 -: 13 Октомври 2013 14:52:59, Неделя »
Ползвай бели....ако си достатъчно добра с това с което си се захванала ще си представиш че са черни и ще свършиш работа...а ако не можеш цвета на свещите няма да ти помогне....Впрочем много ми е любопитно защо трябва да са точно черни...ще съм ти благодарен ако споделиш....Време е да понауча това-онова smile
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен NEFERTITI72

Начало на практика!
« Отговор #9 -: 13 Октомври 2013 15:55:07, Неделя »
Става въпрос за ритуал за отслабване.Прави се 14 вечери от пълнолуние до новолуние.Свещта се разграфява на 14 равни части и всяка врчер се пали докато изгори едно деление и се казват нужните думи.тях ще пиша малко по-късно.Пробвах го но имах само една свещ.Имаше малък ефект.
Nefertiti

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Начало на практика!
« Отговор #10 -: 13 Октомври 2013 16:39:45, Неделя »
Ако искаш да отслабваш- направи си регулиран режим на хранене (нямам предвид да гладуваш и да правиш безкрайни безумни диети- това няма да ти помогне) и се заеми с физически упражнения, също така се движи повече. Защото... Ритуалите не са магия. Вълшебни думички не съществуват. А свещите може да са опасно нещо- от тях най-много да се сдобиеш с пожар, ако не внимаваш...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Начало на практика!
« Отговор #11 -: 13 Октомври 2013 18:14:09, Неделя »
NEFERTITI72, сега ще те науча на едно много приятно отслабване... Първо си вадиш една снимка на която се харесваш особено много като тегло и визия и я слагаш на видно място, да си я гледаш всеки ден. След това ядеш само каквото ти се яде в момента. Просто послушай тялото си, то знае какво ти трябва в момента. На мен често ми се случва да има свинско (обожавам го), но да ми се яде проста сирена попара и... си я правя хвърляйки всички в тревога относно умственото ми здраве. Вярно, че утре може да няма свинско, но ако се насиля и... ето ти тегло в повече. И накрая ако като мен не си падаш по безсмислените разходки и упражнения - танцувай. Аз си организирам дискотека всеки ден. Пускам си музика и си танцувам, ей така за собствено удоволствие. Обикновено слушам диско от 80-те и 90-те и латино, а за финиш един чист ориенталски кючек. При кючека участват почти всички мускули и най-вече коремните и бедрените. После се чувствам като спортист след тренировка само дето ми е весело. Та избери си музика която те кефи и танцувай. До един месец ще имаш резултати които ще те зарадват неимоверно.
 Успех!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен NEFERTITI72

Начало на практика!
« Отговор #12 -: 14 Октомври 2013 23:17:55, Понеделник »
Благодаря за отговорите този ритуал е само да се ускори процеса на отслабване иначе е мнпго бавно и мъчително. sad
Nefertiti

Неактивен Jokera

Начало на практика!
« Отговор #13 -: 16 Октомври 2013 22:39:31, Сряда »
smile Послушай Лия! Ако правиш упражненията на червена свещ,ще има резултат след два месеца, а не след три. smile
 Ако ще се занимаваш с всичко това заради Мъж, може и да не полагаш толкова много усилия. Те не всички мъже са като кучетата, да налитат на "гол кокал".:)
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен NEFERTITI72

Начало на практика!
« Отговор #14 -: 18 Октомври 2013 17:27:38, Петък »
Благодаря за добрите съвети ще ги последвам.Ще го направя само за себеси не за да впечатлявам някого. smile
Nefertiti